Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV cu dr. Dragos Albu 129


QiaoBing

Recommended Posts

Iei exact tratamentul de pe instrucțiuni, nu-i bai ca ai luat cicloprogynova în plus, de mâine iei corect. O să ți le scoată Albu curând. Mie mi-a scos multe la morfologie, mai mult de jumătate. Ramai la Albu pentru sarcină? Eu îți recomand si Dr Stan. E super ok si la tarife este mai ieftin fata de Dr Albu. Dacă da Doamne Doamne să rămân iar si Dr A nu ma poate monitoriza o să merg la Dr Stan.

 

Asa am sa fac. Nu raman la dl dr Albu, este destul de ocupat si as vrea un dr mai disponibil pe perioada sarcinii. M am gandit si eu la dr Stan, mi a facut HSG ul si mi a placut de el insa tot aud de dl dr Gheorghe Gica numai de bine. Chiar aseara am

intrebat pe cineva care a nascut cu el si l a laudat f mult. Cand trebuie sa ma mut?  Cum sa fac?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 821
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Opclan nu te gandi ca am luat doar cyclo..aveam pastile cu pumnul :))) dar tot am reusit sa denumesc alarmele. Pe fiecare in parte iar acolo unde la aceeasi ora luam mai multe pur si simplu le enumeram. Tu faci cum iti este tie mai bine :)

Mie mi-a fost greata de la cyclo si inainte de transfer deci sunt convinsa ca starea de greata f accentuata din sarcina s-a datorat si lor...

Eu m-am mutat la Stan si sunt f multumita pana acum. Va puup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Opclan, acum am citit vestea buna. Mă bucur mult pentru tine. 

Eu până acum am mers la dr Albu si am fost foarte mulțumită, nu mi s-a părut că se grăbește sau ca nu da importanta la ceea ce face. Am încredere totală in ce zice si pentru mine asta contează cel mai mult, îmi dă un confort psihic.

Va pup fetelor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor!! 38.000 beta si activitate cardiaca. Gata, m am linistit. Raman si cu Crinone. Schema de trat este f buna mi a zis. A zis ca iau tot ce exista pe piata in calitate de progesteron si ca fac tot ce tine de mine ca sa mearga bine iar restul tine doar de Dumnezeu.

Pe 14 merg la Albu. Sa vedem apoi la ce medic o sa fiu pentru supravegherea sarcinii. Sper sa fie bine pana la capat.

felicitari!!!!!!!!!!! Doamne ajuta pana la capat! [bib]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

opclan, am dat pe repede inainte ultimele pagini ca sa vad cum esti si ma bucur sa citesc vestile bune! Sa dea Domnul ca totul sa decurga perfect de acum inainte! Sa ne tii la curent, te rog.

 

Eu am fost aici in Constanta sa imi fac analizele de dinainte de histero (col+secretie) si si-au prins urechile ca nu stiau ce imi trebuie exact. Pana una alta am recoltat pentru un pachet ce contine 3 teste: http://www.synevo.ro/examen-microbiologic-secretie-vaginala/

 

Inca nu e gata cultura de fungi, dar vazand rezultatele de pana acum lucrurile nu stau bine. Am levuri hife, pseudohife care am citit ca ar fi candida, insa mai problematic decat asta mi se pare un streptococ hemolitic de grup B cu antibiograma atasata.

 

Am citit ca se trateaza numai cu antibiotic injectabil intravenos, ma gandesc ca se duce naibii si histero si schema ce ar fi trebuit sa o incep in ianuarie.

 

I-am trimis mail Luciei si astept raspuns, insa mi s-au cam inecat corabiile. Am citit ca printre voi au mai fost fete cu candida si tratament inainte de histero, dar minunea asta de streptococ... 

 

Plus ca nu au trecut nici macar 3 luni de la analizele anterioare la care nu aparuse nimic in neregula. 

buna!eu am avut candida la  histeroscopie si am primit tratament  ( cred ca o luasem de la laboratorul unde mi-am facut inainte de a ajunge la dr Albu, adica de la Medsana ,pentru ca inainte de a ajunge la Medsana m-ai facusem analizele de col si secretii la Polisano si Giulesti , asta fiind cu cateva luni inainte si nu aveam nimic).Sfatul meu e sa -i trimiti mesaj dr Albu si nu Luciei pt ca iti va da tratament si sa dai o fuga la un alt laborator sa le repeti( desi sunt niste bani in plus dar e posibil ca infectia cu candida sa o fi luat-o de la laboratorul unde ai recoltat sau sa fie o eroare  ).De streptococ nu stiu ce sa zic ca nu am avut.Daca v-as scrie ce am patit eu la prima sarcina pierduta din cauza unor analize gresite....dar bunul D-zeu mi-a dat minte si am repetat analizele respective de vreo 4-5 ori la laboratoare diferite si  nici gand de vreo boala asa cum iesise acum 6 ani de zile, astfel ca se mai pot face si erori pe la laboratoarele noastre din tara. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa am sa fac. Nu raman la dl dr Albu, este destul de ocupat si as vrea un dr mai disponibil pe perioada sarcinii. M am gandit si eu la dr Stan, mi a facut HSG ul si mi a placut de el insa tot aud de dl dr Gheorghe Gica numai de bine. Chiar aseara am

intrebat pe cineva care a nascut cu el si l a laudat f mult. Cand trebuie sa ma mut?  Cum sa fac?

daca vrei sa te muti la alt medic efectiv iti faci programare.Am inteles ca e bun si dr Gheorghe Gica, chiar dr Stan mi-a lasat numarul de telefon al dr Gica deoarece e plecat 10 zile in concediu si in cazul in care se intampla ceva, Doamne fereste, sa iau legatura cu acest medic.Ca sa te convingi la care medic vrei sa mergi du-te la fiecare la cate o consultatie si vezi care e pe sufletul tau.Mie mi-a placut de dr Stan ca iti raspunde la orice intrebare, e calm, e optimist( relatia dintre pacient si medic e cu mult mai relaxata decat in mod obisnuit) si cand e ceva grav nu-ti ascunde cum fac multi medici .La ultima consultatie mi-a spus ca nu face nimic special de Craciun si Revelion  numai ca sa stau eu linistita ca daca e sa nasc el sa poata veni la clinica [fal] ( unde s-a mai pomenit ca un medic sa stea dupa un pacient????si crede-ma ca nu sunt o vedeta, sunt o parlita de bugetara, nu sunt o vorbareata -la medici nu stiu nici cum ma cheama, ma balbai de zici ca vorbesc in chineza).Imi vine cateodata sa-i spun ca-l iau acasa ca sa fiu sigura ca o nasc cu el si  nu cu un  alt medic dar ma abtin ca imi e jena( sa nu spuna saracul om ca am facut vreo obsesie pentru el [batcap] ). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karinaaele esti comica raau :))))

Si mie imi place..si eu sunt mutulica asa pe la doctori insa cu toate astea un consult la Stan dureaza 40-45 min :)))

Hope stii ce intrebari aiurea ii puneam bietului medic????al meu in ultima vreme nu ma mai lasa sa discut cu el ca nu-mi mai venea sa ies din cabinet si sotul imi tot reprosa ca-l fac de ras cu atatea intrebari.Sunt rusinoasa la ginecologi ca iti vad cele mai intime parti dar eu avand doua sarcini oprite din evolutie il intrebam pe saracul medic si ce nu era de intrebat , la fiecare consultatie ii puneam aceleasi intrebari pe care i le mai pusesem in urma cu o luna sau doua( sa fiu sigura ca imi da acelasi raspuns sau ca am inteles eu bine).la inceput pana in 12 saptamani nu stateam mult la control dar ulterior uitam sa mai ies din cabinet( nu-l lasam pana nu-l intrebam de placenta, cordon,lichid, despre col daca e lung sau scurt - inchis-,degetele bebelusei daca le are pe toate , daca se hraneste bine, daca plamanii sunt ok...si bla, bla, bla desi se vazusera clar la cele doua morfologii ca totul e ok, dar nu domne, eu vroiam sa-mi explice omul la fiecare consultatie inca o data si o data ca totul e bine. La mine la morfologia de trim.II era o problema cu amplasarea cordonului ombilical si era pentru prima data cand l-am vazut pe dr Stan serios si cu o figura ca am crezut ca mor si probabil din cauza asta mi-a acordat o atentie mai deosebita si a avut saracul rabdare cu mine ( cred ca se inchina dupa ce scapa de mine pt ca-l epuizam, ii bagam pe gat la fiecare control toate analizele desi le mai vazuse de "n" ori....).Nu am de ce sa mint in legatura cu durata unei consultatii dar sotul meu se uita tot timpul la ceas si el era cel care imi reposa ca stau prea mult la o consultatie ca o sa ma lase saracul medic balta daca il mai stresez cu atatea intrebari( de mesajele pe telefon nu -ti spun cate i-am trimis [batcap]  [batcap] )..daca vreodata o sa vezi pici la vreo consultatie dupa mine o sa ma injuri  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...