Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV cu dr. Dragos Albu 129


QiaoBing

Recommended Posts

buna!eu am avut candida la  histeroscopie si am primit tratament  ( cred ca o luasem de la laboratorul unde mi-am facut inainte de a ajunge la dr Albu, adica de la Medsana ,pentru ca inainte de a ajunge la Medsana m-ai facusem analizele de col si secretii la Polisano si Giulesti , asta fiind cu cateva luni inainte si nu aveam nimic).Sfatul meu e sa -i trimiti mesaj dr Albu si nu Luciei pt ca iti va da tratament si sa dai o fuga la un alt laborator sa le repeti( desi sunt niste bani in plus dar e posibil ca infectia cu candida sa o fi luat-o de la laboratorul unde ai recoltat sau sa fie o eroare  ).De streptococ nu stiu ce sa zic ca nu am avut.Daca v-as scrie ce am patit eu la prima sarcina pierduta din cauza unor analize gresite....dar bunul D-zeu mi-a dat minte si am repetat analizele respective de vreo 4-5 ori la laboratoare diferite si  nici gand de vreo boala asa cum iesise acum 6 ani de zile, astfel ca se mai pot face si erori pe la laboratoarele noastre din tara. 

 

KARINAAELE, maine dimineata, daca nu vine menstruatia, ma duc sa repet in alta parte. Este si un Medlife in Constanta si as incerca acolo. 

 

Doar ca oriunde ma duc imi cer sa specific exact ce analize sa fac. Pe hartiile trimise de Lucia ca analize minime obligatorii inainte de Fiv scrie la modul general: cultura de col; secretie vaginala.

 

Fetele care ati facut secretiile inainte de histero la Medlife puteti sa imi spuneti exact ce analize aveti pe buletin?

 

Din ce vad eu, analiza asta de streptococ B este o analiza separata ce nu intra in cele solicitate, dar pe care cei de la Synevo mi-au inclus-o in acel pachet. 

 

Lucia mi-a zis ca daca am vreo infectie nu se face histero, dar sa ii scriu doctorului. Pana atunci vreau sa si repet.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 821
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

daca vrei sa te muti la alt medic efectiv iti faci programare.Am inteles ca e bun si dr Gheorghe Gica, chiar dr Stan mi-a lasat numarul de telefon al dr Gica deoarece e plecat 10 zile in concediu si in cazul in care se intampla ceva, Doamne fereste, sa iau legatura cu acest medic.Ca sa te convingi la care medic vrei sa mergi du-te la fiecare la cate o consultatie si vezi care e pe sufletul tau.Mie mi-a placut de dr Stan ca iti raspunde la orice intrebare, e calm, e optimist( relatia dintre pacient si medic e cu mult mai relaxata decat in mod obisnuit) si cand e ceva grav nu-ti ascunde cum fac multi medici .La ultima consultatie mi-a spus ca nu face nimic special de Craciun si Revelion  numai ca sa stau eu linistita ca daca e sa nasc el sa poata veni la clinica [fal] ( unde s-a mai pomenit ca un medic sa stea dupa un pacient????si crede-ma ca nu sunt o vedeta, sunt o parlita de bugetara, nu sunt o vorbareata -la medici nu stiu nici cum ma cheama, ma balbai de zici ca vorbesc in chineza).Imi vine cateodata sa-i spun ca-l iau acasa ca sa fiu sigura ca o nasc cu el si  nu cu un  alt medic dar ma abtin ca imi e jena( sa nu spuna saracul om ca am facut vreo obsesie pentru el [batcap] ). 

Mi-a placut Stan doar ca as vrea sa vad cum este Gica de il lauda toata lumea, poate este ok. Este si mai ieftin, eu am abonament business la ei si ma ajuta asta. Am inteles ca la Albu nu intra decat analizele cu abonamentul asta deoarece este medic de excelenta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Opclan, acum am citit vestea buna. Mă bucur mult pentru tine. 

Eu până acum am mers la dr Albu si am fost foarte mulțumită, nu mi s-a părut că se grăbește sau ca nu da importanta la ceea ce face. Am încredere totală in ce zice si pentru mine asta contează cel mai mult, îmi dă un confort psihic.

Va pup fetelor!

Nu stiu...este excelent in ceea ce face dar mi se pare ca nu comunica suficient...Nu-s nemultumita doar ca pe perioda sarcinii as vrea un doctor mai disponibil si mai deschis la dialog, atata tot. :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Thea37 faci analizele care ti le-a enumerat Lavinia.Credeam ca numai la mine in oras fetele de la Synevo sunt batute in cap.Eu nu am putut sa fac analizele imunologice fenotipare limfocitare a celulelor T, B SI NK ( cele din sange)pentru ca mi-au replicat " sa fiu mai explicita"!!!!!!!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu...este excelent in ceea ce face dar mi se pare ca nu comunica suficient...Nu-s nemultumita doar ca pe perioda sarcinii as vrea un doctor mai disponibil si mai deschis la dialog, atata tot. :D

opclan , aceeasi problema am avut-o si eu...mie pe langa ginecolog imi trebuia un "psiholog" ( care sa-mi explice pe intelesul meu tot ce presupune sarcina,ma enerveaza termenii medicali pt ca nu inteleg ce inseamna si trebuie sa pun nu stiu cate intrebari sau sa intru pe Net sa citesc detalii).Eu i-am si spus dr Stan ca sufar de paranoia si pana nu-mi tin bebelusul in brate nu pot sa fiu linistita( la 7 luni de sarcina ii spuneam ca vreau sa nasc ca sa stiu ca bebelusa e in siguranta.La mine cordonul ombilical nu era in mijlocul placentei si era riscul ca micuta mea sa nu primeasca bine oxigenul si nutrientii si astfel putea sa moara in pantece , insa bunul D-zeu a facut sa fie bine, dimpotriva e mai mare cu cateva zile,insa cand a auzit medicul ca vreau sa nasc la 7 luni a ras cu lacrimi, ca sunt prima pacienta care se grabeste sa nasca).Nu cred ca indrazneam sa-i spun dr Albu asa ceva ca ar fi zis ca eu chiar am luat-o pe aratura.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Theo eu am facut la Medlife in Cta. Recolteaza doar dr Stanca Razvan din cate stiu eu iar la el o progromare o obtii dupa minim o luna. Eu am recoltat urmatoarele: mycoplasma, ureaplsma-identificare/antibiograma, ag chlamidya trachomatis, ex.bact. secretie col, antifungigrama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...