Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV cu dr. Dragos Albu 129


QiaoBing

Recommended Posts

  • Răspunsuri 821
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Opclan cum esti? Ce ai facut la dr? :)

Am facut o ultima perfuzie cu albumina, s-a uitat dl.Dr la buric si mi-a spus ca n-am nimic,....si cu sufocatul mi-a spus sa iau Furosemid 3 pastile... Am luat una ieri si deja ma simt mult mai bine.Am intrebat-o pe Dna Lucia daca sunt singura ghinionista cu hiperstimulare si mi-a spus ca-s o norocoasa ca nu am ajuns la spitalizare asa ca am plecat de acolo mult mai optimista :)))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor care ati facut transfer de congelati, cat aveati endometrul la ultima eco? ( cu aprox 5-6zile inainte de transfer)

Imi spui si mie te rog mai detaliat in ce consta tratamentul pentru embriotransfer de congelati? 

Cand incepe, cam la cat timp se face, in ce consta...

O sa fac si eu luna asta sau cea care urmeaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca esti mai bine :)..intr-adevar sunt cazuri care se lasa cu spitalizare...ce ai avut tu este un caz fericit :)

La transfer de congelati incepi anticonceptionale din prima zi de ciclu pentru o perioada data de doctor...apoi la cateva zile dupa ce le termini ( 3-4) incepi sa iei cyclo-progynova pt endometru...dupa o saptamana mergi la prima eco, apoi la 3 zile alta eco si incepi utrogestanul..dupa 5-6zile urmeaza transferul...in cazul meu, toata tarasenia s-a intins pe o luna de zile :)

Acum stresul meu este endometrul care mi se pare gros....doar mie mi se pare :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...