Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV cu dr. Dragos Albu 129


QiaoBing

Recommended Posts

 

 

Banii ca banii, dar organismul ei... Acum nu stim noi, poate dr-ul ala stia ce face, nu-l putem judeca. Ce-i mai nasol, e ca deja se gandeste ca nu are sanse la fiv-ul urmator.. O sa vezi, Ramo, ca Albu are un stil calm, care te linisteste mult, iti inspira incredere pt ca se vede ca stie ce face, e f sigur pe el.

 

Cu.organismul sunt varza.

Intarzieri de CM

Cateva kg pe mine

Plina de bube, cosuri...nu stiu ce is (in.viata mea nu am avut, nici la pubertate)

Nervi cat cuprinde, sunt atat de nervoasă...parca nu mai suport pe nimeni

Ma tot doare capul, parca fac criza de fiere tot timpul, mi si greata de la durerea asta amortita de cap....

Sper sa treaca toate si sa nu intru si in depresie, ca ma iau la palme singura.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 821
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Este un test care iti arata daca sotul tau are anticorpi antispermatici, caz in care se face din start fiv cu icsi. Spermograma poate iesi buna, dar cu anticorpi prezenti (cazul nostru).

 

No, la asta nu m.am mai gandit...

Maine il.programez pe tanar la testari :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramo, dupa ce m-am casatorit acum 11 ani, aveam 22 de ani, am zis ca hai sa facem un copil. Sotul e mai mare cu 10 ani decat mine. Menstra neregulata am de cand ma stiu, vine de 2-3 ori pe an. Buuun, am fost la un medic care mi-a spus ca nu raman gravida pentru ca am lipsa de sex si ca trebuie sa fac de 3 ori pe zi ..wtf .. am incercat, l-am bagat pe sot in faliment. Mi-a dat un tratament care mi-a facut mai mult rau, prednison si atat, sa-l iau 3 luni cate 2 pastile pe zi. Mi-a fost atat de rau incat dupa 2 luni am renuntat la el. Nu mi-a facut eco, nici analize, doar mi-a bagat un deget undeva si atat. Mi-a spus ca de la tratamentul asta se regleaza menstra. Ciuciu.. ca nu a venit iar eu am luat 30 kg in greutate in urmtoarele 6 luni. Am schimbat medicul, sprijina usi si holuri pe la altii, fiecare isi dadea cu parerea, fiecare era cu tratamentul lui, ia si de aia, ia si de aia, ca ajunsesem sa ma hranesc doar cu pastile zilnic. Niciun medic nu zicea ca precedentul referitor la diagnostic, ba ca am anexita, ba ca am SOP, ba ca am nu mai stiu ce naiba, unul zicea lipsa de sex de aia nu raman, altul zicea ca nu  sa raman insarcinata niciodata... si tot asa pana in 2013 cand am ajuns prima data la Albu. Cand i-am zis ca am facut stimulare 10 luni cu clostilbegyt si-a facut cruce, ca ala se ia maxim 3 luni si daca nu e niciun rezultat se merge pe altceva. Iar de la clostilbegyt mi-am distrus endometrul care si-asa era vai de el. Pe parcursul anilor am luat foarte mult in greutate din cauza tratamentelor hormonale, cosuri, bube, par in barba... plangeam zilnic cand ma vedeam in oglinda. Nu sunt o frumusete, dar toate tratamentele astea au distrus si ce era mai dragut la mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramo, eu cand am ajuns la Albu tot cu AMH 0.8 am ajuns. Nici o clipa nu a zis ca e f mic, din contra m-a incurajat. Plus ca dupa ce mi-am reglat vitamina D in organism, nivelul AMH a fost de peste 1...parca 1.2...am avut 11 foliculi, 7 ovule, 7 fertilizate natural, 4 blasto de calitate 1....1 bebe in burtica acum. 

Bafta multa si incredere in Albu. Chiar stie ce face! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am adus puii acasa.La sfatul dr.Albu si embriolog Terry care a zis ca toti 3 sunt good great,f buni,i-am pus pe toti.Initial voiam sa pun 2 dar mi-a zis dl doctor ca la 39 de ani nu sunt sanse sa se prinda toti 3 dar punandu-i pe toti i-mi cresc sansele sa se prinda macar unu.Eu una sunt f multumita de echipa,toti i-ti dau incredere si stare de bine.

Doamne ajuta sa iasa beta mare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am fost astazi la ecografia de confirmare. A fost f rapid dr. Albu, nu mi-a aratat ecranul, mi-a dat sa ascult cateva secunde bataile inimii si gata! Cred ca se grabea f tare pentru ca nici nu am reusit sa pun intrebarile pe care le aveam pe foaie. L-am intrebat daca raman la dansul si mi-a zis "cum vreti, cel mai bine va inscrieti la un medic" :))) Am inteles ideea si am intrebat daca nelamuririle pe care le am le adresez noului medic si mi-a zis ca da asa ca...am plecat cu coada intre picioare :)))Nici macar nu am intrebat daca tin acelasi tratament ca pana acum dar presupun ca da...Mi-a recomandat sa merg la Stan sau Tirsu. Am programarea facuta la Stan de sapt trecuta asa ca merg la el sa discutam pe 22 si atunci o sa vad daca ne potrivim. :D . Cam asta a fost toata discutia de astazi...Mi-a zis ca bebe e bine, asta e cel mai imp. 

opclan,cand ajungi la dr Stan sa stii ce anume sa-l intrebi.Eu cand auzeam inimioara bebelusei de fericire uitam ce sa mai intreb [batcap] .La inceput nu prea are ce sa-ti explice, te intreaba ce tratament urmezi si ce analize ai facute ( sa le ai pregatite, eu eram asa de aiurita ca le tineam frumos la pastrare si nu i le aratam, apoi pe parcurs mi-am dat seama cum stau lucrurile si ca iti raspunde cu detalii la tot ce-l intrebi si nu se supara daca ii spui ca nu intelegi ). Sta foarte mult la control cand i se pare lui ca ceva nu-i in regula si apoi iti explica( eu dupa saptamana 12 uitam sa mai ies de la el...parca nu-mi venea sa ma dau jos din pat , numai sa mai aud inimioara micutei mele, trageam de timp, ii tot puneam intrebari de doi bani) .Odata m-am facut de ras  rau de tot :tot citeam la gravidute cum le-a iesit lor ecografiile,analizele, notam pe foaie, pana sa intru la dr Stan mai citeam de nu stiu cate ori ce sa-l intreb iar cand ajungeam si imi spunea ca sarcina este foarte bine, sotul imi reamintea sa -l intreb pe medic ce tot citisem eu de IR-uri ...apoi  i-am spus doctorului  ca am uitat ce vroiam sa-l intreb [zid] si el incepea sa rada.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...