Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV cu dr. Dragos Albu 129


QiaoBing

Recommended Posts

  • Răspunsuri 821
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am adus puii acasa.La sfatul dr.Albu si embriolog Terry care a zis ca toti 3 sunt good great,f buni,i-am pus pe toti.Initial voiam sa pun 2 dar mi-a zis dl doctor ca la 39 de ani nu sunt sanse sa se prinda toti 3 dar punandu-i pe toti i-mi cresc sansele sa se prinda macar unu.Eu una sunt f multumita de echipa,toti i-ti dau incredere si stare de bine. Doamne ajuta sa iasa beta mare.

LauritaM felicitari! sa dea DD sa dai vestea cea buna .Credeam ca eu sunt cea mai in varsta de pe aici...imi place optimismul tau, face bine la bebelus/bebelusi.Eu din 11 foliculi , cu un AMH de 1,23 (facut in februarie la Medlife) am avut 3 ovocite bune, eram singura din salon care am avut ovocite putine.Era o tipa care a avut 18 ovocite si se luase la cearta , prin telefon , cu sotul ca sunt prea multe ovocite si ce fac ei cu 18 copilasi (deja se vedeau cu 18 copii [:-)))] , eu eram atat de nervoasa pe ea cand o auzeam ce tot ii explica sotului, am vrut sa-i cer sa-mi mai dea mie cateva ovocite insa nu mi-a placut cum arata si mi se parea toanta rau....vorbea in salon ca moara stricata ca are prea multe ovocite iar eu crapam de nervi ca 8 ovocite la mine nu au fost bune).Insa acum toate au trecut, ideea e sa ne vedem toate cu bebelusul in brate ca in rest nu mai conteaza cate ovocite au fost bune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ramo, dupa ce m-am casatorit acum 11 ani, aveam 22 de ani, am zis ca hai sa facem un copil. Sotul e mai mare cu 10 ani decat mine. Menstra neregulata am de cand ma stiu, vine de 2-3 ori pe an. Buuun, am fost la un medic care mi-a spus ca nu raman gravida pentru ca am lipsa de sex si ca trebuie sa fac de 3 ori pe zi ..wtf .. am incercat, l-am bagat pe sot in faliment. Mi-a dat un tratament care mi-a facut mai mult rau, prednison si atat, sa-l iau 3 luni cate 2 pastile pe zi. Mi-a fost atat de rau incat dupa 2 luni am renuntat la el. Nu mi-a facut eco, nici analize, doar mi-a bagat un deget undeva si atat. Mi-a spus ca de la tratamentul asta se regleaza menstra. Ciuciu.. ca nu a venit iar eu am luat 30 kg in greutate in urmtoarele 6 luni. Am schimbat medicul, sprijina usi si holuri pe la altii, fiecare isi dadea cu parerea, fiecare era cu tratamentul lui, ia si de aia, ia si de aia, ca ajunsesem sa ma hranesc doar cu pastile zilnic. Niciun medic nu zicea ca precedentul referitor la diagnostic, ba ca am anexita, ba ca am SOP, ba ca am nu mai stiu ce naiba, unul zicea lipsa de sex de aia nu raman, altul zicea ca nu sa raman insarcinata niciodata... si tot asa pana in 2013 cand am ajuns prima data la Albu. Cand i-am zis ca am facut stimulare 10 luni cu clostilbegyt si-a facut cruce, ca ala se ia maxim 3 luni si daca nu e niciun rezultat se merge pe altceva. Iar de la clostilbegyt mi-am distrus endometrul care si-asa era vai de el. Pe parcursul anilor am luat foarte mult in greutate din cauza tratamentelor hormonale, cosuri, bube, par in barba... plangeam zilnic cand ma vedeam in oglinda. Nu sunt o frumusete, dar toate tratamentele astea au distrus si ce era mai dragut la mine.

 

Abia astept sa ajung si eu in 11.01.17 la dr Albu.

 

Ps: esti foarte haioasa :)))). multumesc pt mesaj, m.am bine dispus astazi.

 

Pupe

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ramo, eu cand am ajuns la Albu tot cu AMH 0.8 am ajuns. Nici o clipa nu a zis ca e f mic, din contra m-a incurajat. Plus ca dupa ce mi-am reglat vitamina D in organism, nivelul AMH a fost de peste 1...parca 1.2...am avut 11 foliculi, 7 ovule, 7 fertilizate natural, 4 blasto de calitate 1....1 bebe in burtica acum. Bafta multa si incredere in Albu. Chiar stie ce face!
Multumesc pt mesaj. conteaza enorm pt mine. Sarcina usoara iti doresc si sanatate! Pupe Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yupiii, Laurita! 3 [bib]  la purtator, cel putin unul in brate la anul.  [il]

 

Ramo, asa sa fii, optimista pana la prima intalnire cu Albu si dupa aceea la fel. Ai incredere ca esti pe maini bune.

 

Fetele gravidute, voi la cat ati facut prima eco in care s-a vazut embrionul? Fata de ultima menstruatie ieri aveam 5 sapt si 2 zile si nu se vedea decat sacul gestational. In entuziasmul meu varianta asta n-o luasem in calcul. M-a chemat peste o saptamana.

 

Azi m-am trezit de parca fusesem oarba de fericire si n-am luat in calcul ca se pot intampla atatea lucruri. Am citit de n-am mai putut despre sarcini cu ou clar de am pus singura multe paie pe foc. Intre timp m-am mai calmat, dar pana saptamana viitoare stau ca pe ghimpi.

 

Ati mai auzit sa nu se vada embrionul pt ca e prea mic si apoi sa apara la urm eco?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...