Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV cu dr. Dragos Albu 129


QiaoBing

Recommended Posts

  • Răspunsuri 821
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Yupiii, Laurita! 3 [bib]  la purtator, cel putin unul in brate la anul.  [il]

 

Ramo, asa sa fii, optimista pana la prima intalnire cu Albu si dupa aceea la fel. Ai incredere ca esti pe maini bune.

 

Fetele gravidute, voi la cat ati facut prima eco in care s-a vazut embrionul? Fata de ultima menstruatie ieri aveam 5 sapt si 2 zile si nu se vedea decat sacul gestational. In entuziasmul meu varianta asta n-o luasem in calcul. M-a chemat peste o saptamana.

 

Azi m-am trezit de parca fusesem oarba de fericire si n-am luat in calcul ca se pot intampla atatea lucruri. Am citit de n-am mai putut despre sarcini cu ou clar de am pus singura multe paie pe foc. Intre timp m-am mai calmat, dar pana saptamana viitoare stau ca pe ghimpi.

 

Ati mai auzit sa nu se vada embrionul pt ca e prea mic si apoi sa apara la urm eco?

Thea, si eu am facut prima ecografie tot la 5 saptamani si 2 zile si s-a vazut doar sacul. 

Nu am ajuns inca la a doua ecografie (maine urmeaza sa o fac, cand voi avea 6 saptamani si 2 zile), dar oricum, ceea ce doream sa zic este ca medicul mi-a spus ca este firesc ca in cele mai multe situatii intre 5 si 6 saptamani sa apara doar sacul. Deci, n-ar fi de speriat ca apare asa.

Si eu am citit despre sarcina cu ou clar zilele astea de am innebunit. Mai bine nu citeam, ca m-am speriat de am innebunit. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sincer am fost dupa 7 sapt la eco.

Eram tanara, am ramas natural pe nepusa masa si eram impotriva eco. Pt ca auzisem multe pe atunci cum ca nu este bine sa mergi asa des la eco. Plus ca nu este voie sa.ti faca control vaginal pt ca ar dauna si nu am vrut sa merg.

Ba chear ma enervam cand ma chema medicul lunar si in ultima perioada saptamanal.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am adus puii acasa.La sfatul dr.Albu si embriolog Terry care a zis ca toti 3 sunt good great,f buni,i-am pus pe toti.Initial voiam sa pun 2 dar mi-a zis dl doctor ca la 39 de ani nu sunt sanse sa se prinda toti 3 dar punandu-i pe toti i-mi cresc sansele sa se prinda macar unu.Eu una sunt f multumita de echipa,toti i-ti dau incredere si stare de bine. Doamne ajuta sa iasa beta mare.

Sa fie intr-un ceas bun, LauritaM! Puii sa se prinda si sa ramana cu tine. Doamne ajuta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adeva

 

Yupiii, Laurita! 3 [bib]  la purtator, cel putin unul in brate la anul.  [il]

 

Ramo, asa sa fii, optimista pana la prima intalnire cu Albu si dupa aceea la fel. Ai incredere ca esti pe maini bune.

 

Fetele gravidute, voi la cat ati facut prima eco in care s-a vazut embrionul? Fata de ultima menstruatie ieri aveam 5 sapt si 2 zile si nu se vedea decat sacul gestational. In entuziasmul meu varianta asta n-o luasem in calcul. M-a chemat peste o saptamana.

 

Azi m-am trezit de parca fusesem oarba de fericire si n-am luat in calcul ca se pot intampla atatea lucruri. Am citit de n-am mai putut despre sarcini cu ou clar de am pus singura multe paie pe foc. Intre timp m-am mai calmat, dar pana saptamana viitoare stau ca pe ghimpi.

 

Ati mai auzit sa nu se vada embrionul pt ca e prea mic si apoi sa apara la urm eco?

 

Adevarul e ca atunci cand mi-a iesit beta pozitiv, am sunat-o pe Lucia si imi amintesc ca mi-a zis ca neaparat la aproape 7 saptamani (nu mai devreme) sa vin la ecografie, pentru ca sunt cazuri si cazuri: fete la care se vede deja embrionul de la 5 saptamani si ceva, fete in cazul carora se vede la 6, in cazul altora la 7....asa ca cel mai sigur (ca sa fiu sigura ca se vede embrionul si ca se constata si daca are activitate cardiaca) este sa vin la 7 saptamani pentru ecografia de confirmare de sarcina. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-ati linistit. Ce de obicei, sunteti balsam pt suflete ranite.  [:-)))] Lavinia intotdeauna raspunde scurt si obiect cu ajutorul pe felie, Riri m-ai amuzat cu speriatul si innebunitul ca parca ma vedeam pe mine. 

 

Ramo, si eu aveam o chestie cu ecografiile astea endovaginale, dar acum as merge in fiecare zi pana mi se confirma embrionul.  [:)]  numai ca stau eu cuminte si pana atunci o astept pe Riri maine care face 6 sapt si 2 zile. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, nu mai pot de bucurie. Azi puiul meu a zis mama. Cuvantul asta pe care l-am asteptat aproape 11 ani. M-a busit plansul cand am auzit din gurita lui mica, mama. Va scriu asta ca sa aveti incredere in voi, in doctor si in special in Doamne Doamne, ca minuni exista. Sa nu renuntati la visul vostru.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...