Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV cu dr. Dragos Albu 129


QiaoBing

Recommended Posts

Cu stranutul si cu junghiul la ovare tot o sa fie .... Stai intinsa in pat, nu faci absolut nimic...spune-i sotului sa ia de la farmacie uscosin si il iei la 12 ore pana trece sangerarea.

da...am sa stau in pat cand ajung acasa pe la 19..pana atunci trebuie sa fiu la munca :(...cum ajung acasa bag un uscosin...nu mai sangerez acum dar sa vad pe parcursul zilei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 821
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu ne face nimeni statuie la munca, ce ai tu in burtica e cel mai important. Imi aduc aminte anul trecut cand am avut sangerari, am fost la medic si pierdusem unul din gemeni, mi-a recomandat repaus total, era intr-o sambata, am fugit de la birou lasand toate situatiile deschise si neterminate. Mi-a zis de luni sa nu ma mai duc si unul din sefi s-a suparat pe mine si m-a vorbit de rau, ca trebuia sa-mi planific plecarea cu ceva timp inainte, nu sa fug de la munca si apoi sa nu ma mai duc deloc, ca am lasat toate alea neterminate si multe altele. De parca a fost vina mea ca am avut sangerari. Am intrat in medical si nu a vrut sa mi-l plateasca pe tot, de parca dadea de la el din buzunar, banii veneau de la casa de sanatate... am avut ceva de tras. Cred ca abia asteapta sa ma dea afara..ceilalti doi sefi au fost intelegatori mai ales ca nevasta unuia a trecut si ea printr-un fiv si stia cu ce se mananca.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu ne face nimeni statuie la munca, ce ai tu in burtica e cel mai important. Imi aduc aminte anul trecut cand am avut sangerari, am fost la medic si pierdusem unul din gemeni, mi-a recomandat repaus total, era intr-o sambata, am fugit de la birou lasand toate situatiile deschise si neterminate. Mi-a zis de luni sa nu ma mai duc si unul din sefi s-a suparat pe mine si m-a vorbit de rau, ca trebuia sa-mi planific plecarea cu ceva timp inainte, nu sa fug de la munca si apoi sa nu ma mai duc deloc, ca am lasat toate alea neterminate si multe altele. De parca a fost vina mea ca am avut sangerari. Am intrat in medical si nu a vrut sa mi-l plateasca pe tot, de parca dadea de la el din buzunar, banii veneau de la casa de sanatate... am avut ceva de tras. Cred ca abia asteapta sa ma dea afara..ceilalti doi sefi au fost intelegatori mai ales ca nevasta unuia a trecut si ea printr-un fiv si stia cu ce se mananca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ne face nimeni statuie la munca, ce ai tu in burtica e cel mai important. Imi aduc aminte anul trecut cand am avut sangerari, am fost la medic si pierdusem unul din gemeni, mi-a recomandat repaus total, era intr-o sambata, am fugit de la birou lasand toate situatiile deschise si neterminate. Mi-a zis de luni sa nu ma mai duc si unul din sefi s-a suparat pe mine si m-a vorbit de rau, ca trebuia sa-mi planific plecarea cu ceva timp inainte, nu sa fug de la munca si apoi sa nu ma mai duc deloc, ca am lasat toate alea neterminate si multe altele. De parca a fost vina mea ca am avut sangerari. Am intrat in medical si nu a vrut sa mi-l plateasca pe tot, de parca dadea de la el din buzunar, banii veneau de la casa de sanatate... am avut ceva de tras. Cred ca abia asteapta sa ma dea afara..ceilalti doi sefi au fost intelegatori mai ales ca nevasta unuia a trecut si ea printr-un fiv si stia cu ce se mananca.

Ooofff doamne prin cate ai trecut Lavinia. Cateodata ma mir de unde ai avut atata putere. Am sa plec acasa daca e ceva insa as prefera sa nu ....oricum atunci cand ajung bag un supozitor si stau in pat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ufff,ce om hain,de parca nu-ti era de ajuns ca ai pierdut unu din gemeni,trebuia mort-copt sa fii acolo sa le muncesti.In locul tau as cauta din timp sa-mi gasesc in alta parte decat sa astepti sa-ti caute nod in papura si sa te dea ei afara.Eu ma bucur ca am facut fiv-ul acum in iarna fiindca e mai lejer iarna la noi,daca era vara-toamna vai steaua mea.Am fost la endocrinolog asta vara pt ca nu puteam respira,aveam nod in gat si simteam exact ca si cand mi-ar fi ramas o coaja de mar acolo.La eco a iesit ok ,mi-a zis ca sufocarea nu e de la tiroida.La indemnul unei prietene m-am dus la psiholog.Ce crezi ca mi-a spus d.na psiholog,ca sufar de suprasolicitare nervoasa mi-a si zis ca mi se trage de la job fiindca au vazut ca pot si ma incarca sa nu mai plateasca alt om, si sa invat sa zic NU. Mi-a recomandat magne B6 care mi-a fost de mare ajutor ca mi-am revenit si mi-a zis ca o cauza majora de nu raman insarcinata e stresul,aceasta suprasolicitare ,ca organismul i-mi arata singur ca nu mai poate ca s-a saturat pana in gat.Drept dovada nodul care il simteam in gat.Si chiar le-am zis ca nu mai pot,pt ca e prea mult pt un singur om si mi-au raspuns sa le iau si eu incet.Dar seara trebuia sa termin tot.Asa ca,de acum incolo chiar ca nu o sa ma intereseze decat bunastarea puilor mei care sper din tot sufletul sa fie deja fixati in burtica.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da si mie mi-a spus psihologul tot despre suprasolicitare nervoasa si ca ar trebui sa o las mai moale, sa nu fiu superficiala la munca dar nici sa pun la suflet si sa ma bag cu capul in hartii. Ca eu asa faceam, ma supara un sef sau aveam vreo disputa cu vreun coleg, ma bagam in hartii pana in gat. Am vrut sa-i spun sefului ca celelalte doua sarcini tot cu curul pe scaun le-am pierdut dar nu voiam sa dau in altele. Dupa ce ca ma intinde cu situatii diverse ca pe un elastic, tot nu-i multumit. Ca fac munca pe genunchi, ca sunt superficiala, ca sa nu cumva sa mai ridic tonul la el, sa nu-i mai trantesc usa in nas ( am facut-o si pe asta ) si uite ca toate astea au avut efect negativ. Lucrez de 7 ani la ei dar ma simt ca am imbatranit cu vreo 10 ani. Alt sef mi-a adus cu o luna inainte de transfer Braul Maicii Domnului de pe Muntele Athos. L-am purtat din ziua FET si pana cand am nascut. Dupa ce am avut beta pozitiv, l-am anuntat si i-am multumit pentru brau. M-a imbratisat si era vizibil emotionat, avea lacrimi in ochi ca stia cat de mult m-am chinuit. Tot in  ziua aia a fost ziua sefului meu cel antipatic si cel care mi-a dat braul a dat vestea tuturor. Eu chiar am crezut si cred in brau, ca m-a protejat si mi-a purtat noroc. Seful antipatic mi-a spus in fata ca el nu crede in asa ceva si ca am avut doar simplu noroc, ca am avut organismul bun atunci. Pe naiba bun, exact in luna aia am avut cel mai tampit endometru, de nici 7mm si chiar atunci s-a prins. M-am suparat, m-am ridicat din sala de sedinte si m-am dus la baie sa-mi pun utrogestanul si atunci am vazut sangele. Aia a fost ultima zi de munca. Seara am avut hemoragie.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oameni si oameni Lavinia.Si eu cred si ma rog la Maica Domnului zilnic.In afara de faptul ca vorba ta,sunt in hartii pana in gat,lucrez si cu clienti si sunt zile cand vin de zici ca se da gratis,pai cand sa ai timp sa le faci pe toate.Eu am citit paraclisul maicii domnului 40 zile,cu post lunea,miercurea si vinerea si ma duceam la sf maslu vinerea.Parintele Ciprian de la catedrala mantuirii neamului m-a invatat sa fac asa si am toata speranta ca va fi bine.Pe de-o parte toate astea m-au ajutat si la psihic si m-au linistit ca eram agitata rau.Si tot de la munca,din alta parte nu avea de unde sa vina stresul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si ce faceti de Sarbatori? V-ati apucat de pregatiri, cadouri, bradut? Eu o sa merg la tara cu pustiul dar tare mi-e teama ca o sa se sperie de pocnitori, artificii..

Am facut bradul de saptamana trecuta, nu stiu de ce dar anul asta am simtit mult mai mult sarbatorile. Cred ca de la bebe se trage :))))

Pai la tara se dau asa multe artificii si pocnitori? Nu am mers la tara prea des, se vede :))))

Stan are contract cu casa de asigurari? Trebuie sa ii cer scrisoare din aia medicala pentru Utrogestan pentru luna ce vine :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...