Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV cu dr. Dragos Albu 129


QiaoBing

Recommended Posts

Nu stiu daca are contract. La tara la mine vin plugarii toata noaptea de Revelion, se strang crile ( grupuri cu mai mult de 10 persoane ). Cea mai mare crila a avut 50 de persoane. Vin cu mascati, ursi, barbati imbracati in mirese si ureaza. Asa e traditia in zona noastra. A doua zi dupa Revelion se face parada crilelor, iese lumea in drum si se uita la parada, trec sute de colindatori cantand. Iar artificii dam noi locuitorii. Care mai de care mai pompoase.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 821
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Nu stiu daca are contract. La tara la mine vin plugarii toata noaptea de Revelion, se strang crile ( grupuri cu mai mult de 10 persoane ). Cea mai mare crila a avut 50 de persoane. Vin cu mascati, ursi, barbati imbracati in mirese si ureaza. Asa e traditia in zona noastra. A doua zi dupa Revelion se face parada crilelor, iese lumea in drum si se uita la parada, trec sute de colindatori cantand. Iar artificii dam noi locuitorii. Care mai de care mai pompoase.

 

Wow Lavinia

 

Esti norocoasa ca la voi inca se tin traditiile...

Super fain!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am facut deja bradul. De obicei il faceam in Ajun, dar anul asta in asteptarea celei de-a doua ecografii am zis sa il fac ca sa mai treaca din asteptarea asta grea.

 

Nici eu nu mai gatesc, dar nici nu stiu inca cum sa o dau cu parintii. Sunt de felul meu o gurmanda si acum va trebui sa ma feresc de salata boeuf, toba, caltabos etc. Am zis ca o sa iau totusi sacosile cu mancare si o sa le dau de pomana pentru ca am decis inca sa nu le dam vestile de sarbatori si sa asteptam asa cum ne-a recomandat doctora.

 

Azi in sfarsit s-a vazut bebe de 5 mm si bataile inimii. M-am linistit si pot sa spun ca pentru mine astea vor fi cele mai frumoase sarbatori. La anul sa dea Domnul sa ne tinem toate bebeii in brate, iar tu, Lavinia, cel de-al doilea bebe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor astazi mi-am repetat progesteronul si mi-a iesit 19.7. Nu mai inteleg nimic!!! Nu inteleg de ce dupa doua saptamani nu a crescut mai mult. Pe data de 07.12 aveam 16. Pe 5.12 aveam 14,7..atunci a crescut cu 3 in 2 zile...acum cu 4 in doua saptamani....Iau maxim de progesteron: 8 utrogestan/zi, proluton 1 la 3 zile, duphaston 8/ zi si Crinone 2/ zi. Oare prolutonul ala nu e ok luat de la domnul ala? Nu inteleg !!! Cat trebuie sa fie in saptamana 7 de sarcina? Simt ca cedez nervos cu progesteronul asta, ma doare stomacul de cate medicamente iau, toata ziua numai asta fac si tot nu creste. Ce sa mai fac nu stiu...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...