Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV cu dr. Dragos Albu 129


QiaoBing

Recommended Posts

  • Răspunsuri 821
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Opclan si eu am facut progesteronul si la fel ba crestea, ba scadea, maxim 18. Atat medicul din Ro cat si medicul cu care am facut fiv mi au spus sa numai repet analiza si sa fac injectabil foar daca apar sangerari. Eu nu am mai repetat analiza 

 

Ramo daca citesti la babute din urma am scris eu datele de contact ale celui care iti poate aduce ovoenergenul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu te mai stresa cu progesteronul. Daca bebelul este bine, in grafic si nu ai sangerari nu ai de ce sa-ti faci probleme. Fa tratamentul in continuare si bucura-te de sarbatori. Eu am facut de 2 ori la beta pe urma nu l-am mai facut de cand crescuse de la 4 la 5.

 

Sa va povestesc: azi dimineata m am trezit cu sangerare. Aveam programare la Dr Stan dimineata asa ca nu m am agitat prea tare ca sa nu imi fac mai rau. Am ajuns la dl dr si vreau sa va spun ca sunt extrem de multumita. Un dr f profi, cu multa rabdare, intelegator, mi a dat scrisoare medicala pentru reteta compensata, foarte empatic. Mi a spus ca sarcina nu este prinsa foarte bine si de asta am sangerari insa e un lucru bun ca nu ramane sangele acolo sa preseze si sa o desprinda mai mult. Mi l a aratat pe bebe, are si el 1,33 cm :))))) mi-a zis ca am o forma ciudata la uter, ca s ar putea sa ne faca probleme ceva pe acolo( n am inteles ce, cred ca placenta sau sacul) dar spera ca in timp sa se prinda si sa nu fie cazul. O sa fac un set de analize destul de scump, pe langa trombofilii si pe 3 merg la dansul pentru a vedea ce mai urmeaza. Mi a zis sa il sun la orice ora.

Mi a zis ca atata timp cat progesteronul este peste 16 este bine, sa nu mai repet pentru ca din sapt 10 sau 12 o sa produc si eu... adica placenta cred ca a vrut sa zica...

Ma bucur ca v am ascultat si ca dl albu mi l a recomandat! 

Multumesc mult fetelor pentru tot!!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Sa va povestesc: azi dimineata m am trezit cu sangerare. Aveam programare la Dr Stan dimineata asa ca nu m am agitat prea tare ca sa nu imi fac mai rau. Am ajuns la dl dr si vreau sa va spun ca sunt extrem de multumita. Un dr f profi, cu multa rabdare, intelegator, mi a dat scrisoare medicala pentru reteta compensata, foarte empatic. Mi a spus ca sarcina nu este prinsa foarte bine si de asta am sangerari insa e un lucru bun ca nu ramane sangele acolo sa preseze si sa o desprinda mai mult. Mi l a aratat pe bebe, are si el 1,33 cm :))))) mi-a zis ca am o forma ciudata la uter, ca s ar putea sa ne faca probleme ceva pe acolo( n am inteles ce, cred ca placenta sau sacul) dar spera ca in timp sa se prinda si sa nu fie cazul. O sa fac un set de analize destul de scump, pe langa trombofilii si pe 3 merg la dansul pentru a vedea ce mai urmeaza. Mi a zis sa il sun la orice ora.

Mi a zis ca atata timp cat progesteronul este peste 16 este bine, sa nu mai repet pentru ca din sapt 10 sau 12 o sa produc si eu... adica placenta cred ca a vrut sa zica...

Ma bucur ca v am ascultat si ca dl albu mi l a recomandat!

Multumesc mult fetelor pentru tot!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va povestesc: azi dimineata m am trezit cu sangerare. Aveam programare la Dr Stan dimineata asa ca nu m am agitat prea tare ca sa nu imi fac mai rau. Am ajuns la dl dr si vreau sa va spun ca sunt extrem de multumita. Un dr f profi, cu multa rabdare, intelegator, mi a dat scrisoare medicala pentru reteta compensata, foarte empatic. Mi a spus ca sarcina nu este prinsa foarte bine si de asta am sangerari insa e un lucru bun ca nu ramane sangele acolo sa preseze si sa o desprinda mai mult. Mi l a aratat pe bebe, are si el 1,33 cm :))))) mi-a zis ca am o forma ciudata la uter, ca s ar putea sa ne faca probleme ceva pe acolo( n am inteles ce, cred ca placenta sau sacul) dar spera ca in timp sa se prinda si sa nu fie cazul. O sa fac un set de analize destul de scump, pe langa trombofilii si pe 3 merg la dansul pentru a vedea ce mai urmeaza. Mi a zis sa il sun la orice ora.

Mi a zis ca atata timp cat progesteronul este peste 16 este bine, sa nu mai repet pentru ca din sapt 10 sau 12 o sa produc si eu... adica placenta cred ca a vrut sa zica...

Ma bucur ca v am ascultat si ca dl albu mi l a recomandat! 

Multumesc mult fetelor pentru tot!!!

opclan , ai vazut ca am avut dreptate   in privinta dr Stan? eu am fost pe la "n"ginecologi specializati pe fiv ( unii), cu recomandari de la prietenii acestor medici si toti mi s-au parut superficiali .Ai vazut ca iti spune in fata dr Stan cand e ceva, nu te minte, dar in acelasi timp iti si spune ca o sa fie bine pt ca fiecare dintre noi  am avut cate ceva la sarcini( sarcinile erau  ok dar o mica problema  tot exista si stie omul ce stie).Ai incredere in el, asa cum am mai spus nu am vrut sa-i fac reclama intrucat pana la sarcina asta nu stiam de existenta lui si dupa ce voi naste nu stiu cat sau daca o sa -l mai vad vreodata. O sa fie bine sarcina ta, parca omul asta ( dr Stan)are ceva si face ca totul sa fie bine.Asa cum am mai scris la mine exista riscul ca bebelusa mea sa nu creasca datorita cordonului ( dar multumesc lui D-zeu e mai mare cu cateva zile) si in disperarea sa nasc un copil normal ma rugam de dr Stan sa nasc la 7 luni si omul imi tot repeta ca a avut bebelus nascut prematur cu o greutate de 1kg si ca datorita lui bebelusul e acum bine si sanatos, asa ca sa stau linistita si sa las lucrurile sa decurga de la sine si uite ca a avut dreptate. Ai vazut ca are ceva care te linisteste , cel putin la mine asa a  fost.Si iti raspunde la orice intrebare spre deosebire de alti medici  care apar pe la tv ( Andreaas Vy de la Medsana care evita sa-mi raspunda la anumite intrebari iar cand a  vazut rezultatul spermogramei  sotului efectiv nu m-a mai bagat in seama ).Vad ca te-a chemat la control pe 3 ianuarie ...pe 3 ianuarie de dimineata eu voi naste cu dr Stan  asa ca se te gandesti  ca daca eu am reusit peste cateva luni iti vei tine si tu  bebelusul in brate. [pup]  [bib].

Fetelor va doresc sarbatori fericite si linistite !!!!! gravidutelor sa fiti fara stres ( desi eu una cred ca am fost cea mai stresata gravida), cele care asteptati beta va doresc sa aveti cat mai multe bete pozitive iar cele care sunteti in focuri sa fiti cat mai pozitive. [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karina, ce puțin mai ai! Naștere ușoară! :))

multumesc Lavinia!!! [pup]   ai fost si esti de un mare ajutor fetelor .Desi ai nascut ai fost foarte activa pe forum si ai raspuns la fetele care tot puneau intrebari, printre care una am fost si eu.

Sa stii ca si eu am Braul Maicii Domnului, mi s-a adus din Israel fenicul de la Sf Sava( multe femei sterile au facut copilasi dupa ce au baut ceai din acest fenicul),am avut praf din Grota Laptelui a Maicii Domnului ( unde a nascut Maica Domnului , tot din Israel) si uite in 2015 mi s-au adus aceste lucruri sfinte si acum astept sa nasc, desi multe persoane din zilele noastre rad/fac misto cand te aud ca te rogi, ca mergi la biserica, ca tii post...insa fiecare e liber sa creada si sa faca orice pe lumea asta.

Asa ca fetelor mai devreme sau mai tarziu toate o sa aveti bebelusul mult dorit.D-zeu e cel care stie cel mai bine cand trebuie sa vina pe lume un bebelus, noi trebuie decat sa ne rugam si sa avem incredere .

Inca o data Craciun Fericit si linistit alaturi de cei dragi!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...