Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV cu dr. Dragos Albu 129


QiaoBing

Recommended Posts

  • Răspunsuri 821
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

scuze de greseli....sunt foarte obosita , nu mai pot sa dorm noaptea .Am vrut sa scriu ca am preferat sa fac ecografia de confirmare a sarcinii mult mai tarziu decat mi se recomandase intrucat am preferat sa stiu ca embrionul are activitate cardiaca decat sa nu se vada daca are sau nu activitate si sa fiu chemata la o noua ecografie dupa o saptamana sau doua.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E

 

Karina iti tin pumnii pe 3. Ce repede a trecut timpul.

Lavinia tu ce mai faci? parca incepusei sa pregatesti terenul?

 

Fetelor va doresc din suflet sa aveti un An Nou plin de bucurii, sanatate si multe clipe fericite. Liniste in suflet si incredere in Doamne Doamne.

 

Si...un sfat va rog mult de tot. La mine s-au atenuat greturile in schimb au inceput arsurile desi aveam doar 10 saptamani. De curand am descoperit ca se atenueaza la morcovel crud insa...ce altceva as mai putea incerca pt arsurile pe intreg esofagul?

 

va pup si va imbratisez pe toate.

Elenadc multumesc!!! o sa vezi ca si o sa ajungi sa postezi si tu ca te pregatesti de nastere iar multe fete o sa zica " vai ce repede a trecut timpul", insa numai tie nu o sa ti se para ca trece repede pt ca vei avea atatea emotii ....

in legatura cu arsurile mie mi s-a recomandat sa iau rennie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt incurajari Karina,chiar am nevoie.Repet beta maine,nu am rabdare 7 zile cum a zis dr.dar daca e ok si se dubleaza o mai fac si pe 3 ianuarie cum a zis dr apoi la fel ca tine o sa ma duc la eco mai tarziu,am citit de multe fete de nu de vedea inca nimic.Dar sa ajung acolo.Ce mi s-a parut ciudat,la insistentele sotului am luat un surecheck care a iesit clar negativ ,dar la beta 29,34 ieri???Eu zic ca l-am facut prea devreme la o zi intarziere cum ar fi trebuit sa-mi vina.Asa durerile de burtica tot le am,sanii sunt umflati si durerosi dar suportabil si cu burta si cu sanii si ce e ciudat ,eu care eram topita dupa dulciuri,numai cand vad ciocolata mi se apleaca.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LauritaM, testele de sarcina iti indica 99,9 % daca e sarcina sau nu deci exista 0,1% sa fie si eroare , asa ca tot beta e cea sfanta.In ceea ce privesc durerile de burta e cu dus si intors , asa ca iar nu te poti lua dupa ele ( eu cand aveam dureri de burta erau contractii si sarcina asta am salvat-o ca intralipidul, cand faceam o perfuzie mi se luau durerile cu mana ).Vad ca nu-ti mai plac dulciurile, uite un semn de gravideala , asa a fost si la mine , eu nu puteam trai fara cafea si imediat dupa embriotransfer nici nu puteam sa mai pun gura pe cafea insa eu am ignorat acest lucru si dupa beta  facuta mi-am dat seama ca din acest motiv nu mai puteam suporta cafeaua si mai ales dulciurile( insa cand am facut analiza pt diabetul gestational , dandu-mi sa beau glucoza mi s-a declansat nu stiu ce ca daca nu mananc ceva dulce simt ca o iau razna).

Sfatul meu e sa te linistesti pt ca acum chiar nu ai ce face, ce vrea DD, daca esti insarcinata( eu cred ca esti 100%) mai rau faci bebelusului ca te stresezi.Noi suntem la mana destinului, noi facem tot ce putem, medicii la fel, insa D-zeu e cel care stie ce e bine pentru noi.

Uite un caz iesit din comun, Elenadc a avut doua esecuri de fiv( la primul  nu a avut nici ce transfera) si dupa 4 luni dupa al doilea fiv a ramas insarcinata natural( la fel ii spuneam ca DD e cel care stie ce e mai bine pentru noi).Poate intra si iti da mai multe detalii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Lavinia tu ce mai faci? parca incepusei sa pregatesti terenul?

 

 

Da Elena, mai incerc sa vad daca se prinde ceva. Am inceput de vreo 2 saptamani sa iau acid folic, vitamina D, euthyrox pentru tiroida, metformin pentru PCOS, Elevit. Prin februarie o sa vorbesc cu dr A pentru o histeroscopie si daca e bine, in martie-aprilie sa fac un FET.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor. Rennie am luat si poate a fost o coincidenta dar l-am vomitat. 

 

Laurita tot ce pot sa iti spun este sa iti pastrezi increderea in Dumnezeu si sa fii cat poti de linistita, impacata ca tu ai facut tot ce ai putut, medicii la fel......restul chiar este in mainile lui Dumnezeu. Roaga-te si ai grija de tine.

 

Va imbratisez.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...