Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV cu dr. Dragos Albu 129


QiaoBing

Recommended Posts

 

 

Ramo,chiar voiam sa vorbesc cu tine.La primul Fiv,a fost beta pozitiv si s.a oprit din evolutie ca la mine?Ce vreau sa stiu daca pt pregatire fiv 2 ti.a recomandat doctorul ovoenergen sau vrei tu sa.l iei?ti.a mai recomandat si altceva?sau pur si simplu la fiv 2 or sa fie aceeasi pasi ca la fiv 1.

 

Ieri am avut prima intalnire cu dr Albu.

Mi.a recomandat doar acid folic.

De ovoenergen am tot citit, sunt fete care au luat cu recomandarea lui. Am intrebat daca nu trebuie sa iau si eu, pt ca stiam ca il recomanda, raspunsul a fost ca deocamdata nu. Sa iau doar acid folic, mi.a dat sa repet unele analize si sa fac altele noi.

Pe data de 1 feb am urmatoarea programare, iar daca analizele sunt ok imi prescrie schema de tratament pt FIV 2.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 821
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Ramo,chiar voiam sa vorbesc cu tine.La primul Fiv,a fost beta pozitiv si s.a oprit din evolutie ca la mine?Ce vreau sa stiu daca pt pregatire fiv 2 ti.a recomandat doctorul ovoenergen sau vrei tu sa.l iei?ti.a mai recomandat si altceva?sau pur si simplu la fiv 2 or sa fie aceeasi pasi ca la fiv 1.

 

Nu am facut pana la capat primul FIV.

Am intrerupt procedura deoarece nu am raspuns bine la tratament.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, de ceva timp va urmaresc si astept vesti bune de la voi... Sper sa vi se indeplineasca visul... Eu o sa fac primul FIV acum in februarie (speram), incep monitorizarea pe 20 ianuarie....Am vazut ca multe dintre voi va faceti singure injectiile...sper sa reusesc si eu sa mi le fac (prima trebuie sa o fac in deplasare- Milano si chiar imi e teama ca nu ma voi descurca...).

Multa sanatate

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ligiuta,mie mi.ar fi mult mai neplacut sa stau zilnic dimineata si seara sa ma duc la spital sau sa depind de un asistent sa.mi faca injectiile.Primele 2 zile mi.a fost mai greu dar m.am descurcat apoi f bine.Tre sa te concentrezi putin,sa fii atenta sa nu incurci dozele sa faci exact cat ti.a dat.Eu dupa ce bagam acul le faceam incet si asa evitam usturimea(la clexane mai ales)dar burta tot s.a invinetit,inegrit  si la urmatoarea injectie evitam zona cu vanatai.Mare grija cum spargi fiola cu ser.M-am taiat destul de urat in una de la menopur apoi eram f atenta si nu s.a mai intamplat.Asta e.Curaj.Sa ne scrii cum a fost prima experienta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit Ligiuta si sedere cat mai scurta aici. 

Referitor la injectii pt mine primele 3-4 zile au fost horor...dupa fiecare eliminam adrenalina la maxim (de multe ori ma busea plansul isteric..de om speriat)...tin minte ca faceam si dimineata la 7 apoi trebuia sa plec repede la servici. Imi tremura efectiv mana de nu puteam apasa butonul la lift...

Dupa cateva zile te intaresti si nici nu ai idee cat de puternica poti deveni. 

Bafta! Sa fie cu noroc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...