Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV cu dr. Dragos Albu 129


QiaoBing

Recommended Posts

De ce iti trebuie totusi data ultimei menstruatii?? Ea se foloseste doar pt estimarea sarcinii, dar la fiv nu e cazul... Unde tb sa completezi asta, treci fie data punctiei minus 14 zile, fie, in cazul tau, pt ca nu ai avut transferul imediat, data transferului minus 14 zile minus cate zile avea embrionul (3 sau 5). 

 

Pai mi-au cerut-o la bitest si azi la analize de secretie si pap. La ecografii si consultatii le zic asa cum zici si tu dar uite ca ma mai lovesc si de sit asta. Se mai uita si la mine ciudat ca nu stiu:)))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 821
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sunt niste ignoranti, le zici data aceea virtuala, sa zic asa, nu este relevanta menstruatia propriu-zisa, pt ca, de fapt, ei calculeaza varsta sarcinii. Iar la bitest sigur e trecuta si data transferului pe formular si felul fiv-ului... altfel ma gandesc ca e posibil sa iti iasa inclusiv rezultate eronate, avand in vedere ca ti-ar iesi o sarcina mai mare cu vreo saptamana... Cel mai bine intrebi dr-ul, insa o sa vezi ca, inclusiv el, pe eco trece o anumita data a menstruatiei, in functie de data transferului. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt niste ignoranti, le zici data aceea virtuala, sa zic asa, nu este relevanta menstruatia propriu-zisa, pt ca, de fapt, ei calculeaza varsta sarcinii. Iar la bitest sigur e trecuta si data transferului pe formular si felul fiv-ului... altfel ma gandesc ca e posibil sa iti iasa inclusiv rezultate eronate, avand in vedere ca ti-ar iesi o sarcina mai mare cu vreo saptamana... Cel mai bine intrebi dr-ul, insa o sa vezi ca, inclusiv el, pe eco trece o anumita data a menstruatiei, in functie de data transferului. 

 

La bitest le am zis clar data et dar azi la analize n am mai specificat, n a trecut nicio data asistenta. I am spus cate saptamani de sarcina am in schimb. Am sa intreb dr, chiar sunt curioasa ce imi zice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La fiecare control dr Albu ma intreba de data transferului, apoi scadea 5 zile ( blasto ) si inca 14, punandu-mi ca si data a cm una fictiva, fiindca transferul mi-a fost amanat cu o saptamana din cauza endometrului, in loc de data de 11 cat ar fi fost normal, mi-a pus 17 si data asta a ramas pana la sfarsit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am fost azi la a treia monitorizare si sunt suparata rau, mi-a zis doctorul ca nu au crescut deloc foliculii (sunt doar 2 in plus- adica 7 amarati).... ce ma fac? Ati patit  vreuna asa si sa reusiti pana la urma sa faceti FIV? Acum am si analizele...

Estradiol

51 pg/mL 

Progesteron

0.3 ng/mL 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistita ca o sa creasca, o sa-ti modifice doza de tratament, iti va amana punctia probabil cu o saptamana maxim pana cresc, vei mai face monitorizari in plus. La mine abia dupa a 5-a monitorizare au inceput sa creasca, am facut in total 7 monitorizari si au ajuns mari si frumosi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistita ca o sa creasca, o sa-ti modifice doza de tratament, iti va amana punctia probabil cu o saptamana maxim pana cresc, vei mai face monitorizari in plus. La mine abia dupa a 5-a monitorizare au inceput sa creasca, am facut in total 7 monitorizari si au ajuns mari si frumosi.

Vad ca nu mi-a modificat doza (eu am avut aceleasi doze tot timpul)...sa vedem vineri ce imi spune...dupa monitorizare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...