Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV cu dr. Dragos Albu 129


QiaoBing

Recommended Posts

  • Răspunsuri 821
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna, fetelor,

va citesc de ceva vreme si, in sfarsit, m-am hotarat sa imi fac cont.

Se confrunta cineva cu probleme imunologice? Am facut imunofenotiparea limfocitara si am limfocitele T citotoxice si celulele NK putin crescute. Ma pregatesc pentru un embriotransfer si, in situatia in care nu vom lua in calcul aceste noi rezultate, imi e teama de un nou esec.

In cazul vostru cum a procedat dl dr Albu? A recomandat cuiva Prednison? Stiti pe cineva cu aceasta problema si reusita?

 

Multumesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna, fetelor, va citesc de ceva vreme si, in sfarsit, m-am hotarat sa imi fac cont. Se confrunta cineva cu probleme imunologice? Am facut imunofenotiparea limfocitara si am limfocitele T citotoxice si celulele NK putin crescute. Ma pregatesc pentru un embriotransfer si, in situatia in care nu vom lua in calcul aceste noi rezultate, imi e teama de un nou esec. In cazul vostru cum a procedat dl dr Albu? A recomandat cuiva Prednison? Stiti pe cineva cu aceasta problema si reusita? Multumesc.

 

 

Salut

 

Eu chear nu stiu.

Dar poate intra fetele si stiu ele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Eu chear nu stiu.

Dar poate intra fetele si stiu ele.

Sper. Mi-ar fi de folos orice informatie. Spre exemplu am citit ca multe fete si-au crescut sansele cu prednisone, dar imi e cam aiurea sa il intreb pe doctor, daca el nu a zis nimic...

Sincer, mi s-a parut putin dezorientat cand a vazut ca NK-urile nu sunt mult prea mari (nu stiu la ce se astepta), mai mari sunt limfocitele T citotoxice la mine si aproape ca ma linistise ca nu e grav.

Asta pana am ajuns la dr Ursaciuc, de la V. Babes. Dupa 2 ore in care l-am intervievat pe tema limfocitelor marite, iar m-am nelinistit. Si m-am nelinistit mai tare si fiindca acesta sustine ca scaderea limfocitelor (cu imunoglobulina, etc.) poate duce la risc mai mare de infectii, boli etc., el sustinand oricum ca daca celulele astea sunt marite ceva e in neregula in organism. Oare ce? Ca toate testele pt infectii pe care le-am facut ies ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, cele care ati facut tratament in continuare dupa terminarea schemei (si implicit a celor 4 monitorizari platite initial) cat va costat urmatoarea monitorizare? Eu trebuie sa continui tratamentul pentru ca pacatosii mei  de foliculi se incapataneaza sa ramana pe loc - nu vor sa creasca.... [batcap]  Si in consecinta vom continua injectiile si marti la monitorizare din nou...doar ca nu stiu cu cati bani sa ma duc la mine....

Poate ma puteti lamuri voi...

Ka86 nici eu nu am habar de ce scrii tu ca ai....imi pare rau...poate te pot ajuta celelalte fete.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...