Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dezbaterile Clinton-Trump


Recommended Posts

Dar H a fost Secretary of state si Senatoare , responsabila pt bunastarea si siguranta a bilioane de oameni...si ce a facut...se stie si nu mai poate fi sters.

 

In primul rind, da...a fost senatoare dar nu de una singura. Nu a creat si votat legi singura de capul ei. Sa arunci toate in capul ei este nedrept si bine spus, judecat cu doua masuri. Ca secretar de stat iar nu a facut politica SINGURA de la sine putere.

 

Sint multumita in totalitate de ceea ce a facut ea? Nu, absolut nu. Pentru mine personal cel mai periculos lucru la ea este legatura extrem de strinsa pe care o are cu bancile si corporatiile. Insa, mai am o raza de speranta ca totusi ca fiind parte din partidul democrat, nu chiar va taia si spinzura 100% in favoarea bancilor.

 

Ca secretar de stat nu a fost mai dezastruoasa ca altii...poate impartasesti tu din "ce ai auzit" de altii...cu cine o compari? Cu ce rezultate? Si de ce e ea responsabila 100% din timp pentru niste politici imperialiste incepute de altii? Altii, adica republicani.

 

Cu parere de rau dar sa joci cartea victimei cu provire la religie este iar nedrept. Tu, sotul tau, biserica ta sinteti PROTEJATI 100% din timp si aveti toate drepturile de a practica religia fix asa cum va doriti. Atunci cind va hazardati sa OBLIGATI restul populatiei sa traiasca dupa aceleasi reguli, atunci deja incalci drepturile fundamentatle are celorlalti. Sub absoluta TRUFIE ca religia voastra e cea dreapta va arogati niste "responsabilitati" false...nu e responsabilitatea TA sa ma mintui pe MINE asa cum nu este PERMIS sa imi incalci mie drepturile. Aici tu pur si simplu te faci ca nu intelegi.

 

Partdul republican in frunte cu Tea Party fix pe aceasta trufie mizeaza si ne baga in pamint economia, asigurarile sociale si drepturile in general. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 579
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ultima stire:

 

Fundatia Trump ...fix fundatia aia pe care o slaveai cu citi bani doneaza pentru St. Jude nu este decit o mare hotie.

 

Da, da, stiu...nu este decit mass media mincinoasa.

 

http://www.inquisitr.com/3555790/eric-trumps-foundation-880000-charity-spending-on-plastic-surgery-a-donald-trump-painting-and-wine-gets-buzz/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca va avea probleme... desigur din afara cum vad eu.

 

vom vedea daca va avea sau nu probleme....

ca fapt divers...nu e singurul care nu plateste fed income taxe (aprox 43% of American households)....din diferite motive...majoritatea profitind de legile existente (printre care de ex. declarind "pierderi".)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vom vedea daca va avea sau nu probleme....

ca fapt divers...nu e singurul care nu plateste fed income taxe (aprox 43% of American households)....din diferite motive...majoritatea profitind de legile existente (printre care de ex. declarind "pierderi".)

 

Nu Michelle, majoritatea nu platesc taxe pentru ca sint prea saraci si exista un prag unde nu platesti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vom vedea daca va avea sau nu probleme....

ca fapt divers...nu e singurul care nu plateste fed income taxe (aprox 43% of American households)....din diferite motive...majoritatea profitind de legile existente (printre care de ex. declarind "pierderi".)

Nu cunosc legislata insa Fiscul probabil va efectua cercetarile de rigoare si din cate stiu Fiscul american este extrem de redutabil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Cu parere de rau dar sa joci cartea victimei cu provire la religie este iar nedrept. Tu, sotul tau, biserica ta sinteti PROTEJATI 100% din timp si aveti toate drepturile de a practica religia fix asa cum va doriti. Atunci cind va hazardati sa OBLIGATI restul populatiei sa traiasca dupa aceleasi reguli, atunci deja incalci drepturile fundamentatle are celorlalti. Sub absoluta TRUFIE ca religia voastra e cea dreapta va arogati niste "responsabilitati" false...nu e responsabilitatea TA sa ma mintui pe MINE asa cum nu este PERMIS sa imi incalci mie drepturile. Aici tu pur si simplu te faci ca nu intelegi.

 

Partdul republican in frunte cu Tea Party fix pe aceasta trufie mizeaza si ne baga in pamint economia, asigurarile sociale si drepturile in general. 

antmil, vad ca discutia ta ia o tenta f personala, care nu o gasesc absolut de loc potrivita.

 

nu te cunosc, nu incerc sa te mintuiesc, si nu iti incalc nici un drept...te rog sa iti revizuiesti mesajul si sa il formulezi cu respect si consideratie la un mod general nu personal,

stiu ca din motive personale nu iti convin mesajele mele dar nu am si nu am avut niciodata nici cea mai mica intentie sa te jignesc, sa iti atac famillia sau convingerile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca trump va fi gasit vinovat ca trebuia sa plateasca taxe si nu a facut-o cu siguranta va fi crucificat....ca e acum blamat ca nu s-a oferit sa plateasca taxe, e altceva.

 

nu mai  conteaza insa cum a facut H milioanele raportate, atita timp cit a dat lui uncle sam partea lui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

antmil, vad ca discutia ta ia o tenta f personala, care nu o gasesc absolut de loc potrivita.

 

nu te cunosc, nu incerc sa te mintuiesc, si nu iti incalc nici un drept...te rog sa iti revizuiesti mesajul si sa il formulezi cu respect si consideratie la un mod general nu personal,

stiu ca din motive personale nu iti convin mesajele mele dar nu am si nu am avut niciodata nici cea mai mica intentie sa te jignesc, sa iti atac famillia sau convingerile.

 

 

Repet...crestinii evangelisti (din care faci parte) sint protejati sa isi exercite religia. 

 

Atunci cind (dupa cum de multe ori ai spus) incerci sa schimbi legea pentru a coincide cu cerintele religiei tale, atunci, mie imi incalci drepturile mele. E foarte simplu de inteles. 

 

Nu este o jignirie, este un fapt. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si vreau sa adaug...putem vorbi absolut despre orice altceva (dupa cum am facut-o in trecut) despre gatit, despre scoli, etc. Intodeauna am vorbit respectuos si la subiect.

 

Da, vom avea mari divergente atunci cind vine vorba de flagranta lipsa de respect pentru TOATA lumea: adica si saraci, si femei care fac avort, si gay, si trangenderi, si mexicani si musulmani si everi...si, si, si 

Toti avem loc sub soare si TOTI trebuie sa fim protejati de acelasi set de legi...care nu au de a face cu religia. Toti avem drepturi FUNDAMENTALE.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cunosc legislata insa Fiscul probabil va efectua cercetarile de rigoare si din cate stiu Fiscul american este extrem de redutabil.

 

Exista o ramura avocateasca care se ocupa strict cu interpretarea legilor fiscale si obtinerea unor taxe minime pentru cei care isi permit sa plateasca fee-ul lor. 

Trump probabil ca nu a incalcat legea, ci doar a uzat de loop-holes in ea. Ca de exemplu pierderea celor 916 milioane $.

By the way Michelle, daca pierderea a 916 milioane de $ intr-un an in care economia americana bubuia nu te convinge ca Trump nu e chiar economical savvy, nu prea stiu ce te-ar putea convinge.

Dar faptul ca nu e ilegal nu face chestia asta morala. Pai cum vii tu acum, dupa ce 18 ani te-ai fofilat de la platit taxe, sa ii zici americanului "Let's make america great again" cand tu n-ai contribuit cu NIMIC pana acum

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...