Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dezbaterile Clinton-Trump


Recommended Posts

nu sunt proasta sau inculta sa nu stiu ce inseamna un billion...m-am referit la intreaga planeta nu doar la usa....si m-am referit la populatie in decursul a atitor ani(peste 30 de ani) in care ea a avut influenta pe scena politica.

 

ca secretary of state ,prin deciziile si politica dusa de ea prin razboaie a influentat intreaga planteta...

 

Dar H a fost Secretary of state si Senatoare , responsabila pt bunastarea si sigurantabilioane de oameni...si ce a facut...se stie si nu mai poate fi sters.

 

 

Mda, te "cam" contrazici. 

Da' asta este. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 579
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Michelle, nimic din lista ta nu stirbeste dreptul tau la practicarea religiei. Absolut nimic.

 

Tu, ca persoana, poti practica religia ta si ai protectia legii. 

 

Lista ta este doar o frustrare ca altii nu traiesc ca tine.

 

cred ca intelegem diferit notiunea de a practica religia.

 

prea putine de pe lista (ref la religie ) ma influenteaza la acest moment personal,asa ca nivelul frustrarii mele e scazut.

 

eu iti inteleg frustrarea majora care o ai, dar sa stii ca nu de la mine vine, si nici macar de la grupul "meu religios".

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cred ca intelegem diferit notiunea de a practica religia.

 

prea putine de pe lista ma influenteaza la acest moment personal,asa ca nivelul frustrarii mele e scazut.

 

Daca a practica religia ta, inseamna sa imi incalci mie drepturile de care te bucuri tu, atunci da...avem notiuni diferite. Cred ca tu nu ai o idee bine definita referitor la drepturi fundamentale. 

Pina una, alta, nimic nu arde la tine decit lista scrisa cu minuta ta. Restul sint fleacuri in vint. Ingrijorator. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu iti inteleg frustrarea majora care o ai, dar sa stii ca nu de la mine vine, si nici macar de la grupul "meu religios".

 

 

Interpretezi eronat. Eu am vorbit pe subiectul acesta despre razboaie, economie, saracie, asigurari medicale, educatie, etc. Am vorbit despre cum sa incercam sa filtram informatiii. Despre cum decidem intre doi candidati.

 

Singura ta motivatie in a vota (chiar daca tu personal nu ai drept de vot) este religia. Asta ai spus-o tu cu gura ta. Te ghidezi dupa bilble si atit. Pentru tine nu exista alta alternativa decit candidatul care zice ca sustine cauza crestina (te rog, fi atenta "zice"...nu ca ar fi unstindard de moralitate sau ca ar trai dupa dogma crestina)...dar nu mai iei in considerare absolut nimic altceva. 

 

Da, eu cred cu multa tarie in separarea religie de stat. Nu are treaba religia x si religia y cu legile care trebuie aplicate unui intreg popor. Daca tu refuzi sa accepti un adevar, nu te pot ajuta. Eu pe topicul acesta doar incerc sa aduc la lumina cu fapte niste neadevaruri si atita tot. 

 

Edit sa adaug...daca frustratea ta este scazuta referitor la lista respectiva, cum ai enumerat-o in acest fel? Lista iti apartine...nu eu am creat-o. Ai scris ceea ce te doare cel mai mult, nu vad rostul unei dezmintiri. 

Te-am intrebat in trecut daca tu ai putea trai sub Sharia si ai refuzat sa respunzi pentru ca stii raspunsul foarte bine. Nu...nu ai putea trai sub religia altuia. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu iti inteleg voturile negative...fii pe pace ca nu raspund cu aceeasi moneda :) :) :) 

 

Singura mea divergenta cu tine este ca eu cred ca religia nu trebuie sa fie motorul  in guvernul american unde zeci de rase, religii si fel de fel de etnicitati traiesc impreuna. 

 

In rest, toate bune. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e normal, fiecare are in primul rind motivatiile lui personale cind voteaza.

antmil, nu stiu ce lumina vrei sa aduci atitia timp cat nimic din ce a facut rau, mintit, inselat H. nu este adus la lumina de tine.

sau poate a ajuns mai presus chiar de rangul de sfinta si nu a gresit cu nimic? wow...am trait si am vazut si pe asta!

daca nu am trait pe vremurile lui Isus, macar am apucat fericirea sa traiesc pe vremurile lui Hillary, ca sa vad pe cineva perfect ...e chiar hilarious

ps.
dupa atitea atacuri la credinta mea ...lista nu mai face sens, nu?

hai sa implicam faptul ca unui crestin nu-I pasa decit de avorturi si gays.

 

edit.

prin asta mi-am explicat voturile negative.

 


 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e normal, fiecare are in primul rind motivatiile lui personale cind voteaza.

 

hai sa implicam faptul ca unui crestin nu-I pasa decit de avorturi si gays.

 

 

 

 

 

Tu ai zis-o, nu eu...again. 

 

Nu implic nimic...este scris de tine negru pe alb. Eu am incercat sa duc discutia catre alte idei dar nuuuuuu...tot acolo ne oprim si apoi ne miram de ce. 

 

"Lumina" s-a referit la faptul ca ai adus multe informati eronate la subiect si mi-am dat cu parerea si cu dovezi alaturate. Cind dai piept cu dovada, te refugiezi in a te victimiza cu religia. Daca ai alte dovezi, pune aici si discutam la subiect.

 

Eu chiar vreau sa discut politica...dar nu am loc de religie de nici un fel. 

Am spus de nenumarate ori ca Hillary este pe departe candidatul ideal, nu imi place de ea...dar ca Trump este mult mai periculos. Eu incerc extrem de mult sa stau in subiect...cu logica si cu fapte concrete. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

sau poate a ajuns mai presus chiar de rangul de sfinta si nu a gresit cu nimic? wow...am trait si am vazut si pe asta!

 

daca nu am trait pe vremurile lui Isus, macar am apucat fericirea sa traiesc pe vremurile lui Hillary, ca sa vad pe cineva perfect ...e chiar hilarious

 

 

 

 

 

Chiar te rog sa pui aici unde am zis eu ca Hillary este perfecta. Sau sfinta. Sau morala. Sau fara de greseala.

 

Am spus in mod repetat ca in primaries am votat cu Bernie Sanders. By the way (ca sa ma adaptez la romengleza arborata), eu am facut bine si am votat. Mi-am facut datoria civica. Sau cum spune americanu': "I put my money where my mouth is". 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ai un vot pozitiv din partea mea.

 

trebuia sa spun ca avea ca responsabilitate bunastarea si siguranta oamenilor.

 

...dar ai inteles f bine ce am vrut sa spun.

 

 

Michelle, ce responsabilitate a avut concret pentru bunastarea miliardelor invocate ? 

(voturile tale nu au nici o valoare)

tie, personal, ti-a fost mai rau din cauza ei ? pentru bunastarea si siguranta ta ? 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...