Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dezbaterile Clinton-Trump


Recommended Posts

Aa adaug si eu o idee la taxele lui Trump.

 

Ok, inteleg, legea i-a permis sa nu plateasca taxe, deci el, smart cum a declarat ca este, nu le-a platit. Bugetul, adica serviciile sociale care au grija de noi cei fara multi bani, a avut de suferit.

 

Republicanii spun, nu e Trump de vina, legea e de vină. Accept ...si acum intreb:

 

Daca acum, legea taxarii este permisiva pentru unii si le permite ca ani de rand sa nu plateasca nimic ...ce plan are Trump in legatura cu aceasta lege proasta ? Sa micsoreze procentul de taxe pentru cei bogați, aia care oricum pana acum, faceau ce faceau si nu plateau deloc ?

 

In afara de a-i avantaja pe cei ca el, (foarte bogati ), el care probabil ca acum iese din perioada de gratie in care nu a platit taxe si de aia si le micsoreaza ...deci in afara de a-i ajuta pe cei bogati, care este beneficiul pentru noi ceilalti ?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 579
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Problema se pune asa ...nici unul din candidați nu este perfect, mai rau, amandoi sunt disprețuiți in efala măsură.

 

O sa trebuiasca sa votam cu cel ce poate face mai putin rau, nu cu cel ce va face mai bine. Cu Hillary cel mult, repet cel mult, nu se va schimba nimic in viata noastra de zi cu zi ...cu Trump, cred ca vom fi afectați si nu in bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca Trump va cistiga, Pence va fi vice presedinte, asa cum daca Clinton va cistiga, Kane va fi vice p....si in caz de ceva...running mates si viitori presedinti

 

alaltaieri a fost dezbaterea acesto 2 vicepresedinti :pence - kane .

 

f interesanta dezbaterea, Pence a fost net superior. imi pare rau ca nu candideaza la presedentie , cred ar fi cistigat sigur...doar ca nu il prea cunostea lumea. (dar multi supun ca se pregateste pt 2020)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Problema se pune asa ...nici unul din candidați nu este perfect, mai rau, amandoi sunt disprețuiți in efala măsură. O sa trebuiasca sa votam cu cel ce poate face mai putin rau, nu cu cel ce va face mai bine. Cu Hillary cel mult, repet cel mult, nu se va schimba nimic in viata noastra de zi cu zi ...cu Trump, cred ca vom fi afectați si nu in bine.

 

 

f bine spus, dar multi americani prefer sa riste, si sa spere ca poate , poate va fi mai bine, decit sa stie sigur ca nimic din raul existent nu se va schimba.

asa ca de asta cred ca, are ceva , ceva sanse trump.

 

sa vedem ce va fi la dezbatere, duminica...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dar ce a spus bill Clinton despre Obamacare ati vazut video-ul?

 

a spus ca Obamacare(asigurarea medicala existent si promovata de H.) is "the craziest thing in the world !", way to go , bill!

 

 

http://www.telegraph.co.uk/news/2016/10/04/bill-clinton-calls-obamacare-the-craziest-thing/

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...