Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dezbaterile Clinton-Trump


Recommended Posts

  • Răspunsuri 579
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Se pare ca republicanii nu prea stiu ce sa faca. Problema este ca sunt si alegeri pt camera rep. si senat odata cu alegerile generale si le este frica sa nu piarda majoritatea. Daca il sustin in continuare pe trump isi risca propria cariera politica. Pana acum au ignorat prostiile pe care le-a facut/spus acum a depasit un punct care este foarte important pt multi (mai ales republicani care sunt, cel putin in teorie, familisti si credinciosi) - este numit de unii analisti "sexual predator". Majoritatea celor care il sustin sunt barbati albi, fara aducatie, asta este baza. Asta nu inseamna ca nu sunt si alti sustinatori care sunt republicani si educati (si care cred ca il sustin din motive personale, who am i to judge).

   

Unii dintre republicani vor ca trump sa renunte si vice-presedintele sa devina candidat. Se pare ca este destul de dificil dpdv legal.  Cred ca nici corect nu ar fi, este ca in atletism, pe ultima suta de metri il scot pe cel care alearga pt ca mi se pare ca nu alearga destul de repede.  

Altii il condamna public si spun ca nu vor vota cu el (dar spun ca nu vor vota nici cu Clinton - ca sa nu isi piarda sustinatorii locali). Exista insa riscul sa castige trump si asta poate distruge partidul republican si nu se stie daca se va reface.

Unii bineinteles il sustin pe fata (vezi newt gingrich, chris christie, rudy giuliani, sara palin, ben carson printre altii).

 

Oricum pe trump il doare in basca. Acum este "robin hood" care lupta impotriva "establishment"-ului. Modul lui de a evita orice discutie: "imi pare rau dar ... hillary a facut mai rau decat mine, uita-te la isis. si nu stiti voi ce spunea bill pe terenul de golf.... " s.a.m.d.

 

Multi spun ca daca americanii il aleg si-o fac cu mana lor si isi merita soarta. Ceea ce este ingrijorator este impactul pe care un individ atat de labil il poate aavea asupra lumii asa cum o cunoastem (world as we know it)...

 

Ma surprinde (si nu placut) ca inca sunt femei care il sustin ("locker room banter" la frageda varsta de 59 de anisori thx SNL). Ma surprinde ca sunt tati care continua sa il sustina... Cum spuneam, who am i to judge dar este o palma data tuturor fetelor/femeilor...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si-nca una si ma duc, Mike Pence (potentialul vice presedinte) este intr-o situatie ingrata. pana acum a reusit sa evite intrebarile, controversele legate de trump, acum isi risca viitorul politic prin asocierea cu el. este vazut de unii ca viitor candidat republican la presidentie, s-a descris el insusi "crestin, conservativ si republican, in ordinea asta"  si " born-again evangelical catholic". si are 3 copii: un baiat si doua fete. nu stiu cum vede el in realitate (nu ce spune la media) ceea ce a spus individul care vrea sa fie presedinte, un as vrea sa fiu in pielea lui....nu il discut ca (,) potential presedinte (este extrem de conservator, sunt multe de spus) 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pence e de zece ori mai periculos decat Trump pentru ca tace si face.

 

Nu are nici o scuza ca s-a asociat cu Trump cand stia ce fel de individ este, un crestin adevarat dintre doua rele nu alege nici unul dar el a crezut ca poate intra pe usa din dos ca sa isi atinga scopurile marete sau vorba romanului te faci frate cu dracu' pana treci puntea.

 

Astea sunt  cateva din realizarile lui Pence pe care vrea sa le continue:

https://www.thenation.com/article/mike-pence-is-a-smooth-talking-todd-akin/

 

Nu cred ca are vreo sansa sa ia votul femeilor cu asemenea palmares.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu este o gluma... din pacate. 

 

adminad sunt perfect de acord cu tine, este foarte, foarte periculos (am senzatia ca seamana cu cel de la HR din Person of interest - pt cei care au urmarit serialul), chiar discutam cu colegul despre el de dimineata. cred (eu) ca ingrijoratori sunt cei indecisi care nu vor sa voteze cu HC. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, nu cred ca se bucura. este considerat de unii (destui, cred) o alegere acceptabila comparat cu trump (intentionat il scriu fara majuscula)... 

 

am observat ca cei care il sustin prin media (vorbesc despre comentatorii politici) il numesc "mister trump" iar HC este Hillary :o) .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...