Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dezbaterile Clinton-Trump


Recommended Posts

antmil, stiu despre beth moore si cit de affectata poate sa fie de aceste remarci...la fel cum e orice fiemeie care a trecut prin abuz acasa sau la service.

 

dar Clinton e probabil ultima persoana care sa condamne comportamentul lui trump. atitia timp cat a scos nevinovat un violator, a ris de victim, cat a sustinut o viata comportamentul sotului ei , in care femeile care l-au acuzat au fost amenintate cu moartea ca sa nu mai spuna nimic...si toate astea...o fac sa nu sara mai departe de trump.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 579
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

antmil, stiu despre beth moore si cit de affectata poate sa fie de aceste remarci...la fel cum e orice fiemeie care a trecut prin abuz acasa sau la service. dar Clinton e probabil ultima persoana care sa condamne comportamentul lui trump. atitia timp cat a scos nevinovat un violator, a ris de victim, cat a sustinut o viata comportamentul sotului ei , in care femeile care l-au acuzat au fost amenintate cu moartea ca sa nu mai spuna nimic...si toate astea...o fac sa nu sara mai departe de trump.

 

Michelle, mi se pare halucinant cum poți scuza asa un comportament. Halucinant.

 

Cit despre Clinton, iar dezinformezi dar nu mai am energie sa documentez pentru ca oricum nu auzi, din păcate. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ca s-a ajuns la acesti 2 candidati si lumea e pusa in fata situatiei astea imposibile, e numai vina partidelor politice... cum de I-au acceptat ca posibili candidati.

nu se poate trece cvcu vederea peste emailuri...care cine stie ce o sa mai scoata la iveala, nici pe comporamentul grotesc a lui trump...

 

e clar, niciunul din cei 2 nu merita voturile, si n-ar trebui votati...

 

gary Johnson e pe dinafara rau de tot...madam gill...nu cred ca are sanse.

 

stau sa ma gindesc oare are sanse evan mcmullin...the CIA guy ?

 

in California nu a fost pus in ballot dar cred ca e sectiune de write in unde poate fi mentiona.

la voi in state cum e?

l-ati considera?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, mi se pare halucinant cum poți scuza asa un comportament. Halucinant.

 

Cit despre Clinton, iar dezinformezi dar nu mai am energie sa documentez pentru ca oricum nu auzi, din păcate. 

 

unde am scuzat comportamentul lui trump?

 

dimpotriva, nu-l scuz absolut de loc...imi pare rau ca ai inteles asta...ori poate eu nu m-am exprimt bine.

 

am scis imediat urmatorul mesaj....ca nu se poate vota pt trump dar nici pt Clinton.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dar Clinton e probabil ultima persoana care sa condamne comportamentul lui trump. atitia timp cat a scos nevinovat un violator, a ris de victim, cat a sustinut o viata comportamentul sotului ei , in care femeile care l-au acuzat au fost amenintate cu moartea ca sa nu mai spuna nimic...si toate astea...o fac sa nu sara mai departe de trump.

 

Clinton nu a ales sa ia drept client violatorul respectiv, cazul i-a fost assignat direct de catre judecator, exista dovezi clare in aceasta directie. Mai mult Clinton a incercat sa determine judecatorul sa realoce cazul altui avocat dar judecatorul a refuzat. Asta

conform logicii simple arata ca Hillary Clinton nu a ales voluntar sa apere un violator.

Apoi, nu stiu cat de mult cunosti despre profesia de avocat dar una din regulile de baza este sa ofere clientului ce-a mai buna aparare posibila atata timp cat nu este eliberat din contract. Daca nu o face poate fi disbarred. Adica sa isi piarda dreptul de a profesa. Deci nu putea sa nu incerce sa ofere o aparare corecta, si asta inseamna sa ia in considerare orice aspect al cazului, incluzand profilul psihologic al victimei.  

http://www.factcheck.org/2016/06/clintons-1975-rape-case/

 

Nu stiu nimic de celelalt aspect, dar de curiozitate e o poveste gen "she said, she said" sau exista dovezi in scris sau inregistrari cu privire la treaba asta?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu te mai obosi am gasit si singura fact check

http://www.cnn.com/2016/10/11/politics/hillary-clinton-donald-trump-bill-clinton-accusers/index.html

 

PS Eu de exmplu nu o vad pe Hillary ca o optiune buna pentru ca nu o vad convinsa sa puna in rol reforme de care e cu adevarat nevoie. E un fel de solutie de compromis. Dar mi se pare logic sa investighezi putin toate acuzatiile astea inainte sa iei o decizie pe baza lor.

Pana acum Hillary este mai ok decat Trump. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ultima gaselnita: cica daca ar vota doar barbatii, ar iesi Trump (indoielnic oricum) si fanii Trump s-au gasit sa propuna sa "repeal" al 19lea amendament la Consitutie (dreptul femeii la vot). Oamenii astia nu au ratiune...au pierdut orice simt al realitatii. 

 

http://www.nydailynews.com/news/national/trump-supporters-repeal-19th-amendment-article-1.2828571

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

antmil parte din ce ai adus tu in discutie , si anume, 19lea amendament la Consitutie (dreptul femeii la vot) este de fapt esenta alegerilor astora. Era stiut de ceva vreme si anticipat oarecum. Din pacate nu s-au gasit( sau nu au vrut) doua canditate in ambele tabere asa ca s-a ajuns la solutia asta de pamflet....Presa aduce des in discutie  dreptul femeilor, citeam un articol despre o femeie care s-a nascut in anul in care femeile inca nu aveau dreptul la vot iar acum ea o sa voteze.

 

Cred ca e vorba de evolutie mai mult decat de economie in alegerile de anul acesta. In jurul meu sunt multi dezinteresati de  alegeri tocmai ca rezultatul e stiut si lumea isi vede de treaba personala... Ca de exemplu liceele organizeaza excursii din California la Washington pentru inaugurare , si ma gandesc ca nu cheltuie lumea banii pe vreun show TV ci ca sa fie martori la un eveniment istoric...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...