Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dezbaterile Clinton-Trump


Recommended Posts

Bill Clinton nu e candidat. 

 

Si daca stai sa judeci prin prisma credintei, Hillary si-a sustinut sotul (capul familiei) neconditionat. Nu cred ca tocmai tu ar trebui sa o judeci pentru asta. 

 

In cazul Paula Jones, Bill Clinton nu a fost gasit vinovat de sexual harrasment, ci de obstruction of justice...iar dezinformezi la greu. Paula Jones nu a dovedit cu nimic ca a fost molestata sau harrased. 

 

 

deci tu crezi ca sutn inventii...ca Bill nu a violat, agresat, pipait nici o alta femeie...???

 

in credinta"mea" (si cine a citit biblia) stie ca,sotul infidel nu are scuze, cu atit mai mult un rapist.,iar o sotie nu e obligata si nu treb sa-l sustina neconditionat

 

crimele sutn crime si treb pedepsite.

 

Clintons au prea multe skeletons in their closet...de asta am spus ca nici ei nu treb votati (doar stim ca H vine la packet cu bill)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 579
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

adulterul e motiv de despartire... nu e incurajat, dar e un motiv clar specificat.

 

Da, despărțirea nu este încurajată...încurajată este iertarea si reconcilierea. Hillary merge in mod regulat la biserica...nu înțeleg de ce o judeci cind la final, conform îndreptărilor bisericii, ea si-a iertat soțul...i-a extins "mercy". Iar măsuram cu doua măsuri diferite? 

 

http://www.christianitytoday.com/gifted-for-leadership/2013/november/how-should-church-handle-adultery.html

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, despărțirea nu este încurajată...încurajată este iertarea si reconcilierea. Hillary merge in mod regulat la biserica...nu înțeleg de ce o judeci cind la final, conform îndreptărilor bisericii, ea si-a iertat soțul...i-a extins "mercy". Iar măsuram cu doua măsuri diferite? 

 

http://www.christianitytoday.com/gifted-for-leadership/2013/november/how-should-church-handle-adultery.html

 

antmil, tu nu vezi ca nici ea nu e mai breaza decit trump...ce incerci sa demonstrezi?

 

eu nu o judec, si nu judec pe nimeni, ca nu scrie judecator pe mine.

 

nu conteaza ca ea l-a iertat ca sotie, victimele nu l-au iertat si faptele au ramas nepedepsite. sau legea se aplica doar pt unii si pt altii nu?

 

si e vorba ca ea nu a crezut victimele, le-a jignit , le-a amenintat (dupa spusele lor0 si a tinut parte sotului violator.

 

ps.

crezi ca , daca calc pragul unui club sportiv, will I get in shape?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

antmil, tu nu vezi ca nici ea nu e mai breaza decit trump...ce incerci sa demonstrezi? eu nu o judec, si nu judec pe nimeni, ca nu scrie judecator pe mine. nu conteaza ca ea l-a iertat ca sotie, victimele nu l-au iertat si faptele au ramas nepedepsite. sau legea se aplica doar pt unii si pt altii nu? si e vorba ca ea nu a crezut victimele, le-a jignit , le-a amenintat (dupa spusele lor0 si a tinut parte sotului violator. ps. crezi ca , daca calc pragul unui club sportiv, I will get in shape?

 

Michelle, soția si-a iertat soțul. Ea candideaza, nu el.

 

Trump este însuși abuzatorul. Iar tu pe el il ierți. Cum se explica?

 

Si vreau sa spun ca tot arunci cu viol in stinga si in dreapta dar a fost investigat si nu a fost găsit vinovat de viol. Iar cu dezinformare si deformare? Ce zice Biblia de insinuări? 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, soția si-a iertat soțul. Ea candideaza, nu el.

 

Trump este însuși abuzatorul. Iar tu pe el il ierți. Cum se explica?

 

Si vreau sa spun ca tot arunci cu viol in stinga si in dreapta dar a fost investigat si nu a fost găsit vinovat de viol. Iar cu dezinformare si deformare? Ce zice Biblia de insinuări? 

 

nu am ce sa explic, te rog sa nu scrii ceea ce n-am spus. nu am spus nicaieri ca-l iert pe Trump sau ca accept acest comportament...

 

la fel cum, nu eu l-am facut violator pe Bill Clinton...am spus ca aceste victime asa il considera si pe ele le-am citat. iar H e vinovata ca a acoperit faptele sotului,i-a luat parte si dupa spusele lor ,le-a amenintat.

si e o diferenta in a ierta pe cineva si a-i lua parte.

 

te rog reciteste-mi mesajele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce spun femeile violate de Clinton, despre H. cum le numea "white trash, bimbos...etc" si cum au fost amenintate.

 

aceste femei spun ca nu e vorba de infidelitate, e vorba de violuri-crime, facute de Bill- un serial rapist....si acoperite de H....aceste femei si acum se simt amenintate.

 

 

 

Eu de aici vad clar ca l-ai etichetat pe Bill drept "serial rapist"...alb pe negru. Lucru investigat...tu doar "spui", nu judeci...stiu!

 

Pe Trump nu il "ierti" dar ii gasesti scuze si e demn de votul sotului tau (tu oricum nu votezi, doar faci campanie) atunci cind cu propria gura admite ca a agresat sexual femei iar fiica lui este "a piece of ass".

 

Stiu ca tu dai cu moralitatea de pamint...dar un om sa fie demn de presedinte cind isi vede propria fiica ca "a piece of ass" si o spune cu gura lui, nu din auzite sau interpretate, mi se pare deja trecut si de faza groteasca. Dar tu, sustine-l cu sirg inainte ca ajuta cauza crestina. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...