Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dezbaterile Clinton-Trump


Recommended Posts

 Bill  infractor in serie , scuze nu pot sa -l chem ca mai sus ca nu cred ca  e, si trump un ...sfant care salveaza lumea. Daca ar intelege ce scrie pe aici cred ca si trump ar avea indoieli de el insusi . categoric i-ar  afecta ego-ul... Cred ca e un avantaj ca  balanta o inclina statele cu putere economica  si cu gandire mai departe de primitivism. Si asta o stie si trump de aia se maimutareste in fel si chip...nu s-a sinchisit nici macar sa joace teatru...are acelasi comportament arogant. Apropo ati observat  de cate ori foloseste in dezbateri expresiile it's a disaster si  because I want:)? Se pare  ca pentru unii e eficient limbajul:(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 579
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu de aici vad clar ca l-ai etichetat pe Bill drept "serial rapist"...alb pe negru. Lucru investigat...tu doar "spui", nu judeci...stiu!

 

Pe Trump nu il "ierti" dar ii gasesti scuze si e demn de votul sotului tau (tu oricum nu votezi, doar faci campanie) atunci cind cu propria gura admite ca a agresat sexual femei iar fiica lui este "a piece of ass".

 

Stiu ca tu dai cu moralitatea de pamint...dar un om sa fie demn de presedinte cind isi vede propria fiica ca "a piece of ass" si o spune cu gura lui, nu din auzite sau interpretate, mi se pare deja trecut si de faza groteasca. Dar tu, sustine-l cu sirg inainte ca ajuta cauza crestina. 

 

in mesajul meu am scris ca :"aceste femei spun ca nu e vorba de infidelitate, e vorba de violuri-crime, facute de Bill- un serial rapist....si acoperite de H....aceste femei si acum se simt amenintate."

e vorba de ce spun chiar ele in video.

 

nu cred ca ar fi iesit atita fum fara foc...

nu il iert pe trump, nu il scuz, nu il votez, nu am spus ca e demn de presedinte.

cu cine voteaza sotul meu e in final libertatea lui de a decide, inca nu e decis daca si pe cine voteaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu am spus ca a ales, ca s-a oferit voluntary sa il apere...am spus ca a ris de victima care era un copil de 12 ani traumatizat.

plus ca metodele agresive in care a interogat-o a lasat f mult de droit.

Daca s-ar intampla sa fii tu in locul inculpatului intr-un proces de justitie ai conta pe capacitatea de interogare a avocatului tau. E vorba de asigurarea unui proces corect. Daca individul a comis crima respectiva atunci e vina procurorului ca nu a reusit sa construiasca un caz solid impotriva lui. 

Am o prietena avocat care de curand a fost nevoita sa apere un violator. Si imi povestea cat de greu i s-a parut sa apere pe cineva de genul asta. Si e femeie, si a facut si interogarea victimei la fel ca Hillary. Ii e greu dar asta e jobul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum Arminad bine a spus cu citeva pagini mai inapoi, se pare ca totusi "blocul" crestin a inceput sa se fisureze destul de serios. Multi crestini chiar iau atitudine Impotriva lui Trump:

 

“Trump has consistently normalized violence, sexual deviance, bigotry and hate speech,” she said in an email interview. “I wouldn’t accept this from my seventh-grade son, much less from a potential leader of the free world.” - Jen Hatmaker

 

“Those men have never spoken for me or, frankly, anyone I know,” said Ms. Hatmaker, the author of popular inspirational Christian books. “The fracture within our own Christian family may be irreparable.”

 

Dupa cum foarte bine a exemplificat Michelle, singurele "probleme" care conteaza pentru o sectiune din blocul crestin sint avortul si same sex marriage.

Edit sa adaug: totusi, pina la urma,se dovedeste ca ceea ce sustii de atitea pagini incoace, izvoraste strict de la biserica si nicicum este gindit "global" luind in considerare cu adevarat economia, politica internationala, etc...

 

Tot din articol:

 

"To these pragmatic players, the election boiled down to only two issues, both that could be solved with Supreme Court appointments: stopping abortion and ensuring legal protections for religious conservatives who object to same-sex marriage."

 

Dar totusi se pare ca au inceput sa rasara tot mai multi crestini care refuza sa se faca frate cu dracul sa treaca puntea si incep sa vada ca sint multe alte probleme care ii afecteaza. 

 

"But the evangelicals now challenging the old guard tend to have a broader agenda. They see it as a Christian imperative to care for immigrants and refugees, the poor, the environment and victims of sex trafficking and sexual abuse. Many support criminal justice reform and the aims of the Black Lives Matter movement. While ardently opposed to abortion, some are inclined to be more accepting of same-sex marriage."

 

Michelle, se pare ca esti in minoritate intre femeile crestine:

 

“I do not think there’s any way to get evangelical women in any force to show up for Donald Trump at this point,” Mr. Moore said.

 

http://www.nytimes.com/2016/10/17/us/donald-trump-evangelicals-republican-vote.html?action=click&contentCollection=Americas&module=Trending&version=Full&region=Marginalia&pgtype=article

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Am vazut si ultima dezbatere si nu mai este nici o indoiala. Hillary stie ce vorbeste.

Imi place mult siguranta ei si faptul ca are intodeauna un rapsuns profesionist - calm - la orice intrebare si provocare.

 

Cred ca va castiga cu 20 procente avantaj.

voi ce credeti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dezbaterea a treia a fost cea mai echidistanta dupa mine ...dar Trump iar a derapat cu "nasty woman" si nerecunoasterea infrangerii, daca o fi sa piarda ...

 

Mie mi se pare ca este impulsiv si de aceea nu e potrivit pt lumea politica. Nu are personalitatea necesara, nu e slefuit suficient, nu poate reprezenta tara asta in lume ...face niste greșeli puerile, pana si eu as fi stiut sa nu spun intr-o intrecere prezidentiala despre oponentul meu ca e nasty, mai ales dupa ce este acuzat de misoginism.

Cat despre refuzul de a accepta infrangerea, bubuie toata presa, ca e anti democratic si neintalnit pana acum.

 

Si eu cred ca va pierde ...daca aveam dubii pana acum, cred ca s-a ingropat singur cu aceste debates.

 

Sunt curioasa ce se va intampla cu el după ce pierde ...ramane in partid, il dau afara ???

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Plus ca este răzbunător. ..

 

Howard Stern se plangea de dimineața ca Trump, cu care cica era foarte bun prieten, nu mai vorbeste cu el, nu ii raspunde la telefon ...pentru ca presa a preluat toate interviurile lui Trump cu Stern, publice de altfel, le-a puricat si au scos toate glumele, mistourile, remarcile negative a lui Trump.

 

Stern a zis foarte clar ca interviurile nu erau secrete, el nu a facut nimic, nu a dat presei nimic. Da, interviurile erau conduse intr-o anume direcție pentru ca asa face cu toți invitații ... Trump s-a aliniat si mai mult a fost un invitat foarte entertaining. De ce se supara acum pe Stern ??? Pentru ca, nu-i asa, el nu e niciodata de vina ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Impulsiv este...Mi-a placut de Hillary cum i-a trintit-o cu aia ca Trump musca la orice momeala pe Twitter  [:)]

 

Eu nu m-as hazarda sa cred ca Hilarry va cistiga detasat...mie mi se pare strinsa cursa pentru ca baza lui Trump nu isi schimba opinia chit ca vorba lui, poate impusca pe cineva pe 5th Avenue si tot cu el voteaza. Pe mine ma sperie misoginii, xenofobii care sint inca "in dulap"...adica nu au curajul opiniei pe fata si vor vota colosea la secret cu babunul portocaliu. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...