Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dezbaterile Clinton-Trump


Recommended Posts

Michelle care e legatura dintre emailurile lui Clinton si Benghazi? Te-am mai intrebat candva dar ai evitat sa-mi raspunzi.

A zis un pic mai in urma ca crede teoria conform careia locatia ambasadorului a fost aflata din email-urile ei care erau nesecurizate. Dar fara dovezi e aiurea sa acuzi, nu mai vorbim ca daca republicanii nu shortau fondurile pentru securizarea ambasadelor si consulatelor straine poate ca avanpostul din Benghazi ar fi avut mai mult decat 3 militari la defense.

 

Am pus si eu mai in urma un fact check cu privire la Benghazi care spune destule despre cat de valida e acuzatia asta. Apropo, una din tacticile favorite ale celor din Middle East care sunt anti americani a fost sa atace ambasade sau consulate, si cum nu sunt prosti au atacat intotdeauna acolo unde pot face max damage cu minimum efort. Avanpostul din Benghazi era the perfect target, pentru ca era slab securizat si departe de bazele americane care sa-i ofere ajutor imediat.

In plus la ce era nevoie de email-urile lui HC daca ambasadorul a avut un dineu oficial in Bengahzi la care a fost invitata media cu o seara inainte de atac?

 

"The first night in Benghazi, Stevens had dinner at a local hotel with the City Council, which in turn had invited the media, although the United States had tried to keep the visit low-key. He later had drinks there with old friends.

"

https://www.washingtonpost.com/world/national-security/benghazi-was-familiar-ground-for-amb-j-christopher-stevens/2015/10/19/911c4674-767b-11e5-b9c1-f03c48c96ac2_story.html

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 579
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Securitatea internationala si nationala sunt mult mai importante decat problema avorturilor , gay , mexicani, etc , careot fi adresate pe cai normale intr-o tara democratica si nu ar trebui sa faca agenda electorala a unui candidat la presedintie.

Poate cei care sunt indecisi sau il voteaza pe trump e bine sa isi aduca aminte ca rusia nuoate fi un partener de incredere pentru America , ca in Romania si Europa in general nu e asa roz . La granita de nord a romaniei au fost recent aduse 80 de tancuri nato , trupe din marea britanie au fost dislocate in Romania si Lituania , trupe nato plasate in Polonia , e o situatie fara precedent dupa al doilea razboi .

Michelle , mai ai timp sa convingi cativa cetateni ca , secutity wise Hillary e varianta cea mai buna .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce voi vota cu Donald Trump pe 8 noiembrie

De altfel, respectând regulile eticii profesionale şi transparenţei în jurnalism, publicaţia pe care o conduc, “New York Magazin”, a anunţat oficial susţinerea pentru Donald Trump în cursa pentru Casa Albă, ţinând cont (şi) de faptul că peste 80 la sută dintre românii cetăţeni americani votează cu Partidul Republican
...
Aşadar, pe 8 noiembrie, americanii au de ales “răul cel mai mic”, mergând, parcă, pe urmele românilor la alegerile din ultimii 24 de ani. Vor opta pentru un preşedinte cu puteri depline şi pentru “partidul unic” din vremea comuniştilor (în cazul victoriei lui Hillary Clinton) sau îi vor oferi lui Donald Trump patru ani în care să arate ce poate? Eu aleg a doua variantă şi cred că şi americanii vor face alegerea corectă, fiindcă varianta Clinton e prea riscantă!
 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, Deceneus omusorul asta are dreptate in felul lui. Eu cunosc destul de bine de ce se voteaza cu Trump si cat le sta in gat Obamacare. Toti prietenii mei din USA inclusiv familia mea voteaza cu Trump. Ah, parca am mai spus-o  si nu am nicio apasare sa o mai spun o data. Fiecare are motivatia lui pentru care o face si cea mai puternica este ca sunt Republicani si sustin un candidat de centru-dreapta.

 

Restul ca ce rahat mananca ambii candidati ca sa-si castige votantii din anumite structuri sociale, exact asa vor ramane rahaturi. Dar niciodata nu or sa inghita ca Clintoneasa a primit pentru fundatia ei bani de unde nu ar fi trebuit si cate, altele i se mai imputa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, Deceneus omusorul asta are dreptate in felul lui. Eu cunosc destul de bine de ce se voteaza cu Trump si cat le sta in gat Obamacare. Toti prietenii mei din USA inclusiv familia mea voteaza cu Trump. Ah, parca am mai spus-o  si nu am nicio apasare sa o mai spun o data. Fiecare are motivatia lui pentru care o face si cea mai puternica este ca sunt Republicani si sustin un candidat de centru-dreapta.

 

 

Pe FB(am o amica ce traieste pe acolo si face politica multa  [:)] )am citit ca de fapt comunitatile de romani sunt majoritar pro Trump.

 

Asa am citit,nu spun eu ca asa ar fi!!!

 

Da si eu sunt sigura(de fpat am mai scris pe aici)ca exista motive pentru care Trump a ajuns atit de departe si cu sanse chiar foarte mari la presedentie.

 

Iar asta nu poate fi decit rezultatul politicilor de pina acum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Securitatea internationala si nationala sunt mult mai importante decat problema avorturilor , gay , mexicani, etc , careot fi adresate pe cai normale intr-o tara democratica si nu ar trebui sa faca agenda electorala a unui candidat la presedintie.

Poate cei care sunt indecisi sau il voteaza pe trump e bine sa isi aduca aminte ca rusia nuoate fi un partener de incredere pentru America , ca in Romania si Europa in general nu e asa roz . La granita de nord a romaniei au fost recent aduse 80 de tancuri nato , trupe din marea britanie au fost dislocate in Romania si Lituania , trupe nato plasate in Polonia , e o situatie fara precedent dupa al doilea razboi .

Michelle , mai ai timp sa convingi cativa cetateni ca , secutity wise Hillary e varianta cea mai buna .

 

nu prea inteleg mesajul, cei indecisi  sau votantii lui trump sa se gindeasca la Romania si Europa?!

 

ps. credeam ca am fost clara pana acum, eu nu conving pe nimeni cu cine sa voteze...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intre timp a aparut o noua scrisoare a directorului FBI James Comey astazi (duminica dupa amiaza pe coasta de est), in care spune ca s-a terminat investigatia emailurilor gasite pe calculatorul fostului sot al Humei Abedin si ceea ce au gasit nu schimba cu nimic concluzia initiala din iulie cand a fost inchisa ancheta mail-urilor. 

 

Din fericicire sotul meu si toata familia plus prietenii nostri voteaza democrat. Ei sunt mai liberali, asa ... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...