Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dezbaterile Clinton-Trump


Recommended Posts

la mine in zona toti romanii care ii cunosc voteaza cu trump, la fel si majoritatea americanilor.

 

Ce zona din California este asa puternic republicana? Nu-i bai daca nu spui...eram doar curioasa ca nu se "pupa" cu demograficele californiene. E foarte "atypical". 

 

Orasul meu este puternic republican (intr-un stat care in general voteaza democrat)...insa suprinzator, majoritatea americanilor cu care mai stau de vorba voteaza republican pentru senat/reprezentativi dar democrat pentru presedinte. Am tras o tura lunga cu ciinii ieri prin cartier si majoritatea plancardelor din curti erau pentru Hillary (ceea ce nu s-a mai intimplat pina acum). 

 

Eu sint in lower Fairfield County (asa zisa Gold Coast), Connecticut. 

 

Vroiam sa zic ca eu nu prea ma aliniez la atmosfera orasului meu (am venit strict pentru scoli aici)...majoritatea sint albi, foarte bine platiti, mamele in general stau acasa (renumitele "gym rats" care nu au timp decit de spinning, yoga, fundraisers si voluntariat), case imense, etc. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 579
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ce zona din California este asa puternic republicana? Nu-i bai daca nu spui...eram doar curioasa ca nu se "pupa" cu demograficele californiene. E foarte "atypical". 

 

 

Eu sint in lower Fairfield County (asa zisa Gold Coast), Connecticut. 

 nici o problema ...el dorado hills, California

 

si ca sa nu mai cauti uite un link:

http://city-stats.org/ca/el-dorado-hills/politics/el-dorado-hills-politics-data

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am votat romanii cu iliescu si vadim, nu o sa-i intimideze acum trump, dar sper sa fie doar o stire falsa!

Daca te referi la romanii de prin state ei au spus nu in proportie covarsitare pentru Iliescu si Vadim. PSD era, este, va ramane un partid prost vazut ceea ce nu se poate spune despre partidul Republican. Asijderea si PRM - bine ca s-o dus.

Daca multi dintre ei voteaza cu Trump au motivele lor, afinitatile lor cu partidul Republican, cu economia de piata si cu amestecul cat mai putin al statului federal in reglarea ei.

Nu exista comparatii.

====

Nici eu nu-l vreau pe Trump, dar nici pe Clinton, consider ca SUA s-a facut, se face de rusine in intreaga lume cu astfel de candidati.

Un candidat nu ar trebui sa aiba schelete prin dulapuri pentru a nu da ocazia altora de a fi santajat. Si oroarea e ca amandoi au asa ceva si poate fi folosit la un moment dat ca o parghie in favoarea unei anumite decizii.

 

Mare, mare pacat pentru America. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg de ce6 asa mare pacat pentru America!! Este o sitiatie in care s-a ajuns datorita unor cumuli de factori. Si este o situatie actuala si nu doar la nivel de America. Politicienii se fac pur si simplu ca nu vad,insa asta e realitate.

Este parerea mea personala care izvoraste din admiratia  pentru aceasta tara si dezamagirea profunda care ma incearca vazand-o inscrisa pe aceeasi linie cu politica damboviteana si cea europeana, facand aceleasi erori, evoluand pe aceleasi carari batute deja de altii si dovedit gresite.

Nu credeam vreodata ca puterea nr. 1 mondiala se va surpa in ea insasi.

 

Eram pustoiaca rau cand am citit "Sa uiti Palermo" (Emonde Charles-Roux) motto-ul pus acolo, intelegerea a ceea ce a vrut sa spuna,  mi s-a infipt adanc in creier: "America nu exista! E doar numele ce sa da un idei abstracte". 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut de la vot, mai exact, de la coada.

 

Sunt dezamagita ...sunt doar 3 urne, listele votantilor sunt manuale si cei care cauta in ele sunt numai, dar numai oameni de la 70 ani in sus.  Dureaza 10 min pana te gaseste pe lusta si apoi alte 40 pana ajungi la urna.

 

Deja imi vine sa plec. Intarzii la serviciu...

 

Asa e peste tot ?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am votat in 10 minute...3 cozi (in functie de litera cu care incepe strada pe care locuiesti). A mers repede...m-au jupuit si 3 comitete de copii la iesire: Operation Hope, bake sale pentru echipa de ski si inca un bake sale pentru Key Club. Am lasat $20 in fuga si am refuzat cupcake-urile :) :) :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este parerea mea personala care izvoraste din admiratia  pentru aceasta tara si dezamagirea profunda care ma incearca vazand-o inscrisa pe aceeasi linie cu politica damboviteana si cea europeana, facand aceleasi erori, evoluand pe aceleasi carari batute deja de altii si dovedit gresite.

Nu credeam vreodata ca puterea nr. 1 mondiala se va surpa in ea insasi.

 

Eram pustoiaca rau cand am citit "Sa uiti Palermo" (Emonde Charles-Roux) motto-ul pus acolo, intelegerea a ceea ce a vrut sa spuna,  mi s-a infipt adanc in creier: "America nu exista! E doar numele ce sa da un idei abstracte". 

viviana, eu cred ca acesta  este mersul firesc al existentei,  se vor surpa toate sistemele, nu trebuie sa fii dezamajita.

 

eu sunt la cafeaua de dimineatza si plecam la vot in curand.  la noi fiecare voteaza pe altcineva, feciorul nu vrea sa isi exercite dreptul de vot.  mandra mea ma intreba ieri daca puteam pleca pentru 4 ani in romania daca iese trump?! [clo]   

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine a durat 65 min. Incredibil ...am întârziat la serviciu, a trebuit sa explic de ce, de ce nu pot vota diseara, dupa serviciu ...stiu ca nu au voie sa imi spuna nimic si nici nu mi-au spus ...dar totusi, ce motiv penibil sa întârzii la serviciu. Ah, pana sa ajung eu la vot, una dintre urne nu mai mergea, deci se vota in 2 urne.

 

Daca as fi Toma Necredinciosul, as zice ca situația asta a fost facuta special.

 

Nu stiu daca ma mai duc vreodata.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...