Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dezbaterile Clinton-Trump


Recommended Posts

eu doar am expus facts asa cum sunt, specific la familia mea. ..cum s-a schimbat de cind cu obamacare si ce explicatii ni s-a dat...deci nu ce am citit pe net...sau ce am auzit la altii.

 

Pai si te-ai intrebat "de ce"? Ai mers pe fir pina la capat sau te-ai oprit la "tipa de la HR" (care by the way, doar in slujba angajatului nu e). Firma normal ca a pasat cresterea la angajat, ca doar nu era sa o absoarba, nu? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 579
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu zic sa mergeti in link-ul asta la religion...o sa aveti o surpriza... Poate intelegeti de ce nu cred ca  se voteaza majoritar cu Trump. Iar Michell a pus numarul votantilor inregistrati ca republicani si democrati, nu e musai sa voteze neaparat asa...

 

nu inteleg ce vrei sa spui....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai si te-ai intrebat "de ce"? Ai mers pe fir pina la capat sau te-ai oprit la "tipa de la HR" (care by the way, doar in slujba angajatului nu e). Firma normal ca a pasat cresterea la angajat, ca doar nu era sa o absoarba, nu? 

 

asta a fost explicatia primita...

nu am ce sa ma mai intreb...si sa mai despic firul in 4 ca si asa n-am ce cistiga....

 

atitia timp cat H. a primit milioane de la companiile de asigurari...imi spune sufficient de mult ce inseamna Obamacare infiintata de ea....

de la anul poate ii schimba si numele in Hilarycare...doar, doar ne-o convinge cit de mult ii pasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu doar am expus facts asa cum sunt, specific la familia mea. ..cum s-a schimbat de cind cu obamacare si ce explicatii ni s-a dat...deci nu ce am citit pe net...sau ce am auzit la altii.

Pai si eu iti expun un fact. Compania la care lucrez a schimbat asigurarile cam la fiecare 3 ani, si in fiecare an preia o mare parte din cresterile asigurarii. De cand sunt in US (7 ani) asigurarea mea a crescut intr-una, singura modalitate prin care o poti mentine la acelasi pret este:

 1. renegocierea serviciilor acoperite (in general se pierde coverage)

 2. schimbarea asiguratorului.

 

Affordable Care Act n-a schimbat nimic pe partea asta, doar a permis unor oameni mai putin norocosi ca noi sa se poata asigura. Asigurarile s-au reorientat si au facut ce au facut dintotdeauna au crescut premium-urile ca sa isi asigura cresterea profiturilor, dar cumva tot aia care au incercat sa faca bine sunt acuzati. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi nu s-a schimbat nimic.

 

Nu platim mai mult copayment, nu ni s-a marit contributia lunară.

Nu stiu, dar o sa intreb, daca s-a marit cumva premium si diferenta a absorbit-o compania.

 

In plus, la sfarsitul fiecarui an, primim inapoi in jur de $350 de la asigurare, pentru coverage-ul platit in timpul anului si nefolosit ...asta cred ca este iar o lege votata acum vreo 3 ani cred.

 

Nici la barbata-meu nu s-a schimbat nimic.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asta a fost explicatia primita...

nu am ce sa ma mai intreb...si sa mai despic firul in 4 ca si asa n-am ce cistiga....

 

atitia timp cat H. a primit milioane de la companiile de asigurari...imi spune sufficient de mult ce inseamna Obamacare infiintata de ea....

de la anul poate ii schimba si numele in Hilarycare...doar, doar ne-o convinge cit de mult ii pasa.

 

Pacat ca nu te intereseaza. Uneori, cind reusesti sa iti pui intrebari, gasesti si raspunsuri. Bineinteles, daca esti pregatit pentru raspunsuri. Daca nu, ramii acolo in locul caldut unde te-ai cuibarit. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca nu te intereseaza. Uneori, cind reusesti sa iti pui intrebari, gasesti si raspunsuri. Bineinteles, daca esti pregatit pentru raspunsuri. Daca nu, ramii acolo in locul caldut unde te-ai cuibarit. 

 

cind am ajuns sa vad ca  hotii, mincinosii pe fatza ajung presedinti...eu personal, nu mai am nici intrebari...si nici nu mai caut raspunsuri.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi nu s-a schimbat nimic.

 

Nu platim mai mult copayment, nu ni s-a marit contributia lunară.

Nu stiu, dar o sa intreb, daca s-a marit cumva premium si diferenta a absorbit-o compania.

 

In plus, la sfarsitul fiecarui an, primim inapoi in jur de $350 de la asigurare, pentru coverage-ul platit in timpul anului si nefolosit ...asta cred ca este iar o lege votata acum vreo 3 ani cred.

 

Nici la barbata-meu nu s-a schimbat nimic.

 

n-am primit niciodata un cec de la compania de asigurari...probabil la voi e vorba de negocieri, legi locale...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...