Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dezbaterile Clinton-Trump


Recommended Posts

  • Răspunsuri 579
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Katy eu nu as citi prea mult in statistica de acolo...daca faci o cautara rapida pentru zona unde traiesti tu sint convinsa ca diferentele nu sint prea mari. Multi se declara "religios" insa nu si voteaza habotnic. Exista si democrati declarati cu o anumita religie cu duiumul. 

Antmil sunt destul de mari dar paradoxale... de exemplu Palo Alto care este in  Silicon Valley are 42.24 religiousi mult peste 26% de la Michelle. Si aici sigur nu se voteaza Trump... Nu stiu poate gresesc , perceptia mea era ca Michelle traieste intr-o zona cu un procent foarte mare de oameni religiosi. Asa intelesesm eu din ce scrie ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Antmil sunt destul de mari dar paradoxale... de exemplu Palo Alto care este in  Silicon Valley are 42.24 religiousi mult peste 26% de la Michelle. Si aici sigur nu se voteaza Trump... Nu stiu poate gresesc , perceptia mea era ca Michelle traieste intr-o zona cu un procent foarte mare de oameni religiosi. Asa intelesesm eu din ce scrie ea.

 

Da, si eu am fost suprinsa cind am cautat zona mea :) :) 

Ce am observat in comunitatea mea este ca da, merge lumea la biserica in mod regulat duminica dimineata insa nu traiesc habotnic. Religia este o parte din viata, din viata in comunitate dar nu alfa si omega. Exista un echilibru. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, si eu am fost suprinsa cind am cautat zona mea :) :) 

Ce am observat in comunitatea mea este ca da, merge lumea la biserica in mod regulat duminica dimineata insa nu traiesc habotnic. Religia este o parte din viata, din viata in comunitate dar nu alfa si omega. Exista un echilibru. 

 

 

asa e si aici...

si eu am fost surprinsa de procentaje si de apartenenta religioasa....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E o diferenta foarte mare cind de muti de la oras (NYC) unde lumea traieste intr-o diversitate extraordinara si sa fii diferit chiar nu conteaza (si nimeni nu te-ar intreba in veci ce religie ai) si sa te muti la "sat" unde printre primele intrebari cind faci cunostinta este: "what church are you going to"? Insa aici lumea socializeaza mult la biserica insa nu sint apasatori in viata de zi cu zi sa iti predice la fiecare minut iar fiecare decizie sa fie trecuta prin filtrul bisericii. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...