Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dezbaterile Clinton-Trump


Recommended Posts

Daniela sunt foarte mari taxele. 

Dar din ce am înțeles propunerea lui Trump de tăiere a taxelor îi avantajează infim pe marea majoritate de nivel mediu și îi avantajează destul de mult pe cei bogați.

 

Oricum, pe lângă politica internă îmi sunt neclare și multe din politica externă (China, Rusia, Mexic etc). 

 

Așteptăm să vedem ce va fi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 579
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Unde sint foarte mari taxele?

 

Sunt foarte mari pentru venituri foarte mari, in opinia celor care au aceste venituri ... Hillary propunea o marire si mai mare a taxelor pentru aceasta categorie sociala ...

 

Trump propune o micsorare a taxelor pentru veniturile mari ... cum acopera acest deficit ? Nu a spus niciodata clar, dar o sa simtim ... sper ca populatia alba, rurala, sa o simta cel mai tare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai voi ce procent platiti pentru taxele federale - impozit pe venit?

 

Depinde de venit.

 

Platim taxe federale si platim in plus taxe de stat plus locale. Eu de exemplu fac 3 "returns": federal, CT si NY (pentru ca lucrez intr-un stat si locuiesc in altul). 

 

Doar federale ratele sint cam asa:

 

T

post-128087-0-14679000-1478723146_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La taxele de mai sus, se aplica o multime de "deductions" care fac o patura mai bogata de oameni sa aiba taxele cit mai mici. Arminad poate explica mult mai bine decit mine acest aspect...este mult mai documentata decit mine.

 

Am ramas socata cind am vazut ce rata de taxe platesc eu fata de seful meu care este platit de 26 de ori mai mult ca mine...eu platesc o rata mai mare. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Trump propune o micsorare a taxelor pentru veniturile mari ... cum acopera acest deficit ? Nu a spus niciodata clar, dar o sa simtim ... sper ca populatia alba, rurala, sa o simta cel mai tare.

buflea vorbesti la suparare, nu e cazul sa dorim acum concetatenilor nostri raul si sa simta pe pielea lor... doar ca sa se demonstreze ca ai avut dreptate si sa ai parte un pic de razbunare.

 

eu sper si ma rog pt tara asta sa fie unita si sa o duca mai bine si ca acest nou presedinte si cei de pe langa el sa vina cu noi solutii, sa puna interesele tarii mai presus de orice interes propriu, sa conduca tara cu dragoste si frica de Dumnezeu.

 

edit

One Nation, Under God! 1f1fa-1f1f8.png

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buflea vorbesti la suparare, nu e cazul sa dorim acum concetatenilor nostri raul si sa simta pe pielea lor... doar ca sa se demonstreze ca ai avut dreptate si sa ai parte un pic de razbunare.

 

eu sper si ma rog pt tara asta sa fie unita si ca acest nou presedinte si cei de pe langa el sa vina cu noi solutii, sa puna interesele tarii mai presus de orice interes propriu, sa conduca tara cu dragoste si frica de Dumnezeu.

 

Pai frica (dar nu de Dumnezeu), spaima, ignoranta si isteria l-au ales. 

 

Si da...imi doresc ca fiecare cetatean care l-a votat sa simta personal efectele votului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...