Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dezbaterile Clinton-Trump


Recommended Posts

Cum vedeti mai fetelor un asemenea om la presedentie?!

 

Il comparam noi cu Vadim, dat el niciodata nu ar fii debitat "because i'm Smart"...

Deci pe mine ma ia cu frica sa vad un om de asta ..la presedentia Americii .

Vor curge atentate le ...la cat de rasist e ..sau la vreo negociere cu Rusia Auch! !!!

Mi è teama !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 579
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

immoral nu e ca n-a platit taxe, immoral e faptul ca I s-a permis...lui si altora (ca doar nu e singurul)

 

 

 

Nu e singur, dar numai unul d-asta vrea sa fie presedintele Americii [:)]

 

Pe mine m-a mirat prestatia doamnei, foarte, foarte buna. Domnul arata ca un urangutan in calduri, nu m-a mirat nimic la el, apoi la sfarsit cand insista el cum n-a vrut sa vorbeasca de aventurile lui Bill...pai ce relevanta are frate asta?

Nici macar barbat nu este.

E un cocodau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Redactor, esti tare optimist. Eu, din pacate nu sunt, cred ca Trump castiga.  :(

Nu degeaba e America tara tuturor posibilitatilor, nu?

Daca alegerea asta i-ar afecta doar pe americani, am putea spune superficial ca au presedintele pe care il merita. (valabil pentru noi toti, fiecare in tara lui) Dar lucrul acesta afecteaza mai mult decat americanii care il aleg.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot Trump cred ca va castiga . Nimeni nu credea nici ca brexitul se va inampla , eu am fostsigura de asta .Nu are nicio legatura dezbaterea cu sondajul si cu realitatea de la vot . Toate sunt facute in scop de manipulare . Nu e un lucru atat de bun ca Hillary a castigat prima runda in dezbateri , data viitoare Trump va veni mult mai bine pregatit si va sti unde sa atace . Si la urma urmei oamenii aud si vad ce vor ei sa auda si sa vada . Exemplu , Michelle , oricate argumente i s-ar aduce va avea metode sa. le combata .Si apoi masa de indecisi . Cine sunt acestia ? Cine decide co o stampila doar urmarind o dezbatere televizata in care personajele regizeaza totul pana la cel mai mic detaliu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citesc o carte de-a lui Ilie Serbanescu... Mi-a deschis ochii si am inteles mai bine Brexitul si tendinta unor tari de a alege in fruntea lor extremisti, care, trebuie sa recunoastem, se inmultesc in tabloul politic mondial...

Se pare ca ar fi vorba de a detine controlul asupra hotararilor pe care le iei, ca tara, ma refer... Sunt multi carora nu le convine ca hotarari importante privitoare la resursele lor (de la cele naturale, la forta de munca, etc.) sa le fie dictate de un organism international... Globalizarea asta se pare ca a tinut pana la un punct, dupa care a inceput sa scartaie. cam asa explica Serbanescu tendintele astea. Tind sa-i dau dreptate. 

Si in state e cam aceeasi situatie, Trump promite america americanilor, in timp ce Hilary e ancorata in realitatea geopolitica mondiala. Nu pot sa dau un prognostic... Tind sa cred, totusi, ca asa se justifica si numarul mare al indecisilor...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Citesc o carte de-a lui Ilie Serbanescu... Mi-a deschis ochii si am inteles mai bine Brexitul si tendinta unor tari de a alege in fruntea lor extremisti, care, trebuie sa recunoastem, se inmultesc in tabloul politic mondial... Se pare ca ar fi vorba de a detine controlul asupra hotararilor pe care le iei, ca tara, ma refer... Sunt multi carora nu le convine ca hotarari importante privitoare la resursele lor (de la cele naturale, la forta de munca, etc.) sa le fie dictate de un organism international... Globalizarea asta se pare ca a tinut pana la un punct, dupa care a inceput sa scartaie. cam asa explica Serbanescu tendintele astea. Tind sa-i dau dreptate. Si in state e cam aceeasi situatie, Trump promite america americanilor, in timp ce Hilary e ancorata in realitatea geopolitica mondiala. Nu pot sa dau un prognostic... Tind sa cred, totusi, ca asa se justifica si numarul mare al indecisilor...

 

 

Si eu cred exact la fel,globalizarea isi da incet obstescul sfirsit.

 

Am citit acum ceva timp un titlu de articol pe tema asta insa cind am avut timp nu l-am mai găsit.

 

Eu am stiut ca  Brexitul se va intimpla,nu sunt atit de familiara cu viata politica americana insa ca observator asa din afara ,pentru mine nu e o surpriza neaparat daca va iesi.

 

 

SI mai cred in continuare ca guvernele statelor sunt direct raspunzatoarr de Situation actuala inklusive cu Extremismul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Se pare ca ar fi vorba de a detine controlul asupra hotararilor pe care le iei, ca tara, ma refer... Sunt multi carora nu le convine ca hotarari importante privitoare la resursele lor (de la cele naturale, la forta de munca, etc.) sa le fie dictate de un organism international... Globalizarea asta se pare ca a tinut pana la un punct, dupa care a inceput sa scartaie. cam asa explica

 

 

O gandire prosteasca.

Globalizarea s-a nascut din necesitate, nu din rasfat.

Resursele, de oricare ar fi ele, inclusiv cele umane, sunt in declin si chiar daca ai sta pe un munte de aur, ce faci cu el daca nu-l poti transforma in bani?

Cei carora le pute acum globalizarea sunt cei ce au ajuns la un anumit nivel tocmai datorita acesteia, dar acum nu doresc sa contribuie la raspandirea bunastarii la toti, de frica ca raman ei cu mai putin.

Din partea mea, toti vor avea de suferit, unii mai mult si altii mai putin, in functie de cat va avea fiecare de pierdut.

Insa sa te invarti in curtea proprie, cu resurse dar si cu piata ingradita, e o prostie si o sa se vada cu ochiul liber. Neamtul, francezul, englezul, spaniolul nu mai au chef de munca, munceau altii pe plantatiile lor, ei au acum soriciul subtire, vor sa se retraga in cochilie? Gata cu globalizarea?

Oamenii voteaza si habar nu au ce inseamna asta.

 

Referitor la cei doi din subiect, scorul e foarte strans si vor decide...nedecisii de acum, ca asa cum ziceti, cine are o parere nu si-o schimba acum.

Desi mi-e greu sa inteleg cum naiba votezi pe unul care minte constant si mai e si dovedit drept mincinos. Ca de alura, comportament, educatie...nu mai vorbim.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...