Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dezbaterile Clinton-Trump


Recommended Posts

  • Răspunsuri 579
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Michelle, cum adica au vorbit despre rosie? Ce e rosia asta?

 

Si eu cred ca iese Trump. Sper din toata inima sa nu iasa! Ar fi catastrofal! Sper sa le dea Dumnezeu americanilor mintea cea de pe urma, ca sa fiu si in consens cu Michelle.

 

E vorba despre Rosie O'Donnell.

 

http://www.cnn.com/2015/08/07/politics/donald-trump-rosie-odonnell-feud/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letita, am un gind care nu imi da pace. Stiu ca tu ai votat cu Brexit (daca gresesc, ignora intrebarea de mai jos). De ce oare insa ideea lui Trump (care urmeaza cam aceeasi ideologie cu Farage & Co.) nu pica bine?

 

Este fix aceeasi Marie cu alta palarie.

Nu, nu-i deloc la fel. Eu am votat Brexit pentru a nu ne mai supune deciziilor de la Brussels, acelor loaze batrine care hotarasc destinul intregii europe. Uniunea Europeana e o sandrama care sta sa cada, care nu functioneaza. Deutsche bank e in pragul colapsului, stiati? Daca pica asta, pica toata europa cu ea. 2008 reloaded...

 

Ce legatura are asta cu Trump care e nebun si care o sa aiba butonul rosu la indemina?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu-i deloc la fel. Eu am votat Brexit pentru a nu ne mai supune deciziilor de la Brussels, acelor loaze batrine care hotarasc destinul intregii europe. Uniunea Europeana e o sandrama care sta sa cada, care nu functioneaza. Deutsche bank e in pragul colapsului, stiati? Daca pica asta, pica toata europa cu ea. 2008 reloaded...

 

Ce legatura are asta cu Trump care e nebun si care o sa aiba butonul rosu la indemina?

 

Zau ca nu vreau sa te supar, insa retorica este fix aceeasi. 

In Brexit s-a batut moneda pe frica...acelasi lucru il face Trump.

 

 

Xenofobie (Trump cu mexicanii si mai toti imigrantii)

Servici (vin si ne fura serviciile)

Economie (care merge bine dar Trump are vedenii apocaliptice)

Globalizare (care-i buna cind se croiesc papucii lui Ivanka dar nu-i buna in rest)

 

Lista e cam la fel. 

Demagogie multa a fost si cu Farage & Co....dar un plan stabilit nu au avut ca urmare ca si-a dat demisia si totul a ramas in aer. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia , vreau sa-ti raspund ca o tara bogata atrage emigranti , si ne-am mandri daca Romania ar fi o tinta pentru emigranti .

Ar fi bine ca Romania sa accta cat mai multi .

 

Cred ca toti am observat ca tara noastra s-a schimbat mult de cand e membra UE , nimeni nu contesta , mie nu imi vine sa cred ce mult a evoluat , s-au atras atatea fonduri europene in tara ta , fonduri trimise de cei de la Bxll, nu e totul ata de rau . Si stii ca s-a manipulat masiv din tabara brexit in campania pentru referendum . .

Mie imi place cum arata Romania acum , chiar as vrea sa ma intorc sa traiesc acolo . Cineva imi spunea in vara ca daca nu ar fi fost aderarea la EU am fi umblat tot in gumari , ma rog , e o expresie .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zau ca nu vreau sa te supar, insa retorica este fix aceeasi. 

In Brexit s-a batut moneda pe frica...acelasi lucru il face Trump.

 

 

Xenofobie (Trump cu mexicanii si mai toti imigrantii)

Servici (vin si ne fura serviciile)

Economie (care merge bine dar Trump are vedenii apocaliptice)

Globalizare (care-i buna cind se croiesc papucii lui Ivanka dar nu-i buna in rest)

 

Lista e cam la fel. 

Demagogie multa a fost si cu Farage & Co....dar un plan stabilit nu au avut ca urmare ca si-a dat demisia si totul a ramas in aer. 

Nu ma superi deloc, dar eu nu vad asa retorica. Eu nu am votat de frica nimanui. Intodeauna am spus ca EU e o ineptie care se va narui si acum cu bancile Germaniei in pioneze, probabil o sa se intimple sooner rather than latter.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce crezi asta Letitia ? imi pare atat de rau ca vezi asa lucrurile .

Iti dai seama cum ar fi sa ne intoarcem iar fiecare intre granitele noastre , sa avem nevoie de vize , ajutor din exterior zero . Crezi ca lumea mai merge inapoi .

Prin crearea UE cred ca s-a incercat sa se repare impartirea abominabila pe care au facut-o la Ialta Churchill , Stalin si Roosevelt .

Poate sa omoare ISIS mult si bine si tot nu va reusi sa depaseasca ororile comunismului .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...