Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si la fiică-mea au apărut de vreun an (11 ani) si in timp ce eram la un doctor cu ea, i-a remarcat bubitele pe frunte si ne-a sfătuit sa cumpărăm produse cu benzoyl peroxid in compoziție . I-am cumpărat din marca"Clean&Clear" un fel de crema de curățat .....in fiecare seara își masează fata cu ea apoi se clăteste bine. Si văd ca da rezultate...pana acum....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La fi-miu in faza de inceput a mers foarte bine Effaklar - spuma pt spalat fata dimineata si seara si gel aplicat doar seara.

 

La Duac am ajuns cand dermatocosmeticele n-au mai mers, dupa ce am trecut prin alte cateva crème prescrise de dermatolog.

Duacul nu trebuie sa fie in nicun caz prima optiune si bine ar fi sa nu-l folositi fara recomadare de la dermatolog.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu i-am dat fetei mele (are aproape 12) Polygemma de piele de la PlantExtrakt, la sfatul unui medic homeopat. Chiar avea efect, fata se curata, dar nu a fost consecventa - dupa ce a fost mai bine, a cam uitat de ea.

Trebuie sa reluam. Ne-a mai recomandat si un spray cu apa termala Vichy sau Avene si o crema de galbenele de la Weleda. Despre astea 2 nu prea pot sa-ti spun daca au avut efect sau nu, ca i-a fost lene sa se dea cu ele :( .

La dermatolog nu stiu daca e cazul sa mergi deocamdata, ca in afara de creme cu cortizon sau alte creme agresive dermatologii nu prea stiu altceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Buna seara ,am si eu doi baieti,unul de 17 si 14.Cu cel de 17 ani am incercat toate produsele recomandate  si doctorii la care am fost indrumati pentru a scapa se acnee.Ajunsesem sa cheltuim si 400 de ron pe saptamana.Un singur lucru a functionat de 4 luni,si acela este BICARBONATUL ALIMENTAR.Se amesteca cu apa o lingurita de bicarbonat si se da dupa baie seara cu un tampon,ca o crema si se lasa peste noapte.Se doarme cu un prosop pe perna pentru a se evita transpiratia noaptea.Se schimba regulat si des fata de perna.Tenul se curata cu un gel din comert.Va doresc succes,pentru ca este foarte necesar la restabilirea psihicului copilului.Se poate folosi ziua si o lotiune camforata din comert, care usuca cosurile noi aparute foarte rapid.SUCCES

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...