Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Hiperdia recoltari/analize?


Recommended Posts

Imi poate spune cineva cum se procedeaza la recoltari (sange, scaun) la Hiperdia?

Cu bonuri de ordine, etichete pe recipiente, cand se predau, etc. Adica toata lumea aia care asteapta la usa Recoltarilor sta cu sticlutele... parfumate in poseta si asteapta ore si ore pana ii vine randul si pt. sange sau se pot preda la venire contra unui bon sau mai stiu eu ce?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Imi poate spune cineva cum se procedeaza la recoltari (sange, scaun) la Hiperdia?

Cu bonuri de ordine, etichete pe recipiente, cand se predau, etc. Adica toata lumea aia care asteapta la usa Recoltarilor sta cu sticlutele... parfumate in poseta si asteapta ore si ore pana ii vine randul si pt. sange sau se pot preda la venire contra unui bon sau mai stiu eu ce?

Nu stiu cum e la Hiperdia, dar iti pot spune cum e la alte clinici medicale particulare in general.

 

Pentru analize nu e nevoie de programare, bon sau mai stiu eu ceva ca pe vremea lui mamaia. Te duci la receptie, te ia in evidenta cu analizele dorite. 

Analizele dorite sunt bagate in  calculator si intra in sistem. 

Apoi te asezi la usa laboratorului, pe scaun si asistenta de la recoltari te cheama in cabinet. Ea deja a vazut pe calculatorul ei cum te cheama si ce analize vrei.

Te aseaza pe scaun-pat, iti arata ca acul e steril ca si recipientele in care se recolteaza sangele.

Se genereaza automat etichte cu cod de bare sau numele tau depinde de program.

La plecare pleci cu o foaie numita buletin de analize.

 

Dupa 1- 2 zile poti urmari rezultatele analizleor online, alegandu-ti din site-ul lor, din meniu  tabul "rezultate" unde iti cere CNP si codul de pe buletin de analize si iti vizualizezi analizele, le poti printa,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...