Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fata nu este primita la scoala pentru ca are par verde si mov


Recommended Posts

  • Răspunsuri 360
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

eu recunosc ca sutn mai confuza ca la inceput...dar inclin spre respectarea regulamentului, sa nu faci valuri daca nu e cazul si sa iti cauti cu grija bataliile.

 

nu ma deranjeaza parul mov , albastru la nimeni...atita timp cat nu creaza alte probleme.

 

din cite stiu, regulamentul de ordine interioara al scolii e facut nu de director(o singura persoan), dar de un grup de profesori, si daca nu ma insel...si parinti.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu prea inteeg daca e fata atat de desteapta, ce anume crede ca va reusi?

Mi se pare o pierdere totala de timp si de nervi si o impovarare fara rost a parintilor, doar dintr/un moft.

 

Ar trebui sa i se explice ca si cand va lucra e posibil sa ajunga sa aiba anumite locuri d emunca unde nu ii este permis sa fie tatuata pe toata fata, sa umble cu fuste  pana sub fund sau cu parul in culorile curcubeului.

 

Poate in vacanta sa se vopseasca cum vrea ea, dar daca la scoala asa e regulamentul, de ce sa iti consumi timp pretios din viata pe asemenea.......tampenii?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va rog sa cititi articolul din link. Nu-i despre par mov, insa e mai mult decat atat.

Am cautat cazul pentru ca il stiam de cand s-a intamplat, din "interior".

Nu mai deschid un subiect nou...cred ca nu prea banuim niciunul ce poate fi in spatele scenei invatamantului romanesc, ca pe asta il cunosc eu.

Regulamente exista, sunt sau nu incalcate, e bine sa existe, e bine sa fie si incalcate...

Trageti voi concluziile.

Cert este ca niciuneia din parti nu i-a fost moale.

 

http://casajurnalistului.ro/sincaileaks/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

E de-a dreptul amuzant cum a ajuns acest topic despre adolescenti si regulamentul scolar un topic in care se arunca in ten cu discriminarea, grasii, gay, emigrantii, rasism, brigada PC si confuzie.   [pk]

In orice caz, asta e o dovada ca suntem un popor latin, cu multa pasiune - si asta eu zic ca e frumos. 

 

Un lucru e clar: fiecare parinte isi creste copilul dupa propriile sale legi.

 

sa aveti o duminica frumoasa  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va rog sa cititi articolul din link. Nu-i despre par mov, insa e mai mult decat atat.

Am cautat cazul pentru ca il stiam de cand s-a intamplat, din "interior".

Nu mai deschid un subiect nou...cred ca nu prea banuim niciunul ce poate fi in spatele scenei invatamantului romanesc, ca pe asta il cunosc eu.

Regulamente exista, sunt sau nu incalcate, e bine sa existe, e bine sa fie si incalcate...

Trageti voi concluziile.

Cert este ca niciuneia din parti nu i-a fost moale.

 

http://casajurnalistului.ro/sincaileaks/

 

Am pus eu linkul cu ceva pagini in urma, viviana a spus ca nu are legatura cu subiectul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...