Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 134


Recommended Posts

  • Răspunsuri 535
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Corinka, nu poti suna maine la clinica sa intrebi ce faci daca vine sambata, daca e cineva disponibil atunci? Poate iti ofera numarul doctorului, daca sambata nu e nimeni.

 

Din cate stiti voi, am voie sa iau antibiotic inainte de a incepe tratamentul pentru FIV? Incep pe 30 Oct, insa e posibil sa fiu nevoita sa iau antibiotic saptamana aceasta sau cealalta pentru a trata o infectie de natura stomatologica ce nu vrea sa se vindece nici macar la insistentele stomatologului [batcap] 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu sunt invatata asa. Pana acum, medicul meu mi-a facut toate monitorizarile, atat la fiv1, cat si la fet, punctia, transferurile si eco la sarcina de dupa fiv1.

O singura data l-a inlocuit un coleg, cand am fost la testul beta hcg de dupa fet. Si atunci nici n-a fost bine, era negativ. Evident, la fel ar fi fost si cu medicul meu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, multumesc. Parca nu-mi venea sa-l deranjez pe medic cu întrebarea asta (o sa iau linistita in cazul acesta).  Oricum, medicul cred ca s-a suparat (din tonul mesajlui am tras eu concluzia asta) pentru ca am facut analizele pentru trombofiie fara recomandarea lui. Stiu ca in vestul Europei nu se recomanda Clexane asa usor, insa nici nu sunt dispusa sa-mi asum un risc....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, multumesc. Parca nu-mi venea sa-l deranjez pe medic cu întrebarea asta (o sa iau linistita in cazul acesta).  Oricum, medicul cred ca s-a suparat (din tonul mesajlui am tras eu concluzia asta) pentru ca am facut analizele pentru trombofiie fara recomandarea lui. Stiu ca in vestul Europei nu se recomanda Clexane asa usor, insa nici nu sunt dispusa sa-mi asum un risc....

 

 

 Piscotel, miram-as sa se fi suparat PK, si eu am facut trombo fara sa mi le de-a el; ba mai mult i-am zis ca am facut o eco la alt doctor aici in Romania, si el mi-a sugerat sa fac trombofiliile, mi-a zis sa go for it. I-am trimis rezultatele si mi-a dat acid folic sa iau si clexane in timpul procedurii.

  Cred ca nu ai cunoscut tu doctori suparati pe pacienti, sa vezi cum pot reactiona si cum te jignesc pe fata pe banii tai; dar stai linistita asa ceva doar pe la clinicile din Ro gasesti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...