Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 134


Recommended Posts

Mersi Dea, Da macar sunt împăcată.

Inclusiv la T am fost împăcată că am testat eu inhibare mai lunga la ultimul fiv cu el pentru sincronizare dar nu a mers. A fost mai rau ca cel de dinainte. Mi-a parut rau ca am stricat fiv-ul dar as fi ramas cu ideea ca nu am incercat. Asa ca acum nu imi mai pare rau.

Acum m-am lasat pe mana doctoritei Dracea, ca nu mai aveam nimic de incercat. Si a mers bine cu estrogenii multi pe care mi i-a dat iar ajustarile mele au fost cu acordul ei.

Daca nu făceam ajustările de doza de trigger de exemplu as fi zis acum ca de-aia nu au fost mature mai multe. Am facut doza dublă adica 2 Ovitrell si 2 Dipherelyne in loc de 1 Ovitrel.

Și am mai rugat-o să băgăm si Gonal (puregon, bemfola) nu doar Menopur. Sa fie raport de 2 la 1 FSH/HCG (un fel de LH pt cine nu stie).

Deci nu mai am ce sa incerc. Poate tot protocolul ei ca am avut multe ca niciodata si multe sincronizate si 4 mature. Dar nu stiu daca mai incerc.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 535
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nikos, multumesc mult! [flo2] 

Dea, esti o enciclopedie, este o placere sa citesc explicatiile oferite de tine [flor] 

Velvet, mie PK mi-a spus sa opresc Aspenterul atunci când opresc si AC pentru ca exista risc mare de sangerare la punctie.

Lore, Dumnezeu sa-ti dea putere sa treci cu bine peste incercarea asta. Nimeni nu este in masura sa te judece, numai tu stii prin ce treci...

Marushelu, pana la urma e nevoie de un singur embrion sanatos si puternic. Ai incredere in cei doi embrionasi [pup] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am luat si melatonina pe perioada estrogenilor ca citisem ca da calitate si un număr mai mare de ovo recoltate. Q10 600 mg mi-a dat si ea dar eu oricum luam din vara de cand imi dăduse T. Mi-a mai dar ea vit C 1 g. Asta e, e o luptă cu vârsta si e greu sa intinerim ovarele.

Dar cine stia ca o sa fie asa greu. În tinerețe mă gândeam că daca nu o sa reusesc o sa fac FIV, mi se parea ca sunt sanse 100%. Toata lumea a auzit de Ilieasca ca a reusit la bătrânețe. Dar uite ca e greu, nu e cum pare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, am facut azi o ecografie pentru a vedea daca au aparut chisturi de la inceperea tratamenului cu AC. Din fericire nu am niciun chist. Daaaar, vad ca grosimea endometrului este de 4.9 mm in ziua 10 a ciclului (durata 25-26 zile). Nu am inceput inca stimularea, dar oare ar trebui sa ma ingrijorez pentru dimensiunea redusa a endometrului? [batcap]  [batcap] 

Am si doi foliculi e 7.2 mm si 9.3 mm (plus cativa mici pe care nu i-a mai masurat)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Piscotel. [flo2] Piscotel ai fost pe AC pana acum? Cand le-ai intrerupt? Dacă de curand e normal sa fie endo mic. Creste si el odata cu cresterea foliculilor.

Dar pare ca s-au recrutat doi deja si daca incepi stimularea acum  o sa ii ai pe ăștia doi mari si restul nu or sa poata sa ii ajunga ca dimensiune. Eu sper ca începi ciclul următor stimularea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Piscotel. [flo2]

Piscotel ai fost pe AC pana acum? Cand le-ai intrerupt? Dacă de curand e normal sa fie endo mic. Creste si el odata cu cresterea foliculilor.  Dar pare ca s-au recrutat doi deja.

Marushelu, sunt inca pe AC. Pe 26 Oct le scot din schema si ma pregatesc pentru stimulare pe care o incep pe 30 Oct. Asa ca da, stimularea o fac pe ciclul urmator [:)] Nu ma voi "folosi" de acesti foliculi. Sper doar ca endometrul sa se comporte frumos si sa fie primitor pentru 1-2 embrioni [soricel]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Maru tu ai ceva cu protocolul de stimulare...eu am cu cel de pregatire a endometrului,dar eu ies mai ieftin la incercarile mele.Oricum am intrecut cu incercarile pretul inca unui fiv...dar macar nu am trait agonia "oare cati foliculi,embrioni,etc"...la mine e mai simplu:creste sau nu creste.

    Piscotel ce ma periezi...nu ca nu mi-ai gadila orgoliul dar sincer nu sunt cu nimic mai desteapta decat tine.Am noroc cu un medic care se coboara la "mintea" mea si imi explica ce il intreb...asta cand nu-l enervez si am avut noroc ca am gasit forumul DC unde fetele au scris despre experienta lor,despre tratamente,despre cum actioneaza una-alta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dea, intentia mea nu era de a te peria :))))) Apreciez sincer detaliile oferite si ma bucur mult ca le impartasesti cu noi. Sunt tare fericita de cand am descoperit forumul. Ma bucur sa vad ca exista atata sustinere, parca e mai usoara trecerea prin protocolul unui FIV cand stii ca care cine sa te asculte macar, sa-ti ofere un sfat, sa te sustina...Va pup! [pup] 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...