Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 134


Recommended Posts

Velvet nici nu vreau sa ma mai sune. Ce sa aflu ca unul are doua celule si celălat inca nu. Si poimâine ca unul are 8 celule dar unul are 5 celule. In ziua 5 sa îmi zică ca unul a stagnat si unul nu, dar nu e bine ca nu a ajuns la blasto. Deja stiu, pot sa ii sun eu pe ei.:)))

Corinka mersi. :)

Dea da, sunt cam masochistă.  [:-)))]  cam asa am facut cu toate in viata, am ales ce a fost mai greu. Am riscat si am pierdut si tot asa.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 535
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Maru offf... [:(]

Da Velvet, cam la asta ma astept. :( Poate daca am noroc va ajunge blasto in ziua șase si macar o sa arate bine ca sa merite congelat. Si apoi sa reziste la decongelat sa il transfer. Cam mult trebuie sa ma tina norocul.

Stai ca nu e tot, sa se mai si prindă. Si apoi sa mai si ramana. 

Uite de ce nu mai pot sa fiu asa de optimistă:

 Fiv 1 transferat 2 embrioni, beta negativ, eram mai tânără cu vreo 2 ani jumate.

Fiv 2 sarcina oprită la 5 s.

Fiv 3 punctie alba

Fiv 4 embrion oprit in ziua 5 

Fiv 5 -2 embrioni; unul oprit in ziua 6 era morula si unul in ziua 6 mai supravietuia dar nu era bun.

Fiv 6- ovocite imature care nu puteau fi fertilizate.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Da Velvet, cam la asta ma astept. :( Poate daca am noroc va ajunge blasto in ziua șase si macar o sa arate bine ca sa merite congelat. Si apoi sa reziste la decongelat sa il transfer. Cam mult trebuie sa ma tina norocul. Stai ca nu e tot, sa se mai si prindă. Si apoi sa mai si ramana. Uite de ce nu mai pot sa fiu asa de optimistă: Fiv 1 transferat 2 embrioni, beta negativ, eram mai tânără cu vreo 2 ani jumate. Fiv 2 sarcina oprită la 5 s. Fiv 3 punctie alba Fiv 4 embrion oprit in ziua 5 Fiv 5 -2 embrioni; unul oprit in ziua 6 era morula si unul in ziua 6 mai supravietuia dar nu era bun. Fiv 6- ovocite imature care nu puteau fi fertilizate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru, m-am gandit sa-ti impartasesc experienta mea, care este asemanatoare cu a ta, avem si aceeasi varsta 39. Iti scriu sa ai putere si speranta ptr mai departe. Deci, 3 FIV-uri.... cu dezamagiri ca si tine. Acum al 4-lea, 5 ovo recoltate, 4 mature toate s-au fertilizat, 3 blasto de ziua 5, transferati toti. Beta pozitiv naravas tare, cand se tripla, cand stagna, cand crestea cu cateva sute cand trebuia sa creasca cu mii. Cand nu mai avut speranta ca va fi bine, dupa ce aseara am bocit toata seara si dr. imi spusese ca ar tb sa intrerup tratamentul, azi la eco MINUNE, o inimioara care batea fff bine (chiar dr. a spus minune). Asa ca, nu va pierdeti speranta! Eu m-am rugat la Sf. Efrem, facator de minuni, nu pot spune ca sunt credincioasa, dar acum parca m-a ajutat mai mult ca oricand! Va pup pe toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor pt sustinere!  [flo2]  Am scris cazul meu mai detaliat doar pt ca poate ajuta pe cineva sau poate a mai auzit cineva... acum stau cumintica si astept...PK a zis undeva 3-4 luni deci prin februarie mergem dupa fulgisori iar pana atunci va fac vouă galerie ! 

Maru  citisem undeva ca vapezi electronică si vroiam sa iti zic ca eu acum 4 ani am trecut pe ele la fel dar tot asa treptat am redus si de anul trecut aveam fara nicotina iar anul acesta in iulie am renuntat definitiv....Mie una mi-a fost frf usor....chiar nu am suferit nici măcar o zi, chiar nu îmi venea a cred ce usor e....Dar bineinteles ca m-a ajutat ideea ca eram in pregătiri pt fiv....a si chiar in mai când încă mai valma i-am zis la PK si nu a comentat nimic

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Velvet! [pup]
Corinka ziua punctiei o socotesc 0, dar nu a ajuns blasto in ziua 5, de-abia in a sasea acela care a supravietuit.
Cariotipul e ok. Dar amhul meu e 0,013 de aici calitatea slaba a ovocitelor.
Razcata felicitări pentru inimioara! Da asta da încurajare, ca ai aceeasi varsta cu mine. Dar totusi ai obtinut trei blasto, deci ovo ale tale sunt mai bune. Oricum tot minune e dupa cum creștea beta. Felicitări inca o data si sarcina usoara cu bebe la termen.  [flo]
Hai sa fiu mai optimistă, vad ca toate încercați să mă aduceți pe taramul sperantei.  Poate o sa fie fiv-ul norocos cum ma faceti sa cred ca se poate.:)
Va pup pe toate.  [flo]  [flo]  [flo]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Multa bafta Velvet sa fie cu noroc si Marushelu sa creasca frumos embrionii tai.

 

Eu mai nou caut tot felul de solutii pentru calitatea ovocitelor, chiar sa iau incercand inca natural, pana la un urmator FIV. Am AMH bun 4.5, ultima analiza din ianuarie 2014 inainte de FIV cu IMSI, dar din 12 ovocite am ramas cu doar 2 embrioni de ziua 5 din care am înghetat unul si cu celalalt am făcut FET nereusit anul acesta in mai. Din ce am citit ar fi Myo Sun sau  Inofolic, Omega 3, am vazut ca a scris si Marushelu de melatonina, Q10. Apropo de Q10 am citit de Ovoenergen care este o formă de Q10 recomandata pentru fertilitate, pentru calitatea ovocitelor, care se gaseste doar in SUA si Canada, eu l-am gasit pe okazii si m-am incumetat sa-l cumpar. Este foarte scump 195 $ / cutia si se iau 3 capsule / zi (999mg). Dar ce mai conteaza, la cati bani am dat si o sa mai dau ... Eu ma gandeam sa iau cate 1 capsula / zi pe ciclu natural, inca mai sper la orice si inainte de FIV sa iau mai mult. Mi-am cumparat 3 cutii.

 

Am inceput deja sa iau Omega 3 si ulei de cocos pt un TSH mai mic, sfat dat de Dea mai in urma.

 

Sper sa-mi fie de folos. Pun si un link despre coenzima Q10:

http://www.fertilitynutraceuticals.com/fertility-supplements/ovoenergen/

 

Ce mai vreau sa schimb este greutatea prea mica 46 kg la 1.60, care cred ca este un impediment pentru mine cu toate ca eu sunt asa dintotdeauna, mai putin acum vreo 7 ani cand aveam vreo 49, ca tot asa imi propusesem sa ma ingras si cand am si ramas insarcinata singura data natural.

 

 

Daca mai stiti si altceva care m-ar putea ajuta?  [:)]

 

Va pup si va doresc seara buna!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...