Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 134


Recommended Posts

  • Răspunsuri 535
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am vorbit cu doctorul, iar deseara incep Clexane si de maine stimularea. Nu mai aman deloc. Medicul meu nu va fi la punctie, pleaca o saptamana in CO, dar crede ca va fi la transfer. Si-o fi amintit de cei patru blastocisti de anul trecut si s-o fi gandit ca facem si anul asta productie similara ca sa facem transfer de ziua 5. Bine-ar fi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, revin cu vesti bune ca altfel nu va mai scriam. [:-)))] Aazi in ziua 2, embrionii mei s-au divizat, au 4, respectiv 5 celule, grad A ambii. Eu stiu ca nu e de bine cand se divid fara sot, deci cel cu 5 celule s-ar putea sa nu fie bun, dar sa vedem.

Au facut icsi si la cel cu vacuola ieri, pt ca ieri a fost in stadiu bun de facut ICSI si azi a dat semne de fertilizare, dar a zis embrioloaga ca nu are sperante cu el.

Cel cu defect nu si-a revenit, a rămas blocat, asa s-a exprimat, si nu s-a putut face icsi. Astea au fost cele 4 ovo mature.

La imature nu se poate face ICSI, decat daca le-ar fi maturat cumva. Speram ca au maturare in video sau ceva dar nu au.

Deci pot să sper la cei doi, mai sigur la cel cu 4 celule. Sa vedem cat de norocos e lozul asta. :)

Va pup pe toate! [flo2] [flo2] [flo2]

Mersi Moon, deci si la tine au ajuns in ziua 6 la blasto si s-a putut. Ma aștept să se întâmple la fel ca data trecuta sa isi incetineasca ritmul din ziua 3 si de-abia in 6 sa ajunga blasto. Dar macar sa ajunga, bine si asa. :)

Lore la cat de sănătos mănânci trebuia sa faci 3 copii din 2008 incoace, daca ar fi functionat. Ce bine era să meargă. Ma apucam si eu de bio. Probabil prea putin ajuta. Dar macar te-ai protejat de boli avand grija ce consumi.

Corinka bafta multa sa ai ovo multe de calitate. :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, revin cu vesti bune ca altfel nu va mai scriam. [:-)))] Aazi in ziua 2, embrionii mei s-au divizat, au 4, respectiv 5 celule, grad A ambii. Eu stiu ca nu e de bine cand se divid fara sot, deci cel cu 5 celule s-ar putea sa nu fie bun, dar sa vedem.

Au facut icsi si la cel cu vacuola ieri, pt ca ieri a fost in stadiu bun de facut ICSI si azi a dat semne de fertilizare, dar a zis embrioloaga ca nu are sperante cu el.

Cel cu defect nu si-a revenit, a rămas blocat, asa s-a exprimat, si nu s-a putut face icsi. Astea au fost cele 4 ovo mature.

La imature nu se poate face ICSI, decat daca le-ar fi maturat cumva. Speram ca au maturare in video sau ceva dar nu au.

Deci pot să sper la cei doi, mai sigur la cel cu 4 celule. Sa vedem cat de norocos e lozul asta. :)

Va pup pe toate! [flo2] [flo2] [flo2]

Mersi Moon, deci si la tine au ajuns in ziua 6 la blasto si s-a putut. Ma aștept să se întâmple la fel ca data trecuta sa isi incetineasca ritmul din ziua 3 si de-abia in 6 sa ajunga blasto. Dar macar sa ajunga, bine si asa. :)

Lore la cat de sănătos mănânci trebuia sa faci 3 copii din 2008 incoace, daca ar fi functionat. Ce bine era să meargă. Ma apucam si eu de bio. Probabil prea putin ajuta. Dar macar te-ai protejat de boli avand grija ce consumi.

Corinka bafta multa sa ai ovo multe de calitate. :)

 

 

 Da Maru asa e, ei in z5 trebuiau sa fie blastocisti cu gradatii, si la noi nici vorba. Am avut 2 alternative: sa renuntam la ei ca nu erau de transferat, sau sa ii mai lasam o zi sa vedem daca evolueaza. DD sa ii dea sanatate embrioloagei ca nu a renuntat la ei, si consider ca a tras de ei la maxim. Asteapta, nu ai nimic de pierdut.

  Noi iti tinem pumnii!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Corinka bafta multa sa ai ovo multe de calitate. :)
Multumesc, Maru, si eu iti doresc ca de data asta sa se lase cu bebel! [caru2]

 

Corinka si Maru mult succes va dorim....va facem galerie! [deziuata]
Lore3, multumesc, iti tin si eu pumnii pentru urmatorul fiv! [pup] Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...