Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 134


Recommended Posts

Velvet Uau! super!  [flo2] Baftă multa! Ai sanse foarte mari. :)

Am întrebat-o pe sms pe d-na embriolog de cultivare inca o zi si m-a sunat din nou. Ii congeleaza acum. Mi-a explicat că e cel mai bine, cu cat mai repede. M-a asigurat că are aceleasi șanse la decongelat si cel early, care acum incepea de fapt sa devina blasto.

Ma duc oricum sa discut altele cu doctora dar ei vor fi congelati deja. 

M-am mai relaxat. Ma apuc de lucru sa fac si eu ceva pe ziua de azi.

A zis ca cel expended e calitate BB, grad 2 de expandare. Nu stiu ce insemna, o sa caut diseară. :)))

Celalalt provine si el din embrion de calitate buna si a zis ca atata bine.

Mi-a zis multe dar nu am tinut minte. :))))

 Va pup pe toate fetele [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 535
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

    Doamne ajuta Maru!Deci nu faci transfer pe ciclul asta:))).Dupa atata stres meriti sa-ti revii macar 1-2sapt si apoi sa-i iei acasa.Mai am citit si eu ceva studii de transfer pe natural,sa vad daca le mai gasesc sa le pun aici.Spre seara il recitesc pe al tau si sa vad ce categorii de varsta sunt cuprinse mai exact si particularitatile pacientelor.

   Velvetina si cei 7 pitici...miercuri ai transferul,nu?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-au sunat totusi ce la clinica. Am un early blasto si un expended blasto. Se fac 5 zile la ora 16.30, deci nu au chiar 5 zile. Dna embriolog parea ca e mulțumită doar de expended blasto. Early nu e prea bine, nu? Probabil are mai putine sanse la congelat decongelat.

Ce sa zic, e super bine ca am un blasto in toata regula, nu am mai avut niciodata in ziua 5 asa ceva. [:-)))]

Puteau sa se oprească sau sa fie doar morule cum am mai avut.

Va multumesc de încurajari, ati avut dreptate. [flo2]  [flo2]

felicitari Maru .... eu am avut un early blasto pe care l-am congelat si decongelat si a fost ok .... dupa decongelare si-a continuat dezvoltarea f frumos.... Bafta multa [grup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Uite Maru unul din articole http://www.fertstert.org/article/S0015-0282(15)01547-2/fulltext ,altele nu gasesc acum...nu le salvasem si acum nu stiu pe unde le-am citit [batcap] .

   M-am uitat si pe tabelele anterioare si in afara de varsta cred ca la restul ne incadram.

   Eu luna asta stagnez,azi m-am trezit cu menstra in chiloti,dr meu e plecat,cine il inlocuieste nu mi-a raspuns nici la telefon,nici la email...asa ca fac o pauza,nu am chef sa caut alt medic pt monitorizare.Asa numai bine imi revin complet din viroza(inca ma ineaca o tuse seaca) si am timp sa ma refac,mai ales psihic pt ca am avut o luna extenuanta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel  [flo2] 

 

deuta ufff! a venit menstra mult mai devreme? 

 

am si eu o rugaminte daca ma puteti ajuta.de fapt,indirect pe mine,ci pe o prietena de-a mea.incerc sa scriu pe scurt istoricul ei,sa imi spuneti ce poate face mai departe.

 

are mai multe ET uri,din care 3 cu implantare,pierdute toate in saptamani mici.chiar azi i-a iesit beta in scadere.

 

are 36 de ani,ultimele 2 ET uri le-a facut la zlin ,cu ovocite proprii.

 

are PAI hetero si MTHFR C homo.a facut clexane de 0,4 si aspenter.

 

NK urile 11% si a avut 5 mg prednison/zi.

 

cariotipul ambilor parteneri ok,sotul normospermie.

 

nu stie de ce pierde sarcinile.a avut ambele ET la zlin reusite,prima sarcina pierduta la 8 sapt.a2a azi,de la beta 264 dupa 5 zile,ca asa o pun cehii sa repete,azi 33.

 

AMH ul i-a iesit 0,16.deci va merge pe donate.ce poate sa investigheze pt a nu i se mai opri sarcina din evolutie?unde sa mearga si ce sa faca?

 

ea vrea sa stie daca cu donate poate face analiza embrionului,pt a vedea daca sotul ei nu are ceva genetic.

 

am zis ca va intreb.am incredere in voi si va multumesc anticipat  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, prietena ta nu a incercat niciodata sa faca un cariotip fetal dupa o pierdere de sarcina?

Geneticiana care ne-a facut noua teste mai spunea ca sotul poate face si teste genetice pt a identifica mutatiile de fibroza chistica. Si cine stie ce gene nedescoperite inca pot avea mutatii... Cercetarile in genetica inca evolueaza...

Multa putere prietenei tale si succes in continuare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...