Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 134


Recommended Posts

  • Răspunsuri 535
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Maru multumesc mult pt raspuns  [pup] asa e,dupa o anumita varsta,ovocitele nu mai sunt de calitate.eu m-am bucurat ca la FIV 2 am avut embrionasi buni de Z 5 si multi.fata de primul FIV unde am ramas doar cu 2 morule si 1 early blasto in Z 5.tot din ovocite multe.dar mi s-a spus ca au fost fragementate.si mi-a schimbat dr tratamentul de stimulare.acum,cum vrea Dumnezeu.eu n-am avut nicio sarcina,teratozoosepermie severa in 2011,apoi tratamente ani de zile,iar la FIV ul de anul trecut o spermograma ok,cat de cat.apoi mi-a scazut mie AMH ul drastic.si cam asta a fost...

 

si ce faci?amani FET ul pt la anu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna fetelor,

Va multumesc M3ryro  [flo2] si Corinka [flo2] ca mi-ati raspuns pe subiectul legat de suplimente pentru ovocite si imi cer scuze ca nu am reusit sa va raspund mai repede. Ma bucur sa aud ca luand Q10 si Inositol ati avut embrioni mai buni si mai multi. Si eu sper din tot sufletul sa fie o schimbare in bine luandu-le. 

Chiar la Inositol stateam in dubii daca sa-l iau sau nu, ca sa nu se deregleze ceva hormonal de la el, dar m-ati convins si o sa-l iau inainte de FIV.

Eu o sa merg pe Ovoenergen care deocamdata nu a ajuns, melatonina la sfatul lui Marushelu, Inositol si restul tratamentului gen vitamine, aspenter, clexane, prednison.

Velvet iti doresc sa ti se indeplineasca dorinta si sa fie cu lipici embrionii.

Ma bucur pentru tine si embrionii tai Marushelu, sa fie cu noroc cand te hotarasti sa faci transferul. Am citit si eu studiul pus de tine si de unde ma gandeam entuziasmata la un FET pe ciclu natural ... sa nu mai iau hormoni sintetici, sa nu trebuiasca sa astept 3 cicluri dupa ce am luat Cycloproginova ca s-a comportat aiurea estradiolul (a scazut si apoi a crescut putin) si a trebuit sa amanam la momentul respectiv acel FET ... acum nu mai stiu [:)] probabil o sa am timp sa ma gandesc. O sa va mai citesc sigur pe acest subiect. Oricum mi-a sarit in ochi in tabele BMI 22 si cum eu am in minte treaba cu ingrasarea si la cate kg incerc eu sa ajung cu greu, o sa fie maxim doar BMI 20, dar cine stie ... poate o sa conteze.

Va pup si noapte buna!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mimi multumesc mult  [flo2]  eu am luat omega 3 de 1000 de la doppel hertz si coenzima Q 10 de 120 la alevia cu minim jum de an inainte de FIV 1.ovocite fragmentate.am continuat si la FIV 2,dupa o pauza cred,nu prea-mi mai amintesc mare lucru,si am avut ovocite bune cred.pt ca embrionasii au fost mai multi de Z 5.doar ca tratamentul a fost altul.din menopur in gonal si ultimele 2 zile pergoveris.eu pana la FIV 1 nu mai facusem nicio stimulare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce ma fac cu tigarile?ca tot bag.nu am putut sa le reduc sub 10/zi  [smulgpar] sper ca de miercuri pinguinii mei sa ma determine sa nu mai fumez deloc.offf...stiu ca oricum toxinele exista in corp.fumez destul de mult din aprilie.cu 2 luni pauza inainte.si m-am reapucat din mai anul trecut dupa 8 ani ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...