Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 134


Recommended Posts

    Daca tu zici,asa o fii...citesc de pe tel si imi cam fuge imaginea,probabil de foame:))).

    Pana la beta poti continua asa,apoi scazi la 2000.Magne si metafolinul il iei toata sarcina.Daca incepi sa ai crampe bagi imediat nospa pana la 240mg/zi si maresti magneziul pana la 300mg/zi.Astea doua sunt safe in sarcina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 535
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumesc fetelor pt sfaturi,o sa încerc sa le fac înainte de transfer.

Am un asa mare respect pt voi toate,sunteți puternice,eu nu sunt asa puternica sa o iau de la capăt cu analize de capul meu sa încerc fel si fel de scheme,va admir f tare.

Sunt norocoasa ca am sprijin moral din partea familiei mele si a soțului dar si asa si nu sh daca sunt in stare sa fac o a treia încercare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deuta cum sa nu te pup si sa-ti multumesc tocmai tie?  [alcool]  [flor] mersi.asa fac,ma duc sa imi iau no spa.si sa mananc ca sunt lesinata  [:D]

 

dancing in the rain... [pl] ca ploua  [clo]

 

Dana  [flo2] o sa gasesti puterea pt copilul tau.gandeste-te ca eu sunt singura,singura am mers dupa pinguinii mei iubiti,de azi nu mai sunt singura.capu sus!si inima tare!noi suntem aici!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Maru ma bucur sa aud ca esti multumita de rezultate si sa fie lipiciosi . Te sfatuiesc sa nu te grabesti si sa ai incredere in dr. Eu i.as fii transferat fresh dar nu era bine . Noi gandim altfel si poate in unele momente nu luam cele mai bune decizii ... [Grup]

 

Da nu era bine deloc. Initial mi-a zis sa fac stimulare si sa ma gandesc daca fac vaccin, ceea ce imi recomanda ea, sau vreau transfer si imi asum faptul ca nu am anticorpi la varicela . Stimularea a fost prea lunga si se pierduse fereastra de implantare, deci nu era bine sa fac transfer, erau sanse mici. Ii transferam numai daca nu ajungeau blasto, sau erau slabi in ziua 3. 

Acum daca tot nu a fost bun endo incerc sa mai am răbdare și fac la anu . A rămas sa anunt la clinica ce am hotarat. Si inca nu am hotarat. [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ooo, ce de activitate azi pe forum!

Am revenit de ceva vreme din Ungaria, dar am fost pe la birou si abia am ajuns acasa.

Velvet, felicitari pentru sarcina! ☺

Mie mi-a facut o farsa ovarul stang cu intepaturile, in timp ce dreptul "tace si face". Am doar 2 foliculi pe stangul, iar pe dreptul am 4-5.

Endometrul e de 5 mm, iar medicul meu s-a declarat multumit.

Am uitat sa il intreb de valorile E2 si LH. Oricum nu stiu cat e bine sa fie, dar va intrebam pe voi.

Am mai primit doua penuri de Bemfola 75, o portie pentru azi, alaturi de Gonal 150, si una maine impreuna cu un Pergoveris.

Ma mai duc pentru monitorizare vineri si luni, cand ma va vedea tot doctorul meu, cu toate ca va fi in concediu.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corinka, wow! E de admirat medicul, nu multi ar face ce face el. Felicitari pentru foliculi! Sa creasca mari si frumosi si sa se finalizeze cu beta mare!!

​Galerie pentru tine si Velvet si pentru toate fetele care sunt in focuri acum!!!!!  [disco]  [disco]  [grup] 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor pt sfaturi, dea78, piscotel, velvet.

Nu s-au mai putut face analizele astazi, se pare ca nu trebuia sa mananc.Oricum astept raspuns sa vedem cand pot face hormonalele , pt ca in mail nu specificase intr-o zi anume.

 

Velvet esti graviduta? Felicitari draga mamica! Cum ai reusit prin Fiv sau Fet?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Melisa,Velvet a facut azi transferul cu doi embrioni congelati din fiv2.Ti-am vazut abia acum intrebarea despre naturiste.Daca iei tratament hormonal uita de branca ursului,amestecandu-le vei face o cacealma care nu va avea efectul dorit.Plus ca branca ursului e toxica pt embrion,e buna pt ca imbunatateste circulatia periferica dar cam atat.Sa nu iei.Ceaiul de cretisoara e bun,ajuta la procesele inflamatoare uterine,dar si asta trebuie intrerupt cand faci transferul.Inainte de luna cu transferul poti bea linistita...dar nu va face minuni.

    Corinka,E2 trebuie sa creasca ca sa indice foliculi viabili,iar LHul trebuie sa stea pe loc(acum).Doamne ajuta la cati mai multi foliculasi!

    Sorina,un gand frumos pt tine si cred ca toate fetele te vor adauga in ruga lor ca sa fie bine totul pana la final.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...