Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Marci germane din 1990?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am gasit pe net un articol in care se spune ca pot fi schimbate la orice filiala Bundesbank, orice suma, pe timp nelimitat, fara comision. In 2014 (data articolului) paritatea era 2 marci pentru 1 euro.

Asa ca daca ai drum/rude in Germania, poate ca merita schimbate...

Nu pot sa-ti pun link la articolul respectiv pentru ca scriu de pe telefon si nu am dibuit nici pana acum cum sa lucrezi cu doua "ferestre" si sa dai paste la ceva copiat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ML, in aeroport sigur nu gasesti Bundesbank. E banca nationala, nu are statut de banca obisnuita si nu are clienti privati. Dar e singurul loc unde poti rezolva schimbatul marcilor.

 

M-am uitat pe harta si sunt 30 de km de la aeroport pana la urmatoarea filiala Bundesbank. Daca tu esti doar scurt in tranzit nu poti rezolva. Daca ai macar vreo 3 ore de rasuflat intre avioane si poti iesi afara din aeroport atunci ai reusi. 

 

Daca nu aveti altfel drum in Germania poate gasiti printre cunostinte pe cineva de incredere care mai merge.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa nu ai voie sa iesi din aeroport intre 2 avioane??

Ai voie sa faci ce vrei, doar ca e problema ta sa fii la timp pt imbarcarea in avionul urmator! Adica, mai pe romaneste spus, trebuie sa ai cateva ore intre avioane, astfel incat sa te incadrezi in timp.

Daca poti apela la cineva, si mai bine.

Oricum, super tare faza cu banii gasiti in diverse ascunzatori  [flo2] Mi-a placut mereu sa gasesc bani in diverse buzunare, fie si 5 lei in geaca de toamna-iarna, gasiti in sezonul urmator [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incerc sa gasesc pe cineva. Si te cred Cu restul.

Adolescenta fiind am pus niste bani in capul unui Donald Ratoiul ce trona pe biblioteca. Au intrat hotii intr-o zi, au furat diverse, la rata nu s-au gandit.

 

Gata cu povestile si multumesc tuturor de sugestii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...