Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Vladimir Putin


Recommended Posts

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

"Vladimir Putin phát cuộc gọi khẩn cấp đến tất cả người Nga trở về nhà vì lo ngại THẾ GIỚI WAR"

 

Vladimir Putin Nga CỦA đã ban hành một sắc lệnh khẩn cấp mọi cán bộ khẩn trương hồi hương bất kỳ thành viên gia đình sống ở nước ngoài vì lo ngại thế giới sắp được rơi vào một cuộc xung đột toàn cầu mới.

Theo báo cáo, các nhà lãnh đạo Nga đã nói với các nhà ngoại giao của tất cả các cấp bậc để "mang lại cho người thân nhà quê".

nhân viên hành chính, chính trị gia và khu vực công nghiệp đã được lệnh phải đưa con ra khỏi trường học nước ngoài ngay lập tức.

Nhà phân tích chính trị Nga Stanislav Belkovsky nói với tờ Daily Star: "Đây là một phần của gói các biện pháp để chuẩn bị tinh hoa cho một số 'chiến tranh lớn'."

Sự phát triển đáng lo ngại - mà sau khi Tổng thống Putin bất ngờ hủy chuyến thăm Pháp - áp dụng cho tất cả các nhân viên nhà nước.

Công nhân đã báo cho biết để kéo con ra khỏi trường ngay lập tức, ngay cả khi nó đã ở giữa nhiệm kỳ.

Bất cứ ai không hành động sẽ đưa cơ hội thăng tiến tại rủi ro, phương tiện truyền thông địa phương đưa tin.

hủy của Putin là sự suy giảm mới nhất trong quan hệ giữa Moscow và phương Tây.

Mai mult aici:

http: //www.express.c...fears-world-war

 

 

 

Tat am inteles .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce am putea face? 

 

Pozitia noastra este una de mare risc. Ca vecin al Rusiei, aliat cu SUA, situatia Romaniei este cel putin... maro. Mai ales ca si USA si Rusia sunt experte in a purta razboaie unii cu altii pe teritoriile altor state...

 

Nu vreau sa fiu panicarda, pentru ca in sinea mea nu cred ca un razboi (mondial...?) este probabil.

 

Esenta problemei este tot economica. (Mintea mea se blocheaza cand vine vorba sa pui intr-o balanta banii si oamenii, si mai ales atunci cand banii trag mai greu.... ) Ati urmarit oscilatiile petrolului de la bursa din ultima perioada? 

 

Nu stiu ce sa zic... ne bagam in teorii ale conspiratiei, sau ramanem in... safe side?

 

Ca variante de raspuns, personal nu vad decat doua. Fugi sau lupti... Nu stiu in ce masura fuga este o varianta posibila. Probabil ar putea fi, pentru o mare parte a populatiei.

 

Ramane de vazut cine va cadea in picioare... Personal, cred ca Rusia, pentru ca USA mi se par destul de fragile in perioada asta, din multe puncte de vedere... Chiar daca ar castiga un eventual conflict direct, ar avea multe de pierdut in plan intern. Lucrurile in zona vestica (includ UE aici) se tin legate de cateva fire de par... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...