Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Jocul cu carti 10


Ioana_Pos

Recommended Posts

Off topic: aoleu, ce mai studiam noi toate astea...si mama, ce sinistre erau! Si mi-e ciuda de nu mai pot, as fi adorat sa facem si noi la scoala ce fac ai mei acuma. Baiatul studiaza acuma nuvela fantastica (Theophile Gauthier), anul trecut a facut romanul de aventuri, va urma romanul de dragoste [soricel] . Fata a "invatat" basmele lui Grimm si Andersen, pff, n-a prea fost impresionata, iar eu aveam chef sa ma duc in locul ei la scoala! Ultima ei tema a fost sa scrie despre sireteniile lui Ulise si despre 1001 nopti. Avea o vaga idee despre Sheherezada....avind in vedere ca eu citeam asta la 8 ani (pina s-a sesizat matusa-mea si-a intrebat-o pe maica-mea daca e normal sa am astfel de lecturi [fri] ), am cu adevarat senzatia ca am esuat in rolul de mama, ca n-am fost capabila sa-i determin iubeasca literatura.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 707
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

avind in vedere ca eu citeam asta la 8 ani (pina s-a sesizat matusa-mea si-a intrebat-o pe maica-mea daca e normal sa am astfel de lecturi [fri] ).

 

Si eu le-am citit in pre-adolescenta. Ptr un copil fazele alea sexoase nu sar in ochi asa cum le vad adultii. Mi-amintesc de o imagine cand au venit niste negrii si s-au impreunat cu niste cadane undeva intr-o curte a palatului sau cam asa si eu intelesesem ca stau impreuna, de la acel 'impreunat'. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...