Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Jocul cu carti 10


Ioana_Pos

Recommended Posts

  • Răspunsuri 707
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Off topic : cea mai reusita e prima carte a lui Marc Lévy, cea din ghicitoarea pusa de Marox. Gasesc ca e foarte "comod" sa citesti Marc Lévy, numarul depersonaje e cel bun, locurile sunt descrise amanuntit, personajele sunt coerente, in carti de strecoara foarte des descrieri de restaurante si retete de bucatarie.  [:)] 

 

On topic : E o istorie de familie, cu o famile numeroasa si nu neaparat echilibrata. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, Mik, bag si eu un off topic, ca tot nu stiu raspunsul la ghicitoarea ta.

 

Mie nu-mi mai place Marc Lévy. Am citit "Et si c'était vrai" acum vreo 15 ani si tare m-a entuzismat. Apoi am citit o alta, nu mai stiu cum ii zicea, cu un el care o astepta pe ea, care era tot timpul plecata in misiuni umanitare, plingeam de-mi sarea camasa (e drept ca io pling foarte usor, la orice carte/film) si dupa aia m-am lecuit de ML. Dar cum prima carte imi placuse mult si cum recent am vazut filmul pe care il consider nul, am zis sa o recitesc si n-am putut-o termina, mi s-a parut preeaaa dulceaga, l'eau de rose da' d'aia diluata. Amen!

 

Edit: am citit si continuarea la "Et si c'était vrai" si am gasit-o si mai trasa de par

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...