Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Absorbante Always contrafacute


Recommended Posts

Nu credeam ca exista asa ceva, dar se pare ca exista. In mod exceptional si urgent, negasind la farmacie Always Night (cele in folie albastra individuala si ambalaj exterior tot albastru), am cumparat 6 bucati de la un magazin de produse de uz casnic din piata locala. Nu mi-am dat seama ca sunt contrafacute decat dupa ce le-am utilizat. Nu am ambalajul exterior, punga aceea albastra, ca sa vad producatorul sau ceva, ca folie si aspect, aratau ca un Always autentic, adevarul e ca nu le-am studiat in detaliu.

 

Acum, exista riscuri pentru sanatatea mea? Nu par sa am nimic, deocamdata, dar stau cu morcovul...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 96
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

In ce sens spui ca sunt contrafacute, ce anume difera fata de cele pe care le folosesti de obicei ?

Stiam ca si absorbantele always difera in functie de materialul care absoarbe lichidul. Unele au suprafata plasticoasa cu mici gaurele, mai sunt cele soft like cotton cu suprafata ce imita bumbacul si mai sunt unele platinum, nu stiu cum au suprafata absorbanta.

E posibil sa fie si contrafacute, chinezisme mai exact.

Mai bine iei altele maine dimineata. Eventual treci si pe la acel magazin, sa verifici ambalajul, eventual sa-i atragi atentia si vanzatoarei.

Cat despre un potential pericol pentru sanatate, nu stiu ce sa zic, eu nu le-as mai folosi daca as fi in locul tau...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Folosesc Always de cand au aparut pe piata si nu aveau aripioare si erau groase de juma' de deget, le-am vazut/simtit "evolutia".

 

Astea luate din piata par OK cand le desfaci si le fixezi pe lenjerie. Insa rezista foarte putin, se dezlipesc singure, si nu numai atat, dar se sfarama in bucati, stratul ala cu gaurele se dezlipeste in intregime de straturile de sub el, ramai cu el in mana, straturile de sub el sunt mai subtiri decat ar trebui sa fie si par... din hartie!!! Parca ar fi fost din hartie igienica ce s-a umezit in contact cu corpul si s-a faramitat.

 

Nu ma gandeam ca cineva se preteaza la asemenea mizerii pentru 70 de bani/bucata (atat costa si alea originale).

 

Am si luat altele, dar mi-a intrat un cui in minte, ma gandesc ca oricui i-ar fi intrat, e totusi zona intima.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...