Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Absorbante Always contrafacute


Recommended Posts

Mira-m-as eu sa fie autosugestie, am manifestari de vaginita (prurit, usturime). Din pacate. Cum spuneam, farmacia unde eram in acel moment (vestita Catena) nu avea decat Always normale, or eu doream Always Night.

 

Magazinul nu e dubios, de acolo cumpar mereu chestii pentru casa - sapun, detergent, pasta de dinti, hartie igienica... Nu are preturi exagerate.

 

Am descoperit ca mi-a ramas un absorbant de-ala nefolosit, il aveti in pozele de mai jos. Arata ca un Always, nu?

 

post-135589-0-09216100-1476769942_thumb.jpg

post-135589-0-14170400-1476769969_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 96
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Seamana, dar nu rasare. Originalul are si stele+luna pe ambalajul albastru individual. In plus, la cel contrafacut, desenul de pe ambalajul de plastic are puncte pe langa acele curbe, originalul nu are, si nici desenul nu este identic. Plasticul pare mai subtire si nu are cele 4 randuri de puncte perforate, pe fiecare margine, care permit deschiderea facila a acestuia.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am facut-o doar pentru ca mereu am in geanta un absorbant si un tampon intern, just in case. si eu tot always night folosesc, asa ca am scris avand in fata ochilor produsul original. probabil nici la interior nu corespunde 100% aspectul, eu nu l-am desfacut pe al meu, ar fi insemnat sa-l arunc sau sa-l pun in ceva sa-l pot pastra steril (cat de cat).

in fine, clar e vorba despre un produs contrafacut, menit sa insele vigilenta cumparatorului, prin asemanarile izbitoare cu cel original.

probabil ca si pe punga ambalajului elementele comune cu originalul se regasesc din plin, nu m-ar mira ca in loc de always sa scrie alldays, alwags sau ceva de genul asta....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut in alt magazin un pachet mare de Always Night, sub denumirea de Always (care parca era scris Allways) scria in rusa sau bulgara, ceva de genul.

 

Reactia mea la cacaturile astea s-a inrautatit, farmacista mi-a recomandat medic, ca nu are cu ce sa ma ajute. Mama ei de treaba.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...