Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Absorbante Always contrafacute


Recommended Posts

iar eu imi fac "mea culpa" si imi pun cenusa in cap (fara gluma), "simt" ca din cauza mesajului meu a incasat-o dana.

imi cer scuze, sincer.

 

Stai linistita...postarea respectiva a fost reclamata la moderatori, s-a discutat, s-a luat hotararea respectiva. Doar nu crezi ca avertizarile se dau dupa cum scriu (si eventual cer) alti useri [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 96
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Stai linistita...postarea respectiva a fost reclamata la moderatori, s-a discutat, s-a luat hotararea respectiva. Doar nu crezi ca avertizarile se dau dupa cum scriu (si eventual cer) alti useri [:)]

Foarte prompti si obiectivi moderatorii ,cind le convine,mai ales. [:D]

 

Corina e ok ,zau asa ,daca moderatorii asa au considerat de cuviinta,asa au procedat .Mie imi plac explicatiile de dupa... [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt contrafacute si cu asta basta. Pachetul celor contrafacute seamana izbitor cu pachetul Always original, l-am cerut azi de la vanzatoare, insa lumina slaba din magazin, plus scrisul foarte, foarte marunt m-au impiedicat sa vad daca tot Procter&Gamble scrie. Nici nu m-a lasat sa-l tin prea mult in mana. Vanzatoarea nu m-a crezut ca nu sunt originale, a spus ca asta e, sa incerc eu Bella sau alte absorbante, daca la astea fac reactie. Ca bleaga am uitat sa-i spun ca originalul se numeste ALWAYS si nu ALLWAYS.

 

Nici un absorbant, indiferent de marca, nu ar trebui sa se destrame cum s-a destramat asta in urma folosirii. Adica nu-mi inchipui ca vreunei femei i-ar conveni sa incerce sa desprinda absorbantul de pe lenjerie spre a-l arunca si sa ramana cu el in bucati in mana.

 

Si da, mie acest absorbant de proasta calitate mi-a facut rau.

Si de ce nu reclami la OPC sau cine or fii? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si de ce nu reclami la OPC sau cine or fii? 

 

Pentru ca nu am aflat cine e distribuitorul, nu a dorit sa imi spuna. Nu e national, e judetean sau chiar local (doar orasul meu). Incerc sa aflu, dar sunt convinsa ca acum vanzatoarea "m-a luat la ochi", imi trebuie un intermediar. :)

 

Da, pot dovedi ca de acolo am cumparat, insa cum dovedesc ca problemele au aparut fix de la absorbante? Eu stiu ca asa a fost, dar ma crede cineva?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca nu am aflat cine e distribuitorul, nu a dorit sa imi spuna. Nu e national, e judetean sau chiar local (doar orasul meu). Incerc sa aflu, dar sunt convinsa ca acum vanzatoarea "m-a luat la ochi", imi trebuie un intermediar. :)

 

Da, pot dovedi ca de acolo am cumparat, insa cum dovedesc ca problemele au aparut fix de la absorbante? Eu stiu ca asa a fost, dar ma crede cineva?

Pai daca pachetul  e contrafacut e treaba  protectiei consumatorului.

 

Edit: protectia consumatorului e OPC? Sau cum se mai numeste acum? 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca nu am aflat cine e distribuitorul, nu a dorit sa imi spuna. Nu e national, e judetean sau chiar local (doar orasul meu). Incerc sa aflu, dar sunt convinsa ca acum vanzatoarea "m-a luat la ochi", imi trebuie un intermediar. :)

 

Da, pot dovedi ca de acolo am cumparat, insa cum dovedesc ca problemele au aparut fix de la absorbante? Eu stiu ca asa a fost, dar ma crede cineva?

 

pai tu faci reclamatie in primul rand pentru importul si vanzarea unui produs contrafacut, adaugand ca ai avut probleme de sanatate urmare folosirii acestor produse, banuiala ta fiind aceea ca nu erau sterile.

cu alte cuvinte, acest produs pune in pericol sanatatea utilizatorilor. punct.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANPC, tot un drac e.

 

Faza e ca nu stiu daca ANPC are competenta pentru asemenea... vicii.

 

 

 

Vă rugăm să apelaţi la această modalitate numai după ce încercaţi să rezolvaţi amiabil problema cu operatorul economic care a comercializat produsul sau a prestat serviciul.

 

Ma simt... aiurea sa ii fac probleme vanzatoarei, ea nu are nici o vina, in fond, producatorul e de vina. Dar ai dreptate, un pachet intreg, cu bon, ar fi de ajutor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai tu faci reclamatie in primul rand pentru importul si vanzarea unui produs contrafacut, adaugand ca ai avut probleme de sanatate urmare folosirii acestor produse, banuiala ta fiind aceea ca nu erau sterile.

cu alte cuvinte, acest produs pune in pericol sanatatea utilizatorilor. punct.

 

Buna idee, mersi. Da' tot tre' sa iau pachetul ala intreg, sa am ambalajul exterior.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...