Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Sibiu(53)


dea78

Recommended Posts

Ramo ai dreptate eu doar de unul am nevoie doar ca mi se pare ca acolo se întâmplă diverse lucruri care nu sunt tocmai în favoarea noastră a pacientelor. Sunt mai multe persoane care vorbesc și își exprima opinia negativa. Acuma important e sa am un test pozitiv și o sarcina dusa capăt. Poate pare ciudat ca mi se par putini 7 când alta fata abia are 2 sau 3 de toți însă mie îmi par putini în comparație cu câte ovocite am avut. În fine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 512
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lor3lay si eu am fost in aceeasi situație din 17 ovo, am obținut 7 embrioni in prima zi si doar 4 blasto. Si mie mi s-a parut ca am obținut puțini, avand in vedere ca am facut si icsi, dar fiind primul fiv, nu am cu ce sa compar. Oricum nu avem nevoie de mulți, important e sa fie macar unul lipicios. Iți doresc din tot sufletul sa primesti cel mai frumos cadou de ziua ta!

Te pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut 19 ovo si 8 fertizate iar de z5 au ramas 5. Si noi am facut icsi... dar din ce am mai citit pe forum si la alte clinici sunt astfel de rezultate. O fata care a facut procedura in acelasi timp cu mine a avut 8 ovo si sau fertilizat 7, iar in z5 a ajuns cu 5. deci cred ca depinde de fiecare organism...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aveți dreptate fetelor ca depinde de fiecare organism. Deși pt noi toate e dureros sa ai 19 și în final sa ai doar 5 blastro. Voi vedea și eu mâine ce veste mai primesc. Eu de azi am început progesteronul deci merg înainte. Care din voi infra de kyty și adri faceți fiv sau transfer anul acesta? Noapte buna tuturor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorelay fii puternica si gandeste pozitiv.Vei vedea ca va fi bine.Probabil si organismele noastre nu mai sunt ca la 20 ani.Eu sper din suflet ca maine sa ne dai vesti bune.Si eu din 12 am ramas cu 6 s-au fertilizat 5 si in final am ramas cu 3.Sper sa fie puternici si sa mi poata transfera..sa nu se intample ceva la dezghetare.Eu chiar am pierdut o sansa importanta din cauza progesteronului.Dar poate asa trebuia sa se intample.Trebuie sa luam lucrurile exact asa cum sunt si trebuie sa avem moralul ridicat.

Va poop pe toate

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...