Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt, Perla Moldovei (36)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Laura nu-i rea ideea. Am sa fac si eu o selectie la haine si sa-ti dau ce am. Oricum am strans deja ceva hainute mici care nu mai vin la nici una din fete[:D] Ai nevoie si de ele? - mai duceam in sat la una din bunicile sotului, dar acum a zis ca nu stie pe cineva care sa vrea hainutze. Lora urata treaba cu ieitatiile. Sper sa fie ceva trecator. Azi am fost un pic mai relaxata cat timp Casandra a afost la gradi. Sapt trecuta Ecaterina mi-a facut o alergie de la laptele Humanna. I-am pregatit un bibe cand am fost cu Casandra la ziua Iustinei. A baut cam 60 ml si joi si vineri am crezut ca cedez nervos....[bang] I-am zis sotului ca daca nu-i trece sambata sa ma lase la nr. 9, la zambareti [:D][:D][:D] Dar i-a trecut si si-a revenit. Eu deja ma gandesc ec sa le iau de sarbatori si pe ce se merita sa dau banii. Cel tarziu de Sf Neculae sa am tot cumparat. Nu prea mai suport aglomeratiile din magazine de sarbatori. Inebuneste toata lumea si eu odata cu ea....Na' ca v-am plictisit si eu, dar profit ca am net Ana - mami de [bebic] Ecaterina-Maria si [majoreta] Casandra-Petronela www.elipetromed.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

saluti fetele!!!!![:D] vai!sunteti niste dragute!!![dual] ma bucur mult pt urarile transmise si va multumesc,astept, cum ziceam ,sa ne mai vedem noi fetele si sa dau o bere[berica][berica],ce ziceti??? laura,imi place ideea si propunerea facuta,te pot ajuta cu ce pot,hainute sa vad ce mai strang de pe la fetita si chiar si bani,nu e o problema,numai sa ne zici ce varsta au micutii aia??ca nu am inteles,sau cred ca nu are importanta,ok. lora,ma bucur sa aud ce sef aveti[bis]!!mai rar asa ceva si sa o tina tot asa,ai primit pozele?? si cum zicea ana,viiiiin sarbatorile[pegeam][cool]!!!!!abia le asteptam,intotdeauna e un sentiment placut si cald atunci cand te gand la sarb.de iarna,la cei mici[copil][copil] cu mosul,e superb si tot timpul trb sa iau cate ceva nou pt brad ,sa nu mai zic pt casa,ceva mic dar noou sa fie.....abia asteptam. adriana astept sa ne mai tii la curent cu voi de acolo!!! multa sanatate la bebeii bolnaviori,sa le treaca cat mai repede si noi avem o mica prb ,mica mea o chinuie acu si celelalte maselute,ultimii si e jale mare.......dar sa ii iasa mai repede ca tare se mai chinuie. va pup carmen si stefi.[:X][:X][:X][hia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Abia acum am reusit sa linistesc trupele si sa ajung si eu la calculator. Off, tare grea a fost ziua de azi. Sunt muuult mai obosita decat daca ma duceam la servici, ca in orice zi de luni. Ma bucur mult ca sunteti receptive si nu considerati ca e o idee aiurea. Acum, eu zic sa strangem toate hainutele si jucariile care nu nemai trebuie si sa facem pachete pe varsta copilului ce le poate imbraca, apoi le cautam destinatar. Adica, v-am zis ca stiu o familie de tineri care au o fetita nascuta in septembrie (ea a fost abandonata impruna cu surorile ei de catre mama lor si au fost crescute de o vecina a soacrei mele, care pur si simplu le-a vazut pe la biserica de la gara, nu avea copii, si le-a luat la ea pentu cativa ani). Copilul are deja 2-3 luni, deci hainutele ramase de la Ecaterina nu ii mai vin, dar putem gasi o viitoare mama care ar fi fericita de cadou. Tripletii de care va spuneam, au 1 an si 4 luni. Sut 2 baieti si o fata. Au cam dimensinile Biancai si ale lui Stefi. Eu le-am trimis 2 pachete cu haine (sunt in Timisoara) cand erau mai micutzi si le venea ce ramanea mic de la ai mei. Dar ritmul lor de crestere este mai rapid decat al shtrumphilor, si ne "ajung din urma", asa ca ce le-as trimite nu cred ca ar putea folosi, fiind prea mici deja. Adriana, Laura, nu stiu ce sa zic de bani. Eventual dupa ce adunam si punem pe categorii hainutele, sa luati voi niste fructe, dulciuri sau cate o cutie de lapte praf/cereale. Sunt doar idei, mai dati-va si voi cu parerea. Mai am un coleg de servici care mi-a spus ca de la copii lui are de dat mai bine de un sac de haine si jucarii. Deci eu zic ca daca vrem, putem sa facem ceva. Soacra'mea stie de la biserica, de la copii de la scoala, multe familii cu copilasi mici care s-ar bucura de un ajutor, cat de mic. Mama mea a lucrat aproape 2 ani in primaria de acolo, la dosarele celor cu ajutor social, deci stie si ea cateva cazuri. Eu propun sa incepeti usor, cand aveti timp, sa faceti o triere prin hainute, eventual jucarii (stiu copii care s-ar bucura enorm si de o jucarie cantatoare care nu mai canta). Adunam, punem pe categorii si destinatari gasim cu siguranta. Laura [mamica] de shtrumphi, [zana] Bianca Andreea si [bonjovi] Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://laurasn.shutterfly.com/action"][foto]Fotografiile noastre[/url][url="http://dropshots.com/LauraSN"] Filmulete cu shtrumphi [/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum//log.asp?log_id=102428"]Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...