Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Plimbari de toamna pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 791
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Anja a trecut azi noapte, a batut si azi dar ca acasă :). Poze mai multe am pus pe FB cine vrea sa vada. 

vantul ca vantul, dar painea la abur ati mancat? Dar rechinu' fezandat?

Am vazut pozele, frumoase!

 

Nu stiu ce are forumul asta, abia merge.

Ioana, sa stii ca vin in vizita! Sa nu gasesti scuze cand te-oi trezi cu mine:)))

Am pierdut intrebarea lui Rox cu cadou pt sot, dar eu am scucces garantat la sotu meu cu un vin/wiskey de colectie sau o cina romantica la restaurant. Chestii din astea materiale nu apreciaza. Sa ii cumpar eu acea  trusa de scule, care ii trebuie, e imposibil.

Daniela, deci care va sa zica, Suceava e infratita cu Kinshasha:)))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

vantul ca vantul, dar painea la abur ati mancat? Dar rechinu' fezandat? Am vazut pozele, frumoase! Nu stiu ce are forumul asta, abia merge. Ioana, sa stii ca vin in vizita! Sa nu gasesti scuze cand te-oi trezi cu mine:))) Am pierdut intrebarea lui Rox cu cadou pt sot, dar eu am scucces garantat la sotu meu cu un vin/wiskey de colectie sau o cina romantica la restaurant. Chestii din astea materiale nu apreciaza. Sa ii cumpar eu acea trusa de scule, care ii trebuie, e imposibil. Daniela, deci care va sa zica, Suceava e infratita cu Kinshasha:)))

 

Nu, am iesit doar in prima seara la restaurant. In noaptea aceea Dianei i-a fost rau si de atunci a mancat foarte putin si nu mancare grea. Am lăsat experiențele culinare pe o data viitoare cand vin cu al meu care e pasionat sa încerce mancare noua. Rechin a mancat insa :). Eu nu vreau sa incerc. Am mancat miel tare bun azi. :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata!

 

MIhaela, drum bun inapoi spre casa.

 

Anja, spor mult cu proiectul. la mine cu cadoul de sot e ca la tine... nu pot indrazni la gadget-uri sau scule.... ca e gadget boy [:)].

ce buna chestia cu statul acasa vinerea......super mama esti [:D]

 

Daniela, imi place mult ideea cu ziarul. ce sursa ai avut?

(eu i-am gasit pe cei de la anticariatplus.... am cateva numere :) am gasit scanteia tineretului si romania libera)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața!

 

Rox, eu am comandat aici (am căutat cu google), dar acum câțiva ani. Au fost foarte prompți - doar că nu aveau nici un exemplar original din ziua respectivă în colecția lor și am primit ziarul scanat pe hârtie și electronic + prima pagină înrămată.

 

Am văzut că sunt site-uri similare și pentru ziare din UK, de exemplu aici.

 

Anja, văd că ești tare războinică :), dar n-am înțeles, vrei să anihilezi ”programul” sau bieții participanți? :)

 

Miha, felicitări șoferiței și drum bun înapoi!

 

Fug la sesiunea de data drilling :).

 

O zi frumoasă.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata pinguini

 

Mai avem 2 zile si gata vacanta...a fost o experienta frumoasa, poate vom reveni candva aici...

eu am facut o cura cu scoici (zuppa di cozze se cheama...asta am mancat mereu la pranz) si peste / creveti (la cina)  [:)] am mancat cea mai buna pizza in Corleone (preturile intre 4 si 7 euro....facuta la cuptor de piatra cu lemne)...

am mancat fructe de cactus, sunt gustoase, dar au tepi ft fini  [ups] Marco a luat unul dintr-un cactus si s-a umplut de tepi...cativa i-a scos cu gura, asa ca a avut unul si in buza  [batcap] dar acum e ok.

Vinul sicilian e ft bun (asa spun baietii, ca eu nu am baut), inghetata de fistic delicioasa, uleiul de masline la fel ft bun (am luat de la Etna cu diverse gusturi : chili, busuioc,ciuperci, rozmarin, oregano).

Traficul e nebun, nu vezi masina care sa nu fie zgariata...e plin de gropi, inclusiv pe trotuar.

Am intalnit romani la receptie la pensiune, in restaurante  [:)]

 

Cam atat pe scurt, mai mult povestesc de-acasa.

 

O zi faina va doresc !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...