Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Plimbari de toamna pe ghetar


Recommended Posts

 

 

Eu nu am somn,e 5 dimineata. Ioana, ia una din bone de proba o saptamana, daca e ok ii dati inainte, daca nu incercati cu nr 2. S ar putea sa ai surprize intre ce ai vazut la interviu si zi cu zi.

 

Ioana, Buna idee! Chiar pot apărea surprize și e bine sa ai și o a doua varianta.

Dacă nu, o iei pe Viviana și-așa s-a obișnuit cu nepotica [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 791
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu nu am somn,e 5 dimineata.

 

Ioana, ia una din bone de proba o saptamana, daca e ok ii dati inainte, daca nu incercati cu nr 2. S ar putea sa ai surprize intre ce ai vazut la interviu si zi cu zi.

 

Viviana, da am citit Musso Et apres, nu m a impresionat deloc. Mi s a parut comerciala si usurica, de citit in tren, asa. Poate dau o sansa lui Central Park,acum ma chinui cu The cuckoo s calling. Nu mai pot citi volume fluviu...

N am inteles de ce mama ta nu e sigura ca vine in dec? Daca tot ii expira sederea in US. Venirea in tara e si un mod de a i asigura inca 6 luni in U S, nu?

 

Incerc sa mai dorm ca am o sambata plina, cel putin prima parte a zilei.

A ajuns in USA anul trecut in decembrie cu aprobare de sedere de 6 luni care este maximum. Daca vrei sa stai mai mult, cu 45 de zile inainte de expirarea celor 6 luni, trebuie sa trimiti la  U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS) cerere de prelungire, ceea ce s-a si intamplat. Ei i-a venit raspunsul abia acum 2 saptamani si nu era Da sau NU ci o alta cerere de dovada ca se poate intretine.

Ii e teama ca daca nu ii vine niciun raspuns pana in decembrie, cand are biletul de avion, e posibil sa aiba probleme la iesirea din USA. Cu toate ca ma indoiesc de asa ceva, la urma urmei o femeie de 80 de ani care sta cu familia.

Astea sunt framantarile ei.

Eu nu am vorbit cu soru-mea care sigur e mai in masura sa stie ce si cum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nici n-ai ajuns bine și deja te gândești la plecare!? Petrecere frumoasa la prietenul vostru!

 

Oh da, inainte de fiecare plecare am ganduri, emoții...de data asta e mai special, avem drumuri multe si lungi, foarte lungi in calatoria asta, avioane de prins...apoi acolo e un concediu plin cu activități, nu e un concediu de relaxare. Dar oricum cred ca as avea emoții. In plus mergem pt prima data ca backpacker cu rucsacul in spate, vom călători cu autobuze, avioane, vapoare, vom face hicking. Nu am mai facut asta decat in Norvegia dar pe rute mai lejere. Va fi cel mai activ concediu de pana acum :). Putin ma copleșește, trebuie sa recunosc. Nu i-am zis inca la al meu. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Oh da, inainte de fiecare plecare am ganduri, emoții...de data asta e mai special, avem drumuri multe si lungi, foarte lungi in calatoria asta, avioane de prins...apoi acolo e un concediu plin cu activități, nu e un concediu de relaxare. Dar oricum cred ca as avea emoții. In plus mergem pt prima data ca backpacker cu rucsacul in spate, vom călători cu autobuze, avioane, vapoare, vom face hicking. Nu am mai facut asta decat in Norvegia dar pe rute mai lejere. Va fi cel mai activ concediu de pana acum :). Putin ma copleșește, trebuie sa recunosc. Nu i-am zis inca la al meu.

 

Aveti curaj, nu gluma!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gata cu Madridul. am ajuns acasa candva dupa ora 3 azi noapte.

 

azi m-am odihnit, apoi am iesit in Piata Enescu la Folk You, unde am stat cam o ora jumate, fiindca ce se canta dupa nu mai avea nicio legatura cu folkul. de acolo m-am dus la Plaza, la "festivalul castanelor" - unde era un sigur loc unde se vindeau castane coapte (e prima data cand gasesc asa ceva in Bucuresti, asa c-a meritat sa stau vreo 45 de minute la coada), si in rest orice altceva - gratare de tot felul, dulciuri, conserve, produse de imbracaminte...

 

daca tot eram in mall, mi-am cumparat si o fusta (eu, fusta! inca nu-mi vine sa cred ca mi-a placut - eu sunt genul care umblu in pantaloni sau in rochite, dar nu in fuste, insa asta mi-a placut tare mult cum imi vine; sper s-o si port) si o fusta-pantalon tare faina.

 

maine vreau sa trec pe la birou (da, stiu ca-i duminica, dar am nevoie de cateva ore de liniste si cu acces nelimitat la imprimanta) si apoi sa merg la o alta seara folk.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...