Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Plimbari de toamna pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 791
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mianna si Max sunt pusi pe galagie? [:D]

sunt si ei - mai ales Mianna, care-i o povestace [:)] -  da' daca as avea imprimanta acasa i-as suporta

 

(de fapt am imprimanta, da' n-am mai folosit-o de vreo 3-4 ani - si oricum o foloseam doar in cazuri de urgenta, nu ca sa printez tone de documente)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, vreau sa iti spun ca te apreciez pentru "soft skills"! ai fi un foarte bun project manager [flo2]

 

Am citit acum sugestia ta pentru mesajul adresat invatatoarei cu carente pedagogice, si m-a dus gandul exact la acel training de o saptamana pe care l-am avut la inceputul lunii [:)] -  exact pe asta s-a pedalat, la noi avand aplicatie in modul in care ne adresam sponsorului

 

recunosc ca eu sunt adepta stilului direct, si ca imi va fi foarte dificil sa ma adaptez acestui stil, chit ca ii inteleg utilitatea.

 

cel mai recent exemplu: in orice studiu clinic se incheie niste asigurari pentru cazul in care pacientii ar pati ceva din cauza participarii in studiu. pentru ca studiul s-a prelungit, au trebuit reinnoite asigurarile.

 

de aceste asigurari se poate ocupa sponsorul, sau ne putem ocupa noi (in ambele cazuri se incheie o polita cu o companie de asigurari). in acest proiect se ocupa sponsorul. au reusit sa ne trimita noile asigurari cu o greseala, si anume le aparea adresa veche (propria lor adresa), nu cea noua (ca s-au mutat de cand a inceput proiectul).

 

ei bine, tendinta mea ar fi sa le spun ca sunt tampiti  [:)]  fireste ca n-o fac, dar le spun sec ca nu le putem folosi intrucat adresa nu e corecta, si sa faca bine sa ne trimita politele corectate in timp util pentru a fi depuse si aprobate de autoritati pana nu expira polita cea veche.

 

ca project manager (inca nu-s, deci din fericire nu port eu aceasta corespondenta), se scrie ceva de genul ca apreciem cat de repede ne-au trimis noile polite (in cateva saptamani – si stiu din experienta ca daca ne-am fi ocupat noi puteam obtine noul document in maxim 3 zile [pk] ) si ca au aprobat costul pentru a depune aceste documente la autoritati (nu c-ar fi avut de ales, ca ei au decis sa prelungeasca studiul, nu noi, si aceste taxe nu se negociaza) dar ca este o mica-mica problema – dintr-o regretabila eroare (pardon, fara “regretabila”, cuvantul “unfortunately” era pe lista celor pe care NU trebuie sa le folosim [:-)))] ) adresa trebuie corectata, dar suntem siguri ca asta se poate face repede, astfel incat nu va fi nicio intarziere in ceea ce priveste depunerea si respectiv aprobarea noilor asigurari.

 

eventual sa mai adaug si ca suntem extrem de fericiti ca au prelungit studiul (asta macar e adevarat – nu noi personal, ci firma noastra e extrem de fericita, ca doar castiga mai multi bani daca s-a prelungit proiectul; noi nu castigam nimic in plus, poate doar experienta)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ecoooo! A fugit lumea la plaja? [:D] La noi a batut un vant azi de ne-a zapacit. Asa ca am scos pernele la aerisit. In rest prin casa, am mai sortat ce vreau sa dau, in principal haine. Si speram sa bag toata papucaraia de vara la pastrare in garaj dar nu am mai apucat. Mama a plecat de dimi, la 7.30 a avut avionul si deja a ajuns cu bine acasa la ea. A zburat de pe Birmingham care are zborurile la orele astea bufnițoase, da' macar in 2 ore ajungi inapoi acasa cu masina, fata de Londra de unde facem 3-4 ore lejer.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianna,  [:)] , dap sunt mestera in asa ceva, e ceva innascut, dezvoltat cu experienta si se datoreaza instinctului de a-l vizualiza si intelege pe cel caruia ma adresez. Asa am obtinut repde, din fotoliu, respectarea drepturilor fii-mii cand cu asigurarea medicala si alte chestii.

 

 

In rest, azi a fost zi de gatit. Miculina isi doreste supa cu galusti, mamica gravida are pofta de varza calita. Toate dorintele au fost construite la foc iute.

 

Am vazut si un film. Am citit, Am avut musafiri, am scris pe DC. din pacate nu am apucat sa ies din casa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna pinguini

 

Am ajuns cu bine aseara, la 11.30pm eram acasa si pe la 1am ne-am bagat in pat...ne-am trezit la 10...ce bine este sa dormi la tine in pat  [pk]

 

Vremea e de cacao, frig si ploaie  [zirea] asta dupa 9 zile de 25-30° si soare.

 

Am despachetat, spalat si uscat rufe (5 masini), pus lucrurile la locul lor, apoi am dormit putin, iar acum am terminat de descarcat pozele de pe camera si telefon pe laptop.

 

Mi-am comandat inainte de a pleca in vacanta un suport pt condimente, se pot pune 16 borcanase cu condimente in el...dupa ce m-am trezit, am pus si condimentele in borcane [:)] arata ft bine...are si etichete care se lipesc pe capace, dar nu pt toate condimentele, asa ca pe restul am scris cu markerul.

 

Am vorbit si cu ai mei si Marcia...de-abia astept sa vina maine...mi-e dor de ea  [il]

 

Cu povesti si poze revin saptamana viitoare. 

 

O seara faina sa aveti !

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un pic de culoare de la noi. Asa fain se vedea luminata de soare cladirea si cu cerul plumburiu pe fundal...

 

E lumina mea favorita [il]

Mergeam o data cu o persoana pe strada si era tot asa atmosfera si eu fac "aa, ce lumina frumoasa [il] " Si ea se uita stanga, dreapta "unde, unde? Ce lumina??" [ph34r] Se astepta sa vada o lumina anume, de undeva.. n-a inteles la ce ma refeream [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

inchei o saptamana oribila, nici nu stiu ce sa mai zic prin ce trece W.

 

totul a inceput vinerea trecuta, cu circul cu scoala, am tot avut discutii

 

apoi toata saptamana a avut pre-selectie la scoala pt echipa de basket, din 50 de copii a treb sa aleaga 10 si pe fiecare zi erau testati cate 1 ora si eliminati.

joi erau 15 si treb sa ramina 10, W a tot avansat pana la preselectia finala cand din pacate nu a fost ales.

cita suferinta a fost in sufletul lui, nu pot sa spun. e ceea ce isi dorea de ani de zile.dar fiind atitia copii buni, au fost ales in primul rind cei mai inalti, puternici...si desigur cei mai buni.

 

vineri dupa ce a primit sochul asta...nu stiu cum la scoala, in pauza, a fost lovit in piept(un pic intr-o parte in dreapta la coaste, cu o minge reala de baseball, aruncata cu bita, de la numai 4 ft si nu avea pe el decit un tricou substire de vara.

 

fiind deja f suparat, nu a spus la nimeni a suferit pana a venit acasa. il mai doare si acum un pic dar nu pare ca are nici o coasta nimic rupta.

 

ieri la meciul de basketbal (joaca in echipa de la primarie), au jucat impotriva unei alte echipe condusa de un fost antrenor al lui W, deci care il cunaoste f bine.

la W in echipa 3 copii au lipsit, si cei 5 care au venit a treb sa joace 4 reprise timp de 40 min.

fostul antrenor stiindu-l pe W ca e bun, a pus 2 baieti mai inalti cu un cap decit el, si sa stea lipiti de el, sa nu poata sa-l impiedice cu orice chip. a fost faultat de 7 ori(official)...unul din echipa adversa a fost scos de pe teren.

de 7 sezoane de cind joaca, asa ceva n-am vazut.

 

la o saritura sa dea la cos,W a treb sa sara f sus ca sa de-a peste capetel alora, si a calcat aiurea cu piciorul incit si-a facut nu stiu ce la laba piciorului. a trebuit sa joace asa toata ultima repriza, ca nu avea cu cine sa-l inlocuiasca.

 

acum e in pat cu piciorul cu gheatza. nu cred ca e fracturat ca nu e vinat nu e umflat dar nu se poate pune pe el. cred ca daca si miine e asa, ma duc cu el la doctor.

 

ma rog la Dumnezeu sa se termine cu toate astea si daca se poate rog fetele credincioase de pe forum sa se roage pt noi/pt el.

 

scuze pt mesajul lung...v-am spus voua ce am pe suflet.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate mult Michelle, pentru Will. Ma rog pentru el din suflet. Stiu ca pentru tine conteaza.

Numai ghinioane a avut saptamana asta. 

Gheata e buna si Sarea Epsom si daca nu ai la indemana sarea Epsom, apa rece cu sare de bucatarie, multa sare si masaj usor.

 

Asta a fost primul ajutor pe care l-a primit mama cand a cazut pe laba piciorului. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...