Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Plimbari de toamna pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 791
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Rox, merg doar până la Cluj.

 

Viviana, da, azi a fost un trafic infernal, confirm.

Da, la 11.30 cand plec de obicei spre scoala ploua si cu autobuze si cu taxiuri. Azi a plouat cu ploaie.

 

Acum vreo 2 luni, cumnata-miu a uitat unde a parcat masina la AFI Cotroceni. Dupa o ora de cautari ii venea sa planga.

Asta- vara, cu prietena mea, la Mall Baneasa am uitat unde am pus masina si eram 2.

 

De atunci mi-am facut obiceiul sa pozez masina dupa ce e parcata. Eventual sa prind si stalpul cu notatiile

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am altă poveste drăguță cu parcatul. Avem niște prieteni care au un prieten orb. Acum cîteva veri a venit în Constanța (el e de undeva din Maramureș) și l-au dus prietenii noștri în Mamaia. Au parcat undeva la intrarea în Mamaia (știți că pe acolo se parchează cam claie peste grămadă) și au plecat la plimbare pe faleză. La întoarcere nu mai găseau mașina. S-au învârtit ei ce s-au învârtit și la un moment dat Ionică, văzându-i panicați, i-a pus să-i explice unde sunt. După ce și-a dat seama unde e (că și pe el l-au învârtit pe acolo de câteva ori), i-a dus direct la mașină  [:)] . Azi ziceam după ce mi-am găsit mașina că mi-a lipsit și mie Ionică, să-mi spună că trebuia să fac stânga în loc de dreapta  [:)].

 

Tot cu Ionică, vara trecută, l-au dus prietenii noștri la tren. Aveau multe bagaje și plase, într-un final l-au suit în cușetă și unul din prieteni căuta de zor plasa cu mâncare. Ionică i-a zis să n-o caute, că e la piciorul lui  [:)]

 

Concluzia prietenului meu azi: degeaba ai ochi dacă nu te folosești de ei  [:D] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hehe, buna treaba cu ochii astia! Buna vursa asta de Cluj! Si in vara, cu ocazia zborurilor de la Constanta, imi duc copiii la timisoara la varul meu. Acolo ne faceam cel putin o vacanta pe an si abia astept sa le arat locurile!!

Ha, ha mi-ai amintit de rudele mele din Timisoara. El era preot si var cu tatal meu, dar zau daca i-am cunoscut vreodata, nici nu stiu cum ii cheama. Ia sa vorbesc eu cu mama sa vad daca mai stie ceva.

 

Cand aveam vreo 30 de ani l-am cunoscut pe un coleg de facultate al cumnatulu meu. Azi vorbim, maine vorbim si descoperim ca suntem veri de gradul 4 - am zis noi. Nu stim exact gradul, decat ca suntem sigur rude. 

 

ASa cum stiu ca sunt ruda de gradul nu se stie care cu un cunoscut compozitor de muzica usoara. I-am cunoscut o data cand eram adolescenta si de atunci nimic - ne-am piedut in negura vremii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intodeauna mi-a placut Leonard Cohen. Muzica, vocea, chitara si mai ales poeziile lui.

Azi are 82 de ani si luna asta si-a lansat ultimul album "you want it darker".

 

Va propun acum o melodie de pe albumul asta: "travelling Light"

 

 

LEONARD COHEN LYRICS

"Traveling Light"
 

I'm traveling light
It's au revoir
My once so bright, my fallen star
I'm running late, they'll close the bar
I used to play one mean guitar
I guess I'm just somebody who
Has given up on the me and you
I'm not alone, I've met a few
Traveling light like we used to do

Good night, good night, my fallen star
I guess you're right, you always are
I know you're right about the blues
You live some life you'd never choose
I'm just a fool, a dreamer who forgot to dream of the me and you
I'm not alone, I've met a few
Traveling light like we used to do

Traveling light
It's au revoir
My once so bright, my fallen star
I'm running late, they'll close the bar
I used to play one mean guitar
I guess I'm just somebody who
Has given up on the me and you
I'm not alone, I've met a few
Traveling light like we used to do

But if the road leads back to you
Must I forget the things I knew
When I was friends with one or two
Traveling light like we used to do
I'm traveling light

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, e sfâșietor Cohen în melodia asta... Am înțeles că tot albumul e așa.

 

Al meu nu asculta Cohen, zicea că e depresiv :), și-a schimbat părerea când a descoperit că genericul de la Sopranos e Cohen și nu e depresiv deloc. Dar dacă îi dau să asculte asta, aiaiai, iar mi-l face depresiv :).

 

Edit ca să zic că se pare că Sopranos nu e Cohen, să nu-i spuneți și lui R. al meu [:D].

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...